Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 199 odpovědí. Do diskuze (68 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Piva a poslední změna proběhla před 11 měsíci a 2 týdny.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 106. až 120. (celkem z 200)
  • Autor
    Příspěvky
  • #51847
    Holzby
    Účastník
    (633 odpovědí)

    Nejsem si jist jak je to s tou ECONOMY třídou.Blbá STENA LINES to má jenom něnecky 🙁

    Objednávat dopředu trajekt co jezdí skoro furt mi nepřijde zas tolik výhoda.

    Ale je fakt, že ty ceny sou dost jiný dle termínů. Třeba Sassnitz – Trelleborg je 10.6. za 88 EUR a 23.6.je uz za 115 EUR ( do h=2m a l=6m )

    #51859
    MP
    Účastník
    (143 odpovědí)

    2 Holzby

    Objednáním trajektu co jezdí “skoro furt” pouze ušetříš peníze, tady v tomto případě myslím 28 euro. 😀 😀

    Ekonomický tarif u Steny line – ušetříš cca 30 euro, ale musíš objednat (a zaplatit) 35 dnů a více před odjezdem. Pokud budceš chtít změnit či zrušit trajekt, nic TI nevrátí.

    Pokud budeš chtít mít možnost změny – pak platíš + 20 euro(tarif Flexi). Zde Ti vrátí 75% ceny při úplném zrušení, při změně datumu či času doplatíš jen rozdíl v ceně. Oproti nákupu na místě máš slevu jen 10 euro, ale máš 100% jistotu, že Tě na trajekt vezmou. Jedenkrát nás v Trelleborgu na trajekt nevzali (byl 30 min před odjezdem zcela vyprodán), ale bylo to v pátek navečer a příští úterý bylo 1.5.(poláci mají nějaké svátky).

    Cena se samozřejmě liší sezona-mimosezona, všední den či víkend, proto ten rozdíl (23.6. bude víkend).

    Tady link na anglickou verzi objdenávky u stena line

    http://www.stenaline.nl/en/ferry/

    Zdravím Michal

    #51865
    Rosta
    Účastník
    (279 odpovědí)

    Možná to sem uplně nepatří,ale když vydím tu pěknou horní fotku Oresundského mostu tak si vzpomenu na lonskou cestu.

    Přejeli jsme z Kodaně v pohodě zaplatili kartou 2auta za most a byli jsme v Malmo.Jenže tam se to na těch kruhácích nějak zvrtlo a najednou jsme byli před mostem ze strany od Malmo.Kdo to tam zná ví jak to tam je jde to videt i na té fotce,dvouproudová jednosměrná silnice a od protisměru ji dělí železnice.Zastavili jsme před mítnicí a sly se skusit domluvit platit 45e do Kodaně a45e zpátky do Malmo se nám nechtělo.Jen jsme vylezli z aut byla u nás ochranka,vybavení mnoha jazyky česky jakžtakž slovensky a dobře moravsky jsme jim vysvětlili že nechcem do Kodaně ale do Malmo.Pustil nás přez pokladny a doprava je krátká spojovačka na silnici po které se dá jet nazpět do Molmo.Vzadu je ale závora to nám naznačil zvednutím ruky a odešel.Když jsme k ní dojeli nešla nijak zvednout ani po dobrym,ani po zlém.Nakonec senám ochranku podařilo dovést až k závoře ukázal at nasednem a popojedem stačilo tak pul metru a závora se sama zvedla.Tet už setomu jen směju ale snažte se tam nedostat.

    #51870
    Zbyněk
    Člen
    (17 odpovědí)

    Ahojky, nechci polemizovat kudy to vzít je lepší. Já jezdím zásadně po mostech( Peugeot 807 ) Už tady někde prošlo, že když ujede objednaný trajekt, platí se znovu. Takže to je to, co se mi nelíbí, protože se na něj včas nemusíme dostat z opravdu mnoha důvodů. Když ráno vyjedu kolem 7,00 z Česka….myslím tak mezi Prahou až Hradcem Králové, jsem večer mezi 20 – 21.00 někde kousíček před Halmstadem ve Švédsku. Tam je šikovné parkoviště s WC a teplou vodou a navíc s hezkým pláckem na klidné přespání ve stanu ve spacáku. Jezdím s rodinou, takže jedu jen za svý a nemůžu veškeré náklady rozdělit mezi sebe a kamarády, takže na kačku koukám. Navíc mi jde převážně o čas strávený na cestě, protože převážně řídím já. Před lety jsme zpočátku jezdili trajektem z Rostocku do Trelleborgu. Mezi tímhle trajektem a mosty je zhruba 8 – 12 hodin ušetřeného času. Mám na mysli noční trajekt ve 22.45 z Rostocku co je ráno v 7.15 v Trelleborgu. Takže u Halmstadu můžu být nejdřív kdy ? ….nápověda – ráno v 9hodin dalšího dne a to dost utahaný, protože já nejsem z těch, co se na hlučném trajektu perfektně vyspí. A to už je fakt znát. Navíc bez nervů, jestli mi to ujede, nebo ne.

    Mosty se platily loni 2. Jeden byl za 32,-€ a druhý za 43,- €…takže x 2 tam a zpátky je to za 150,-€. Úsudek si každý musí udělat sám. Po silnici to je delší o necelých 300 km jedním směrem.

    Já jezdím převážně kousek nad Trondheim zhruba na úroveň Bakkanu a máme to na 2,5 dne cesty. Ve dne jedem, v noci spíme….cestou tam jednou jak už jsem psal ve Švédsku a podruhé kousek před Trondheimem v kempu u řeky Gauly. Tam je to za chatku s kuchyňkou, WC a sprchou pro nás 5 za nějakých 450,- NOK na noc. Třetí den cesty nedonutím nikoho vylézt po vydatném spánku dřív jak v 8. Ikdyž já straším nedočkavostí snad celou noc. Kolem deváté se po napapání nějak nechají ukecat ke zvednutí kotvy a po poledni jsme na místě a někdy okolo 14.00 na vodě

    #51873
    skroban5
    Člen
    (158 odpovědí)

    zz:Které mosty myslší Malmo-Kodaň 43€ a ten druhý za 32€je? Taky pojedem na zpáteční cestě přes Dánsko tak hledám možnosti.

    #51895
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    MP napsal:

    to šroubek: cena 45 euro je bohužel jen za jednosměrné přejetí mostu DK-SWE či naopak

    každá cesta se platí zvlášť….

    #51899
    Raca
    Účastník
    (191 odpovědí)

    To Holzby: tak objednávej trajekt zde: http://www.periscope.cz/doprava/trajekty/

    je to přehledné v češtině,vše za chvilku vyřízené.Letos jsem kupoval Rostock-Trelleborg,tam i zpáteční 190eur,economy,tedy neměnné nevratné.To myslím že je dost slušná cena. Je pravda,že jedem v květnu a objednával jsem to ted v lednu,právě kvůli ceně.8-)

    #51909
    Radislav Kryl
    Účastník
    (484 odpovědí)

    rostak napsal:

    Možná to sem uplně nepatří,ale když vydím tu pěknou horní fotku Oresundského mostu tak si vzpomenu na lonskou cestu.

    Přejeli jsme z Kodaně v pohodě zaplatili kartou 2auta za most a byli jsme v Malmo.Jenže tam se to na těch kruhácích nějak zvrtlo a najednou jsme byli před mostem ze strany od Malmo.Kdo to tam zná ví jak to tam je jde to videt i na té fotce,dvouproudová jednosměrná silnice a od protisměru ji dělí železnice.Zastavili jsme před mítnicí a sly se skusit domluvit platit 45e do Kodaně a45e zpátky do Malmo se nám nechtělo.Jen jsme vylezli z aut byla u nás ochranka,vybavení mnoha jazyky česky jakžtakž slovensky a dobře moravsky jsme jim vysvětlili že nechcem do Kodaně ale do Malmo.Pustil nás přez pokladny

    To samé se nám kdysi stalo v Oslu, když jsme projížděli kolem po 6. najednou jsme byli před mýtnicí do města.:-x

    #51912
    Holzby
    Účastník
    (633 odpovědí)

    V zásadě nemám problém. I když přeci jen u společnosti jako je STENA bych čekal vícejazyčný web. Když koupíš lístek přímo v přístavu, kolik se platí ?? Cesta nahoru je jasná ,,, ECONOMY ,,, ale z5 si to nechci objednat na čas.

    #51917
    Raca
    Účastník
    (191 odpovědí)

    To netuším kolik to stojí na fleku,ale loni jsem objednával trajekt začátkem března a stál 260 eur,letos v lednu a za 190eur,tedy startovní ceníkovou cenu. Ale osobně si myslím,že cenu na místě ted nikdo neví,ta bude asi stoupat podle vytížení:-? Ale už jsem taky uvažoval že kopím jen lístek tam a cestu zpět vyřešíme jinak,protože je pravda,že cesta na trajekt z norska na čas se musí stihnout a nikdo neví co se může stát,ale pro letos jsem ještě koupil zpáteční

    #51959
    Zbyněk
    Člen
    (17 odpovědí)

    pro skroban5 Z Dánska do Švédska jsou placené mosty 2. Alespoň to tak bylo ještě loni a já zatím fakt nevím, jestli se na jednom z nich platit přestalo. Pokud nepojedeš jen přes jeden a pak trajektem, musíš suchou cestou absolovovat oba a to je pak jedno který je dražší a který levnější. V jednom směru to je cenově nahoru a v druhém obráceně. Stejně je zaplatíš oba a 2x:-D

    #53835
    Lukáš Sedláček
    Účastník
    (224 odpovědí)

    Ahoj všem. Chci se zeptat,jestli potřebuji nějaký doklad, když jedu se zapůjčeným vozíkem??To znamená není nikoho z výpravy a je půjčený z firmy. Na auto musí být sepsán nějaký dokument v angl. o zapůjčení, je to nutné i u přívěsů a vozíků?? Díky za odpovědi a rady.

    #53842
    Pafka
    Účastník
    (3890 odpovědí)

    Ja byt tebou, tak bych si prohlaseni majitele s sebou vzal. Jsou to opatreni proti prevozu kradenych vozidelt a jelikoz ma vozik svuj technicak, mohl by problem nastat. Prohlaseni zvladnes za par minut a mas klid 🙂

    #53872
    JAKABO
    Účastník
    (3006 odpovědí)

    Pafka- Policajti nemajú zľutovanie a tých zvieracích pomocníkov -drsňáci.

    #53873
    JAKABO
    Účastník
    (3006 odpovědí)

    A keby si im chcel zdrhnúť,nepokúšaj sa o to.Nemáš šancu.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 106. až 120. (celkem z 200)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(27)

Nahrávání ... Nahrávání ...