Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Domácí výroba nástrah

  • Toto téma obsahuje celkem 399 odpovědí. Do diskuze (72 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Dedouš a poslední změna proběhla před 1 rokem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 151. až 165. (celkem z 400)
  • Autor
    Příspěvky
  • #271041
    jigin1
    Účastník
    (984 odpovědí)

    Jo,jo tady to bude….

    #271067
    Maras
    Účastník
    (76 odpovědí)

    Jigine díky za tip. Ten lak na nehty fakt nemá chybu. Včera jsem to zkoušel a fakt si můžeš udělat barvu, jakou chceš. Akorád u nás to Vietnamci nemají. Musím hledat jinde.

    #271078
    Jindrich a Renata
    Účastník
    (92 odpovědí)

    Laky na nehty nejsou nejlepší volba.Používal jsem je dlouho a stávalo se,že po návratu z Norska byli pytlíky s použítými jigy totálně opatlané a olepené,takže jsem je musel odbarvit odlakovačem na nehty a udělat nátěry nanovo.Jinými slovy laky většinou nedrží tak jak mají,jelikož na tyto nátěry slaná voda není to nejlepší a to i tehdy, když jsem nanášel více vrstev laku.Dále laky od Vietnamských prodejců jsou pochybné kvality.V případě že používáte při lovu vlasec,tak toho spoustu utrháte, takže lak na nehty je levná a dostačující varianta.Já používám šňůru a trhám málo,proto se mi vyplatí používat kvalitní barvy odolávající slané vodě.

    #271082
    jigin1
    Účastník
    (984 odpovědí)

    Jindro…utrháme,utrháme ale aj nachytáme……jak jsem psal u mně je životnost hlavičky hodně malá a odstíny které používám se mi nejlíp hledají u vietnamců.Pokud vozíš hlavičky s Norska domů,tak nechytáš polaky…Letos pro zajimavost jsem mněl od Petra 650 hlaviček V Norsku a přivezl jsem na spátek tak 50ks…Kdo je se mnou poprvé v Norsku, tak všechno dostane ode mně a nováčci fakt fest trhají, pokud se to naučí….ale i nachytají…

    #271083
    honzak
    Účastník
    (2580 odpovědí)

    Jindro…utrháme,utrháme ale aj nachytáme……jak jsem psal u mně je životnost hlavičky hodně malá a odstíny které používám se mi nejlíp hledají u vietnamců.Pokud vozíš hlavičky s Norska domů,tak nechytáš polaky…Letos pro zajimavost jsem mněl od Petra 650 hlaviček V Norsku a přivezl jsem na spátek tak 50ks…Kdo je se mnou poprvé v Norsku, tak všechno dostane ode mně a nováčci fakt fest trhají, pokud se to naučí….ale i nachytají…

    Jigine dnes jsem si precetl tvuj clanek v Kajmanu. Musim rict prijemne poctenicko, ale vloz jsem to video. Vubec si nedokazu predstavit jak s flesh jigi chytat. Na moje gusto je to dost mala nastraha. Tim nerikam, ze nechyta. Na chut Zoomum jsem prisel tak po 5 az 8 letech chytani v Norsku. A ted na ne chytam pravidelne. Pro mne top barva je cervena

    #271087
    jigin1
    Účastník
    (984 odpovědí)

    Honzáku,flashjig je hodně živá nástraha. Má rychlejší propad jak guma a pomalejší jak pilkr.Nám to vychází zhruba takto…do 10m hloubky 10-15gr 20m…20-30gr…Na větší hloubky používám gumy nebo zoomky.Flashjig má jednu velkou výhodu.Pokud ho neutrhneš je teměř nezničitelný.Loni jsem zkoušel nové háky a až v Norsku jsme přišli nato,že se lámou.Mezi lidi se dostalo cca 300ks.Chyba se už opravila a na příští sezonu se už vyrábí s nejlepšíma hákmi.Jinak klucí, všem komu se zlomil letos hák a přinese mi ho někam na zraz nebo výstavy ,tak ho vyměním za nový….Vláči se sním dost rychle a chce to dostat do ruky a právě technikou se dá hezky vyselektovet,jestli chci obecňačky,nebo polaky…Už dva roky chytají v podstatě 3 barvy červená RED,oranžováCO a modrá DBS…

    #271089
    jigin1
    Účastník
    (984 odpovědí)

    Celá finta je ve vysokolesklých super jemných vláknách.5let mi trvalo pokud jsem trefil ten správny materiál…jen chybičku to má že je to ku….y drahý materiál, proto i cena je pak vyšší ale životnost to nahradí….žádna guma nevydrží 10ryb ale flashjig v pohodě,jen ho nesmíš utrhnout….Jěště jedna navýhoda,že se za ním jdou zbláznit kelírci a makrely….

    #271090
    JirkaZ.
    Účastník
    (36 odpovědí)

    Mě by zajímal rozdíl v jigové hlavičce, resp. háčku…. Je v tom nějaký zásadní rozdíl když je jig.háček 90 stupňů nebo 60?

    #271091
    jigin1
    Účastník
    (984 odpovědí)

    U Flashjigu je to jedno jaký je uhel.Polaci nám z toho nepadají.Je pravda, že většina je chycená dost hluboko v horním patře jelikož je to docela malá nástraha…Nejlepší háky které jsem mněl na polaky jsou právě na obrázku.Jsou to ownery 60st…2/0.Akorát se nedají sehnat a z ameriky vyjdou na cca14korun kus.Nevýhoda tohoto háku je,že je na sladkú vodu a rychle koroduje.ale ryba na něm sedí perfektně….

    #271093
    honzak
    Účastník
    (2580 odpovědí)

    Jigine dekuji za vycerpavajici odpoved, ale vloz sem to video. Rad bych videl jak to maka

    #271094
    Harty
    Účastník
    (1243 odpovědí)

    Tak že je nemusíš gafovat,dostanou totiž otravu.Čau Pájo-smajlík.Proto je tak úspěšná.

    #271112
    Fish
    Účastník
    (308 odpovědí)

    Četl jsem na německých webech, že pilkry typu Eiselle jsou výjmečné svým chodem. Harty, jaký mají chod? Jsou zajímavé při propadu, nebo při práci u dna?

    #271115
    Harty
    Účastník
    (1243 odpovědí)

    Záleží jaký druh pilk.Eisele máš na mysli.Pro-Select-Pilker,Pearl-Select-Pilker,Magic-Pro,Pro UV,Fat Head Pilk,nebo Power-Select-Pilker.Každý se vyznačuje něčím jiným.Předpokládám, že máš na mysli Power- Select-Pilker,který nejvíce používám.Ten má chod takový,že imituje poraněnou rybu tím, že se naklání ze strany na stranu v přímém směru a na lov polaků se jeví jako ten nejlepší.-Ten chod funguje i při propadu.Například Pro-Select-Pilkr se vyznačuje rychlím propadem a hodí se na větší hloubky a pro jeho rychlost při propadu je vhodný na kelery.Eisele mají tzv.4D-disain-plastické holografické polepy 3D oči a barvy do různých světelných podmínek.Jsou ručně malované a jsou zpracovány do nejmenšího detailu a každý má štítek označující nejvyší kvalitu, tomu odpovídá i cena.

    #271117
    jigin1
    Účastník
    (984 odpovědí)

    Jo Harty a mněli by sme rozebrat někdy problematiku používání háčků na pilkrech.Jednoznačně na polaky se mi jeví lepší používaní jednoháčků.S trojháků mi dost velkých polaků spadlo….

    #271280
    Jindrich a Renata
    Účastník
    (92 odpovědí)

    S Renčou jsme letos používali pilkříky od Hartyho.Osadil jsem je jednoháčky a nebyl žádný problém.Ryby nepadaly.Bohužel jsme o ně stejně přišli z důvodu vázek.Na příští sezónu jich nakoupíme více.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 151. až 165. (celkem z 400)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Domácí výroba nástrah

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(117)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...