Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu HITRA – Dolmoya podzim 2012

  • Toto téma obsahuje celkem 147 odpovědí. Do diskuze (34 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel husky19 a poslední změna proběhla před 9 roky a 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 76. až 90. (celkem z 148)
  • Autor
    Příspěvky
  • #57249
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    leiter napsal:

    Jsem trochu mimo vlákno, ale potřebuji poradit kamarádům, co jedou s Edenem na Hitru.Kde je vlastně ten jejich kemp, abych se podíval do map a někam je nasměroval na ryby.Oni jedou moře poprvé a sám dobře vím, že první zkušenosti jsou rozhodující pro budoucí směrování jestli ano, nebo ne mořský rybolov.

    Přečetl jsem pár článků, že je to cca 1/2 hod k Honzovi na Dolmoy.

    Já jsem pročítal i stránky Edenu, ale ty jejich mapy jsou dost nepřesné, takže budu rád za jakoukoliv radu, abych potom mohl klukům přetlumočit.

    Díky

    Okolí Hitry mám docela zmapované. Kdybys potřeboval nějaký typ, písni.

    Kdy tam jedou?

    #57266
    radek
    Účastník
    (720 odpovědí)

    To husky:

    jedou v květnu

    #57268
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    leiter napsal:

    To husky:

    jedou v květnu

    Na jarní měsíce je tam plno pěkných míst dosažitelných i pro začátečníky. V dubnu se sejdu s Kulíkem a vše mu označím.

    #57269
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    Do prvního příspěvku jsem vložil odkaz na film z Roanu 2011. 😎

    #57270
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Kulík tam také v květnu se svou partou vyráží. V jeho druhé polovině. Na pokecech u sloního ucha pečlivě sbíral poznatky a myslím, že to zanese i do mapy.

    #57273
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    Z Roanu mi “autorská práva” odstřihla zvukovou stopu. Již dělám novou kompilaci a místo úvodní a koncové melodie jsem vložil “mořské vlny” a “severní vítr”. ;-);-):-D:-D

    Večer bych tato dvě videa vyměnil.

    #57277
    janek.su
    Člen
    (176 odpovědí)

    to husky: dobré, jen škoda že tam není ten zvuk, tak číhnu ještě jednou, na Roanu jsem byl dvakrát, jednou v té samé chatě jako Vy, to teprve domácí začínal stavět tu krytou filetárnu, jednou jsem přivezl 37 mníků. U lodí mi vadilo nešťastné vyvedení výfukového potrubí, kdo řídil, byl “inpregnován”

    #57280
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    Počítám, že večer by tam mohlo být. Na Roanu jsem byl pouze jednou a myslím, že se tam nevrátím. Když jsem se šel po příjezdu vysprchovat jako první, vypadala sprcha jako když se předemnou sprchoval kominík i s mundůrem. Při větru se v chatě různě otevíraly dveře, takže jsme museli zamykat, postele každý pes jiná ves a ta na té nejkratší se nedalo spát vůbec. Kolega spal ve spacáku na zemi. To by se stále dalo kousnout. Nejsme bábovky a jsme tam na rybách. Co ale nekousnu jsou lodě! Bárky, jedoucí rychlostí 9,5 km/hod jsou naprosté zoufalství. Zvláště pak v případě, kdy na loviště kelerů jsme jezdili hodinu ke skalám a pak ještě půl hodiny na moře. Když jste zjistili, že na otevřeném moři fouká tak, že se tam nedá vyjet, kodrcali jste se zase hodinu od skal zpět. Pravdou je, že nafta do lodí byla v ceně. Každý den domácí dolil a na nic se neptal.

    Ale je to to nejdůležitější???? :-?:-?:-?

    Pokud by domácí vyměnil lodní park, který tam možná zapomněli Němci na konci druhé světové války, uvažoval bych o tom se tam vrátit. :-|:-|:-|

    Ale když si uvědomím, kolik je v Norsku jiných, krásných destinací, tak to asi ani tak neklapne. 8-)8-);-);-):-D:-D

    #57282
    janek.su
    Člen
    (176 odpovědí)

    Jj, ty motory jsou doopravdy hodně staré, původně byly startovány klikou, startér a alternátor jsou dodělané později, je to výrobce SAAB, a když jsme koukali u domácího v garáži, měl tam připravený zase jeden na výměnu-takže mu je stále někde repasují,takže nové lodě asi nebudou…:-S

    #57283
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    janek.su napsal:

    Jj, ty motory jsou doopravdy hodně staré, původně byly startovány klikou, startér a alternátor jsou dodělané později, je to výrobce SAAB, a když jsme koukali u domácího v garáži, měl tam připravený zase jeden na výměnu-takže mu je stále někde repasují,takže nové lodě asi nebudou…

    Je to tak. Jsou to SAABY a v té dílně dole, pod tou největší chatou, měl náhradních dílů asi na 50 let. Takže také nové lodě neočekávám.:-?

    #57299
    mates77
    Člen
    (24 odpovědí)

    Husky 19. Poslal jsem SZ.Děkuji.

    #57321
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    Tak už jsem videa z Roanu vyměnil a snad bude zase klid 😉

    #57337
    JAKABO
    Účastník
    (3006 odpovědí)

    Jirko- Nedeľa ráno,výborná kávička,pohoda a pritom som si pozrel

    film z ROANU.Zase mám to Nórsko trochu bližšie.Paráda.Toč to takto ďalej,rád si pozriem tie filmy aj viackrát.

    #57353
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    Díky JAKABO, doufám, že v květnu bude na Soroye co točit :-D:-D:-D

    #57370
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    Vložil jsem opět do prvního příspěvku zatím poslední film Fister_podzim 2008. Je to lokalita poblíž Stavangeru. Z našich lovišť můžeme sledovat i městečko Tau. Jedná se o lokality u ostrovů Finoy, Ombo, Fogn, Helgoy a pod.:-D:-D:-D

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 76. až 90. (celkem z 148)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu HITRA – Dolmoya podzim 2012

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(27)

Nahrávání ... Nahrávání ...