Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Chata Hogset-střední Norsko-komuna Gjemnes

  • Toto téma obsahuje celkem 839 odpovědí. Do diskuze (79 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Skroban a poslední změna proběhla před 1 rokem a 7 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 556. až 570. (celkem z 840)
  • Autor
    Příspěvky
  • #113630
    skroban5
    Člen
    (158 odpovědí)

    silde napiš pár řádku až budeš zabydleny.Jake je počasí co ryby a kde se na Hogsetu potápíš.Koncem května mněla voda 9 stupňu to asi neni moc.

    Nebude lepší baterie a led reflektor.

    #113645
    frigo
    Účastník
    (120 odpovědí)

    Zkuste se zeptat profíka co vám řekne o prodlužovačce 170m.

    Já jsem úředník, bohužel nemám elektrotechnické vzdělání, proto jsem jako jediné řešení viděl prodlužovačku. Pokud víš, proč prodlužovačku 170m ne, tak mi to prosím napiš, ať s sebou zbytečně netaháme klubko drátu. Díky[/citace]

    Pokud se vám s tím chce tahat a pomůže vám to, klidně prodlužovák vezměte s sebou. Ta délka (170 m) je poměrně dost – uplatní se tam vlastní odpor vodičů. Dnešní prodlužováky dělají v rámci úspor s tenkým průřezem, takže jediné, co se vám může přihodit, že žárovka bude méně svítit. Pokud jsou to kupované šňůry, žádnou normu neporušujete, ani (při mechanické ochraně kabelu) nehrozí nebezpečí úrazu.

    Asi tak.

    #113649
    Jan-Tadeas
    Účastník
    (47 odpovědí)

    frigo napsal:

    Zkuste se zeptat profíka co vám řekne o prodlužovačce 170m.

    Já jsem úředník, bohužel nemám elektrotechnické vzdělání, proto jsem jako jediné řešení viděl prodlužovačku. Pokud víš, proč prodlužovačku 170m ne, tak mi to prosím napiš, ať s sebou zbytečně netaháme klubko drátu. Díky

    Pokud se vám s tím chce tahat a pomůže vám to, klidně prodlužovák vezměte s sebou. Ta délka (170 m) je poměrně dost – uplatní se tam vlastní odpor vodičů. Dnešní prodlužováky dělají v rámci úspor s tenkým průřezem, takže jediné, co se vám může přihodit, že žárovka bude méně svítit. Pokud jsou to kupované šňůry, žádnou normu neporušujete, ani (při mechanické ochraně kabelu) nehrozí nebezpečí úrazu.

    Asi tak.

    Díky moc, tak jsem rád, že snad budeme svítit. A díky i Čendovi za SZ.

    #113701
    Kotala Rudolf
    Účastník
    (28 odpovědí)

    Malé lodě, motory 10hp,bez filétarny a světla. Je to vaše věc kam za své peníze jedete. Když vám to vyhovuje nejsem proti. Je to každého věc co má za priority. Ale člověk který to provozuje tolik let asi moc vstřícný nebude když nedokáže zajistit tyto základní věci. Amen.

    #113841
    sild
    Člen
    (4 odpovědí)

    Ahoj všichni které to zajímá:-) Posílám krátký pozdrav z Hogsetu. Příjezd včera odpoledne za deště a zhruba při 11 stupních. Celníci bez problémů , jen chtěli vědět kam jedeme a zda na dovolenou. Georg na nás čekal , ale spěchal tak hned odjel. Akorát nám potvrdil , že ryb je málo a počasí deštivé. Na rybky jsme vyjeli okolo sedmé večer a kromě kelerů velikosti cca 25cm nic. Rybářů je ve fjordu poměrně dost , ale s kým jsem mluvil tak chytá náhodné kousky. V deset večer jsme zajeli na kafe a pak hurá zpět. V půl dvanácté se utvořila na vodě klasická “bramboračka” , spousta kelírků nahání potěr u hladiny. Zkoušeli jsme malé pilkyny , stříbrné , barevné , papriky s pilkrem 300g a výsledkem jsou tři polaci cca 60-65cm , jeden keler 60cm a jedna obecná cca 55cm – puštěna zpět.. No a snad 50 kelerů cca 25cm. Teď jsem vstal , půjdu se podívat zda jsou u mola slávky. Jsou super na bílém víně.. Jinak potápění letos s sebou nemám , ale budu si jej brát v srpnu na sever. Počasí se vcelku uklidňuje , občas přeháňka , ale hlavně fouká slabě!! Tak Vás zdravím ahoj Sild:-D

    #114275
    Rosta
    Účastník
    (274 odpovědí)

    Makrelky tam ještě nejsou?

    #114799
    sild
    Člen
    (4 odpovědí)

    Makrelky , nejsou. Vůbec mi to počasí a moře nepřipadá jako v červnu, ale spíše tak dubnové.. Dnes fouká a leje. Včera přes den pár polaků , 5x cca 65 1x 84cm , obecná cca 70cm a jinak bída.. V noci pak vůbec nic. Zkoušeli jsme to u pastelky , ostrůvky , pod mostem a nakonec i druhou stranu fjordu. U pastelky keleři cca 25 cm.

    #114823
    kabos
    Člen
    (13 odpovědí)

    Ahoj kluci, byl jsem ve výpravě se Stipkem. Pokud chcete chytit něco většiho, tak to zkuste ve sloupci tak do 40m těsně za mostem.Nám se tam podařilo chytit skvrnité a kelery kolem 80 cm. Jsou to samotáři nejezdí v hejnech.Nejlépe na malé a stříbrné návnady.A u šroťáku na dně mníky kolem 85 cm. Vše nejlépe v noci od 23 do 4 hod. Makréla na 8 lidí nebyla žádná. Tak ať se daří.

    #114832
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    Stav, ktorý popisuje Sild a Kaboš môžem len potvrdiť.

    Mraky malých kelerov. Pár polakov pod nimi a okolo pár väčších kelerov a obecných.

    Tento rok bol na ryby …. Nestalo sa, že by sme mohli aspoň jeden deň povedať: “Dnes to konečne šlo”

    Všetky lepšie ryby boli vytiahnuté po dlhom prechytávaní a za deň sa priemerne podarilo doviezť 3 – 4 ks. Niektoré lode za celý deň nezavadili o rybu (nepočítam malých kelerov).

    Počasie bolo veľmi veterné, chladné a daždivé. Veľa dní aj v noci.

    Jazdili sme na ryby aj za vetra, ktorý dosahoval 8 – 10 m/s. Našťastie sa nerobili veľké vlny ale drift tak silný, že miesto pilkrovania sa skôr vláčilo.

    Nástrahy fungovali skôr menšie. Pilkríky 50 – 100g, na spodu 300g. Prívesy mušky, striebro, floo. Určite nie žiadne papričky. Gumky sme moc neskúšali.

    Georg v pohode a chata ako vždy, perfektná. Lode fungovali, Georg sa staral o benzín, takže spokojnosť.

    Len to miesto na čistenie rýb. Keď je dobré počasie, nič nevadí. Ale čistenie rýb v počasí, aké sme mali minulí týždeň…. Vietor, dážď, šero a zima. Nieje nič lepšie, ako prísť premrznutý z vody a začať v tom maraste čistiť ryby 😐 Ten prístrešok sa tam určite hodí.

    Zostáva mi len popriať všetkým ďalším turnusom, aby začali brať ryby.

    #114977
    lev1971
    Účastník
    (84 odpovědí)

    To:SILD

    Jestli máš echo zkus pohledat fajn dírku.

    Když pojedeš k mostu asi tak 35m od kamene na jeho zákrytové hraně

    je na 16m hloubce průrva 6 m hluboká ale jen asi 3 m široká.

    Jen pilkr bez papriček a když to najdeš a trefíš přesně a neurveš tak

    máš kus na fotku.Je to velký problém najít,ale je tam.

    Za jízdy to nenajdeš -já to hledal při driftu.

    Je to puklina ve skále- nechal jsem tam dost materiálu ale stojí

    to zato.

    Hodně štěstí

    #116067
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    To Sild:

    Ako to berie? Podľa predpovede počasia to vyzerá, že aspoň počasie bolo solídne. Ako to vyzerá s rybami?

    #116473
    sild
    Člen
    (4 odpovědí)

    Ahoj Stipko. Já mám Norsko hrozně rád , byl jsem tam po 53x a z toho jsem si jen 4x pořádně nezachytal. Hogset patřil do teď k lokalitám kde jsem byl úspešný. Letos to po stránce ryb bohužel nevyšlo. Asi i díky dlouhé zimě to nebylo ono. Polaci jak jsi psal se ještě nevytřeli a větší keleři tam ještě nejsou. Co mě ale zaujalo , absolutně prázdné moře. Žádný krab , hvězdice a dokonce i slávek které mám rád na bílém víně bylo pomálu. Celkově jsme ve dvou nachytali zhruba: polaci od 55cm do 85cm 6x , obecné od 65-70 9x , keleři 55cm-65cm 30x , mník leng 3x. Malé kelery nemá cenu počítat.. Celkově tam prostě pěkná ryba zatím nebyla. Dorše jsem nenachytal kupodivu u tyče ani kolem ostrova v hloubce cca 15-30m , kde jsem si v minulosti bezvadně zachytal. Co mi v Hogset schází je pořádná loď s motorem kolem 40-50 koní. Za loď jsem ochoten zaplatit kolem 4000 Nok za týden. Němci jezdili někam k otevřenému moři a rybky nachytali. Koukal jsem u nich na doršáka odhadem 18kg. Když jsem se jich ptal , tak ochotně ukazovali kam jezdit. Jenže s tím 6 koňským motorem ti to trvá za roh k majáku 9 minut za klidného moře… Ubytování super , to že se filetuje venku u stolu mi nevadí , loď na chytání u pastelky stačí , ale na nic víc. Georg se mi zdál nějaký unavený , ani si nechtěl moc povídat. V pátek jsem byl na rybách do půl dvanácté , byla úplně klidná hladina , sluníčko , prostě idilka , ale ryba takřka žádná. V srpnu letím k Štibránymu pokoušet halíky tak se těším , snad se zadaří. Jinak přeji Všem dalším rybářům mnoho úlovků a hlavně šťastný návrat!:-)

    #116497
    plukas
    Účastník
    (157 odpovědí)

    Díky Silde za nás “Hogseťáky” za vyčerpávající zprávu. Asi to bude, jak píšeš, opravdu tím počasím a dlouhou zimou. My jsme letos v prvním červnovém týdnu dopadli obdobně, ale to už jsem tady psal. Tak snad příště to bude lepší. Přeji Ti trofejní halíky a také šťastný návrat.

    #117461
    plukas
    Účastník
    (157 odpovědí)

    Mám dotazy na Petra.

    Jezdí do Hogsetu ještě nějací cizinci než Češi a Slováci?

    A ještě jeden dotaz: V minulosti bývala v chatě kronika, do které každý, kdo chtěl, udělal na konci pobytu záznam i s radami pro další partu. Ta tam není už delší dobu. Je to z nějakého důvodu záměrně anebo ji někdo zcizil či zlikvidoval?

    #117463
    petr
    Účastník
    (162 odpovědí)

    V minulosti to byli Holandani,Nemci,Norove.Poslednich nekolik let je to zalezitost pouze cechu a bratru ze slovenska.Co se tyka kroniky tak ta zahadne po mnoha letech uzivani zmizela…..asi si ji nekdo odvezl domu nebo nekomu dosel na one mistnosti papir..…Pokud bude zajem dam letos novou ale na retez….

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 556. až 570. (celkem z 840)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Chata Hogset-střední Norsko-komuna Gjemnes

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(119)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...