Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 199 odpovědí. Do diskuze (68 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Piva a poslední změna proběhla před 11 měsíci a 2 týdny.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 76. až 90. (celkem z 200)
  • Autor
    Příspěvky
  • #51585
    Holzby
    Účastník
    (633 odpovědí)

    Vlastní zkušenost s měničem. Bacha na chlazení. Pokud se neuchladí, tak se vypíná tepelnou pojistkou. Já k němu přidával ventilátor z PC a pak utáhl mnohem víc. Pak jsem ho někomu půjčil a tak ho už nemám 🙁

    #51586
    Step
    Účastník
    (1080 odpovědí)

    To holzby: dobře ti tak,

    ty neznáš to přísloví? Když chceš o něco přijít, půjč to?:-D:-D

    #51594
    Holzby
    Účastník
    (633 odpovědí)

    Znám. Ale já sem holt takovej dobrák 😡 . Ostatne Mates ti to potvrdí 😛

    Ale to dodatečné chlazení bylo super na výkon.

    #51607
    Holzby
    Účastník
    (633 odpovědí)

    Jelikož řeším cestu na sever, nějak mi to nedá se nevrátit k trajektům.

    Počítal jsem si jen tu odlišnou část cesty, tudíž PRAHA-STOCKHOLM. Při možnosti Dánsko-Švédsko za použití mostu jenž stojí 45EUR(je započteno):

    Praha-Sassnitz-Trelleborg-Stockholm 1308km + 88 EUR(4hod) = 6734,-

    Praha-Rostock-Gedser-Stockholm 1375km + 125 EUR(1+3/4hod) = 7915,-

    Praha-Puttgarten-Rodby-Stockholm 1556km + 112 EUR(3/4hod) = 8199,-

    Praha-mosty dánsko-Stockholm 1755km + 45 EUR = 7158,-

    Při konstantách : 9 l/100km + 38kč/l PHM + EUR 25,70 Kč

    Ještě je nutné propočítat čas strávený v kolonách a čekáním na trajekt.

    #51608
    bestik
    Účastník
    (297 odpovědí)

    Uz jsem to tu nekde parkrat psal. Jednu dobu jsem jezdival hodne mezi CZE a SWE a nejlip mi vzdy vychazel trajekt Sassnitz – Trelleborg jak pise Holzby. Jezdival jsem ze severni Moravy, takze co nejrychleji na polskou A4 a pak po dalnici az do Stralsundu pred Rujanou a pak ten kousek do Sassnitz. Kdo prijede na trajekt o chvilku drive, tak 10km od Sassnitz v Glowe jsou paradni plaze na odpocinek.

    Nekdo samozrejme muze preferovat setreni minut ruznymi objizdkami. Ja rikam: Spechej pomalu. Takze na pohodu doporucenych 130 km/h v Nemecku, pohodicka severem, caste zastavky. Pokud chce nekdo rybarit o hodinu driv, tak staci o hodinu driv vyjet. Honit hodinu cestou a nervovat se mi prijde u dovolenkaru, coz cesti rybari v norsku jsou, zbytecne.

    #51630
    Lukáš Sedláček
    Účastník
    (224 odpovědí)

    Praha – Rostock – Trelleborg- a hurá nahoru, to jezdíme směrem tam,pátek ranní trajekt, cca 14 hod vylodění a v sobotu cca v 8-10 jsme na místě a to pohodovou cestou a většinou si dáme někde za Elverem šlofíka,protože jezdíme dva řidiči. Domů většinou Trelleborg – Sassnitz,ušetří se tak asi 1,5 hodiny k dobru a jsme dřív doma. Jezdíme předpisově,už jsme taky platili pokutu a když vám ostatní členové posádky řeknou já neřídil, tak platit nebudu, to byste ho hned vysadili z auta.

    Jen zajímavost, loni jsme měřili spotřebu cestou tam a v šesti lidech VW multivan T4 2,5TDI pohodová jízda do 7l/100km

    #51641
    Petr Novák
    Účastník
    (1356 odpovědí)

    Holzby, kde jsi našel cenu Sassnitz Treleborg za 88€ ? Na tuhle cenu se dostanu pouze při cestu zpět. Tenhle směr mi to ukazuje 115€

    #51642
    Holzby
    Účastník
    (633 odpovědí)

    http://www.stena-lines.de ECONOMY TICKET 88 EUR

    #51643
    Petr Novák
    Účastník
    (1356 odpovědí)

    Tak asi záleží na datu podle kterého jsi tu cenu dával. Mě to teď ukazuje na zítra 105 a na září 115. Zpět 88

    #51665
    Holzby
    Účastník
    (633 odpovědí)

    Asi ano. Já jedu 10.6. a to je těch 88 EUR. Zpět 24.6. už je to také za 115 🙁

    #51666
    Petr Novák
    Účastník
    (1356 odpovědí)

    Ještě si všichni kteří jezdíte dodávkami do 6m z Treleborgu a nemáte trajekt dopředu objednaný dávejte pozor na cenu trajektu. S oblibou pokud to nehlásíte vám prodají lodní lístek na auto 6+ délky takže si pěkně připlatíte

    #51705
    skroban5
    Člen
    (158 odpovědí)

    Holzby 88EUR je ale pro auto do 2m a dodávky se do toho nevejdou snad jenom Multivan.Loni byla ta míra 2,50m,pokud se pletu tak mně opravte.

    #51723
    Holzby
    Účastník
    (633 odpovědí)

    Asi ano. Loni jsem ještě jeli se Scandlines, takže netuším. Ro dodávku víc jak 2m, ale do 6m je to 108 EUR. Sám ještě nevím, čím pojedem, jen sem dělal přibližný propočet variant. Myslím že poměrově to bude dost stejný.

    #51724
    Petr Novák
    Účastník
    (1356 odpovědí)

    Máme nízkého Tranzita a do velikosti 2×6 se vejdeme

    #51738
    Vladimír Doškář
    Člen
    (542 odpovědí)

    Máte někdo ponětí na kolik přijdou poplatky pro Tranzita + 3 osoby pokud se jede po mostech? Již jsem to jednou absolvoval, ale platil jsem kartou a nevěnoval jsem tomu pozornost. Teď se mně na to ptá kamarád a já vypadám jako blbec, kterej jede, platí a přitom vůbec neví kolik. Díky za info.

    Došky :-D:-D:-D:-D:-D

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 76. až 90. (celkem z 200)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(27)

Nahrávání ... Nahrávání ...