Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 199 odpovědí. Do diskuze (68 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Piva a poslední změna proběhla před 7 měsíci a 1 týdnem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 31. až 45. (celkem z 200)
  • Autor
    Příspěvky
  • #51379
    otapa
    Účastník
    (305 odpovědí)

    Přidávám fotku naší soupravy…..

    Jo a nésme z Prahy -:))

    #51383
    plukas
    Účastník
    (157 odpovědí)

    hlasunek napsal:

    JAKABO napsal:

    Ten pekáč na sedačke auta vypadá zaujimavo.Auto je požičané,alebo vaše?

    Auto je naše.9 místný transit(středně dlouhý a prodloužený) ale jezdíme ve čtyřech a je to pohoda 2 vpředu a 2 odpočívají na trojsedačkách takže normálnš natažený jak doma na gauči.Doprava ve čtyřech lidech na Viknu cca 4500,-Kč na hlavu Praha – Vikna(RORVIK či EIDSHAUG) klidnou jízdou cca 30-35 hodin dle chuti a dopravní situace.

    Také jezdíme vlastním autem. Ale jen bych Tě malinko poopravil. To co uvádíš nejsou náklady na dopravu, ale náklady na pohonné hmoty a trajekt, případně mýtné (podle trasy). Ostatní náklady sponzoruje majitel vozidla.

    #51385
    Vojtko
    Účastník
    (325 odpovědí)

    JAKABO napsal:

    Ten pekáč na sedačke auta vypadá zaujimavo.Auto je požičané,alebo vaše?

    Auto je požičané, ale pekáč majú svoj:-D:-D:-D

    #51386
    hlasunek
    Člen
    (72 odpovědí)

    [

    Citace plukas

    Také jezdíme vlastním autem. Ale jen bych Tě malinko poopravil. To co uvádíš nejsou náklady na dopravu, ale náklady na pohonné hmoty a trajekt, případně mýtné (podle trasy). Ostatní náklady sponzoruje majitel vozidla. [/citace]

    No jo ale já jsem majitel vozu a přijde mi hloupé po kamarádech chtít nějaké ošupné(amortizaci) za ujeté kilometry tak proto jsem to počítal takhle.Vy snad v partě mezi sebou vybíráte nějaký manipulační poplatek za ujeté kilometry.Těch pět desetin milimetru pneumatik,nějaký ten olej a brzdy člověk přežije.Pokud by se na cestě pokazilo něco většího

    tak je to riziko majitele a záleží na účastnících zájezdu jak se k tomu postaví

    #51388
    dub
    Účastník
    (785 odpovědí)

    Obdivuhodná vlastnosť – v dnešnej dobe zvlášť. Tiež máme v partii takého pána. Momentálne pracuje v Nórsku . Poobede naskočíme do lietadla , v Gardemoen pri Oslo preskočíme k nemu do auta a ráno , najneskôr doobeda už sme na vode . (stredné Nórsko) Rieši s nami len naftu. Klobúk dole pred takými parťákmi….

    #51391
    Erg
    Účastník
    (272 odpovědí)

    dub napsal: Obdivuhodná vlastnosť – v dnešnej dobe zvlášť. Tiež máme v partii takého pána. Momentálne pracuje v Nórsku . Poobede naskočíme do lietadla , v Gardemoen pri Oslo preskočíme k nemu do auta a ráno , najneskôr doobeda už sme na vode . (stredné Nórsko) Rieši s nami len naftu. Klobúk dole pred takými parťákmi….

    Nedokážu si představit, že bych po kamarádech chtěl platit amortizaci auta. Dneska vezmu já je, příště oni mě.. A je jedno jestli do Norska nebo na lyže na Ještěď. To by mě zajímalo jestli tady skutečně někdo takový je, kdo si to účtuje.

    #51392
    Drahoslav Chocholouš
    Účastník
    (258 odpovědí)

    To erg: naprosto stebou souhlasím. řešíme to podobně

    #51395
    Radyn
    Účastník
    (600 odpovědí)

    erg napsal: dub napsal: Obdivuhodná vlastnosť – v dnešnej dobe zvlášť. Tiež máme v partii takého pána. Momentálne pracuje v Nórsku . Poobede naskočíme do lietadla , v Gardemoen pri Oslo preskočíme k nemu do auta a ráno , najneskôr doobeda už sme na vode . (stredné Nórsko) Rieši s nami len naftu. Klobúk dole pred takými parťákmi….

    Nedokážu si představit, že bych po kamarádech chtěl platit amortizaci auta. Dneska vezmu já je, příště oni mě.. A je jedno jestli do Norska nebo na lyže na Ještěď. To by mě zajímalo jestli tady skutečně někdo takový je, kdo si to účtuje.

    Ja s tím teda nesouhlasím.pokud někdo vlastní auto se který se dá pohodlně dojet do norska to je kolem 5000 km střední norsko a přes 7000 sever tak to už je dost na to aby si něco nevzal na amortizaci.když si pujčíte auto třeba od Nakiho tak za to dáš +- 15000 a po tom co to auto vlastní by jste chtěly ať to zaplatí sám?tose mi zdá nefér.něco jiného by bylo kdyby třeba neplatil část nákladů na loď.a ještě jedna věc.příprava auta před cestou zabere pul dne.vřte mi znám to.

    #51396
    Holzby
    Účastník
    (633 odpovědí)

    No já teda nevím, ale nenapadlo by mě chtít po kamarádech nějakou amortizaci . Sakra nejsem přeci cestovka .

    #51397
    Radyn
    Účastník
    (600 odpovědí)

    Já to teda otočím.ta amortizace je určitě koruna na kilák.to těm kamarádům nebude blbé aby majitel kamarád zaplatil rádoby neviďitelných 5000-7000 kč navíc za dovolenou?podotýkám amortizace není vídělek!!!.

    #51398
    radek
    Účastník
    (688 odpovědí)

    již jsem párkrát dal do dopravy k dispozici své auto, nejdříve VW Transporter, teď MB Viano.

    Ani já jsem na amortizaci ničehož nepožadoval.Asi je to o lidech.Chápu to u někoho, kdo s sebou veze pár lidí, se kterými se zná jen zběžně, ale kamarádům bych si na amortizaci nic neřekl.

    Ale i tento postuj chápu, nic není zadarmo…

    Asi su jiné 🙂

    #51399
    respi
    Člen
    (1804 odpovědí)

    Jirik napsal: Step napsal: Takhle jsme jeli na Bakkan poprvé, VW Caravela a dvě rakve na střeše, zadní trojsedadlo bylo za trest, nebylo tam možné natáhnout nohy a spalo se v sedě. Brr..

    Já s tím souhlasím, proto poslední cesty byly vždy dodávkou (naložili jsme i to, co jsme nepotřebovali), letos to bohužel bude jen multivan. Co se pohodlí týče … Cesta Louny – Frederikshavn 10 hodin, pak 12 hodin trajekt s kajutou do Osla, a pak už je to i s malým trajektem necelých 600 km … a jsme mladí kluci až na výjimky do padesátky, takže pohodička

    a já svým Roumstrem v pohodě až k Ambasade. Cesta k Benovi super,jiřik jediný pomocník!!! cestu zpět řidič zvládl(test) pouze já !! synátor 16.let navigátor…

    #51416
    Petr Novák
    Účastník
    (1356 odpovědí)

    Souhlas s Radyn. I když jezdíme většinou jako rodina vlastním tranzitem tak na výměnu oleje se složíme a na gumy brzdy přidáme do kasičky

    #51419
    Step
    Účastník
    (1080 odpovědí)

    No asi by měli kamarádi přispět. Náš případ to teda není, my berem auto z půjčovny, ale mě osobně vadí, jak jiní přistupují k věci, která jim nepatří. Lidi jsou různý…Někdo se rád rozdá, někdo rád jen bere.

    To si musí každý rozebrat sám za sebe. Mě by se rozhodně nelíbilo, kdyby mi s mým “mazlem” jel jiný jako prase, brzda – plyn a já to pak po příjezdu musel dávat dohromady a za svý. A příběhů na toto téma jsem pár slyšel.

    #51423
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    Poprvé když jsme jeli na Loktu, tak auto bylo Mikulčákovo. Bylo automatické, že jsme se podíleli částí nákladů na přichystání auta na cestu. Jelo nás 5 a část nákladů na opravu auta jsme si rozdělili.

    Teď už (po zkušenostech s problémy s autem) auto bereme od Nakiho. každý se podílí stejnou částkou na nájem auta i na jeho provozu.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 31. až 45. (celkem z 200)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(119)
(20)

Nahrávání ... Nahrávání ...