Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Kayakfishing a vše související

  • Toto téma obsahuje celkem 229 odpovědí. Do diskuze (34 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel srak a poslední změna proběhla před 10 roky a 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 121. až 135. (celkem z 230)
  • Autor
    Příspěvky
  • #53107
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Mám-li srovnat vokobait s cutbaitem, tak jeho výhoda je o dost nižší cena a díky podstatně tvrdšímu materiálu (pryž, guma, latex, silikon nebo já nevím co to přesně je) rozhodně delší životnost. Pro dané období tady je ideální – tresky mi totiž tento den nešly jako obvykle pár metrů nadednem, ale k útokům na nástrahu docházelo cca v polovině vodního sloupce – tedy zhruba v hloubce 25 metrů, takže pravděpodobně jediná nevýhoda vokobaitu – větší odpor vody – nepředstavovala žádný problém.

    Samotná koule není hydrodynamicky nic moc a ryper má v porovnání s cutbaitem sice štíhlejší tělo, ale větší plochu ocasní části, takže až utrhám magický oka rozhodně se nebudu shánět po nových a budu spíš hledat tvar rybí hlava nebo torpédo. Giant jighead má sice docela dobrej tvar, ale v tomto období ani dva ani jeden trojhák na nástraze nepotřebuju/nechci.

    #53108
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    #53109
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Po ulovení sedmého kousku a nafocení obrázků jsem schoval foťák. Aniž by tomu předem cokoliv nasvědčovalo začal během okamžiku fučet takovej vítr, že jsem začínal přemejšlet i o objíždění ostrova po závětrné straně – podstatně delší trasou. Nakonec jsem ale raději plul trasou standardní, neb objíždět ostrov z druhé strany nemusela být výhra, mezi ním a pevninou je totiž dost úzký průliv, jak pevnina tak ostrov stoupá strmě do výšky, takže jsou zde velmi dobré podmínky pro venturiho efekt – v tom místě bych tu sílu větru nemusel překonat – to je přesně moment kdy “o přežití” rozhoduje zda máte pod zadkem štíhlejší a delší kayak, nebo krátký a širší s větším odporem vody i vzduchu.

    #53110
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Kayak se pohyboval proti větru dost pomalu i přes poměrně velké vynaložené úsilí. Extrémní vlny před nimiž meteorologové varovali dostali díky fičícímu větru “bílé čepice”. Už bylo jasné že tohle je za hranicí “příjemného houpání”. Dost lituju že mi na hlavě chyběla kamerka, protože si nemyslím že by bylo rozumné něco takového ještě opakovat. Po cestě jsem několikrát otáčel kayak proti lámajícím se vlnám na kritických místech – jejich velikost už byla taková že jsem nechtěl riskovat pustit si je do boku – mohly by mě shodit, případně srolovat i s kayakem.

    #53111
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Do přístavu jsem však i přes tyto podmínky dorazil v pořádku. I když jsem se zapotil a přišlo mi že cesta z5 trvala věčnost. Záznam z GPS ale ukázal že cesta z5 mi zabrala jen o 10 minut delší čas než obvykle. Příčina není jen ve větru, ale i v tom že jsem měl naložen náklad jaký jsem předtím nikdy nevezl – vážení ukázalo celkovou hmotnost úlovku 67 Kg (to už není za sedačkou libová blondýna, tahle už by byla tučnější)

    #53112
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Nej rybka – 115 cm, 14 Kg.

    #53113
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    7 Ks – 67 Kg. 6 ze 7 metr+, 3 ze 7 10 Kg+. Čas na lovném místě 2h:01 minut.

    Zkušenost z této výpravy obrovská, pokud nefouká, dá se na kayaku brázdit oceán i v neobvykle vysokých vlnách.

    #53115
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    To northwolf: Velká gratulace a poděkování za úžasný zážitek a i obdiv a trochu závisti při sledování Tvých snímků a vyprávění zážitků.Díky a hodně dalších úspěchů.Díky i za obrázky Tvých montáží jsou pro mě inspirací.

    #53183
    Sim
    Správce
    (11307 odpovědí)

    Připojuji se s poděkováním ke Kulíkovi, tvoje reporty jsou velká paráda. Klobouk dolů. 8-)8-)8-)

    #53237
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    kulik + Sim – díky za gratulace. Aktuálně jsem vyčerpal skoro všechny obrázky co jsem měl připraveny a dokončil práci tady ve “vnitrozemí ostrova”, takže odpoledne vyrážím z5 na pobřeží (kde nemám internet). Budu doufat že se podaří nějaké zajímavé pokračování – mám informace že množství tresek v mé lokalitě teď dosáhlo absolutního maxima a vydrží v řádu týdnů – pak se začne postupně snižovat. Na druhou stranu počasí nevypadá dobře na příštích 5 dnů je tam déšť a hodně 11 a 13 tek větrů. Teploty nad nulou.

    Co se týče skrei, tak mi přes nůž letos prošlo už cca 1,3t živé váhy (ne, nenalovil jsem je všechny sám z kayaku ;-)). Játra napadena, maso čisté – v mase neobjeven jedinej červ, pouze 2 ks jsem našel volně se válet na stole, předpokládám že pochází z vnitřností. Mějte se fajn a snad brzy ….

    #53248
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)

    Ahoj Vlku ty věci poznávám a jsme oba rádi ,že ti dál věrně slouží …. Velká gratulace k úlovkům a velká závist :-D:-D:-D Pokud by to bylo možné zkus udělat nějaké kayakové video prosím ;-);-);-)Reporty jak psal Sim jsou opravdu parádní a doufám ,že se ti podaří ještě větší kousek .Kiki

    #53303
    Michal
    Účastník
    (246 odpovědí)

    …..ano,úlovky krásné,jen já mít tu možnost a rybu si chytit kdy chcu,tak si vezmu jednu,protože čerstvá je nejlepší…stejně na celém rybaření je nejlepší moment zdolávání,zbytek na filetárně už je jen masařina.Pokud se rybolovem neživím a ryby neprodávám,k čemu tuna za měsíc……..8-)

    #53325
    zdeněk křešnička
    Účastník
    (417 odpovědí)

    To upir: northwolf napsal že ty ryby vyfiletoval,on se touto činností živí.Ryby mají v tomhle období nejkvalitnější maso, ale to jistě dobře víš.

    #53331
    Radyn
    Účastník
    (600 odpovědí)

    gruvearbeider napsal: To upir: northwolf napsal že ty ryby vyfiletoval,on se touto činností živí.Ryby mají v tomhle období nejkvalitnější maso, ale to jistě dobře víš.

    Souhlas.northwolf tady na hoře někde napsal že Norové si radši zamrazí skrej než aby si chytily čerstvou doršku.:-D:-D8-O

    #53502
    Erg
    Účastník
    (272 odpovědí)

    Krásné ryby, krásné povídání. Díky za inspiraci

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 121. až 135. (celkem z 230)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Kayakfishing a vše související

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...