Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Chata Hogset-střední Norsko-komuna Gjemnes

  • Toto téma obsahuje celkem 839 odpovědí. Do diskuze (79 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Skroban a poslední změna proběhla před 1 rokem a 7 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 526. až 540. (celkem z 840)
  • Autor
    Příspěvky
  • #112296
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    Ahoj skroban

    Je škoda, že neboli väčšie ryby ale díky za info.

    Počítam, že ste prechytali všetky horúce miesta.

    Neskúšali ste napodobiť tie krevetky? Ak ryby brali len tú drobotinu, určite by som to skúsil.

    O tomto čase sa tam túlali už veľký keleri. Nebolo ich vidieť na sonare?

    #112299
    skroban5
    Člen
    (158 odpovědí)

    Zdar stipko:přesně jak píšeš objeli jsme místa popsane i nepopsane a se sonarem jsem si taky užil svoje.Navnady se vlačely pod hejny přes po dně hold vždycky není posvíceni ale letošní Hogset je za mnou a ja se těším na další rok.Za 14 dnů se dozvim kolik lidi z letošní party pojede znovu,popřipadě doplnime stav a 17.6.2016 hura na Hogset.

    #112332
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    Keď si to čítam, tak by to chcelo v obchode kúpiť mrazené krevetky.

    Mám nejaké gumené napodobeniny, tak ako aj gumových ráčikov, tak to vyskúšame.

    Je dosť možné, že sa všetko zmení, pretože až do piatku hlásia zmenu počasia so silným vetrom.

    Máš vysledované ako sa ryby chovali počas v jednotlivých fázach dňa?

    #112337
    lev1971
    Účastník
    (84 odpovědí)

    Týden před Skrobanem nám výborně fungovaly návazce na lososy s fluo.

    korálkem červenou hlavičkou a stříbr.chlupy jako větší muška s 80g.

    stříbrným pilkříkem. Na tak malý háček jsem ještě nikde na moři

    nechytal-ale fungovalo to.Spadne to jen do 6 až 8 metrů.Když jsem je na sonu viděl hlouběji dal jsem 200 fluo pilkr a hned to spadlo na 16

    až 18metrů. JEN SI PŘEVAŽTE 0,8MM.SILON NA HRUBÝ..Ještě 70 tresku jde pomalu dostat ven ale větší mi to škubaly.Převázal jsem když mi zůstaly poslední dva a pozdě. Dost jemně povolit brzdu a pak jsou z toho krásné boje:-P

    #112345
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    To je celkom rozumný spôsob.

    Premýšľal som aj nad návazcom s kreverkami alebo veľkými muchami s koncovou bublinou. Pre prípad, že by boli ryby tesne pod hladinou.

    Za súmraku sme chytali polaky ako u nás boleňov. menší pilker s fluo návazcami a prehadzovať krížom cez hrebeň u bójky. To bol vývar. Ale veľa rýb sa pustilo pre menšie rozmery 😀

    #112437
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    To skroban5:

    Aká bola cesta?

    Je u výstavby novej cesty u Lillehammeru veľké zdržanie?

    O ktorej sa vlastne u Georga preberá chata?

    Naposledy, keď som tam bol, tak platilo o 16h.

    Je to stále tak?

    #112468
    petr
    Účastník
    (162 odpovědí)

    Kdy si chatu přebereš je na domluvě s Georgem, vždy říkám-po cestě se ozvěte Georgovi-hovor,SMS – s předpokládanou dobou příjezdu a on ti řekne co a jak. Stále platí zásada, že chatu musíš uvolnit po celkovém úklidu v sobotu do 09.00 pokud se s partou co vás střídá nedomluvíte jinak. Byl bych rád kdybyste sem na web nebo mi na emila v případě , že to nastane dali echo pokud někdo chatu po sobě neuklidí. Po domluvě s Georgem jsme nepřistoupili na vybírání záloh za úklid protože převážná většina dlouholetých návštěvníku Hogset si po sobě uklidí. Letos jsem do Hogset nedal termín jedné partě jak jsem loni slíbil a pokud se to bude u dalších opakovat budu postupovat stejně.

    #112469
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    jj

    práve som sa Georgom bavil.

    Itinerár mám postavený na príjazd medzi 14 – 15h tak to už asi meniť nebudem.

    Máme tam zachádzky a zastávky po prírodných krásach Norska, tak by bola škoda, neísť tam.

    #112513
    skroban5
    Člen
    (158 odpovědí)

    Stipko myslím že jsme nikde nečekali ani kolem Lillehammeru.Jedine čekani bylo když nam ujel před nosem trajekt v Rodby.

    Vašku jak se vám daří na Hogsetu koušou ?

    #112553
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    SMS od Vaclava:

    Hazard se zdravim – vyjet na vodu je tady uz od stredy. Leje a do toho vichr. Vcera jsme byli na vode ca pul hodiny a pak 2x vetrna splachovacka. Dnes je zatim stejne pocasi. Jinak krevetky jsou uz asi sezrane, nejvice chytame dorse vsech velikosti, max byl 89 cm, prevazuji 40 – 60 cm. Polaci prakticky zadni, velci keleri take ne, akorat je dost malych ve velikosti mensich makrel, ale to my nebereme. 90 % ulovku na gumy, nejvice jim chutna hneda se stribrnymi flitry, jinak male stribrne pilkriky 30 g, hloubky od 5 do 25 m. Mame v planu odjezd v sobotu do 10 hod. Ahoj Vaclav

    #112554
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    Tak som zvedavý, ako to pôjde nám

    Zajtra ráno frčíme.

    #112710
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    Sme už na chate. V priebehu dňa trocha blblo počasie ale po futbale ideme skúsiť ako sa veci majú 🙂

    #112721
    Petr Novák
    Účastník
    (1356 odpovědí)

    Tak čekáme na info. Pozdravuj Georga. Polovina naší party začínala právě u něj 😛

    #112784
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    Všetkých zdravíme z Hogsetu.

    Na rybách sme boli 2x

    Včera v noci a dnes cez deň.

    Jednoznačne je lepšia noc.

    Voda je plná malých rýb. Hlavne malý keleri. Tej drobotiny je fakt obrovské množstvo. Okolo nich sú väčšie rybý. Lenže cez deň neberú. Až v noci cca. 2 hodiny.

    Najviac sa darilo od pastelky na veľkú vodu. V noci tam vrie voda od malých kelerov. Väčší sa držím okolo toho hejna a berú. Takže nieje dobré byť v tom hejne a nechat to prepadnúť. Radšej ísť na hlbokú vodu,bokom od hejna a pustiť to do hĺbky 50 – 60 m.

    Keleri nie sú metrový ale berú moc pekne.

    Cez deň sme chytí pár mníkov okolo ostrova Bergsoyi v hĺbke do 50m.

    Ale bod Hej námi ani okolo nic nic nebralo. Pritom ryby tam boli.

    Uvidíme čo sa bude diať ďalej.

    Predpoveď na ďalšie dni nevyzerá nejak úžasne

    🙁

    #112888
    sild
    Člen
    (4 odpovědí)

    Ahoj stipko , my Vás střídáme. Loni nám také fugoval více noční lov než denní. Jezdili jsme z baráku okolo jedenácté a návrat byl kolem čtvrté. Zajímavé bylo , že se chytalo cca do tří a pak jako když mávneš kouzelným proutkem byl klid. Mohl jsi tam házet co jsi chtěl a nic. Alespoň byl čas se přes den zapotápět. Co funguje letos? Spíše malá pilkyna , nebo guma? Jinak jsem loni chytal na feeder před loděnicí platyse , nic velkého , ale byla to zábava.. Už se nemůžeme dočkat!!:-D

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 526. až 540. (celkem z 840)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Chata Hogset-střední Norsko-komuna Gjemnes

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(119)
(21)

Nahrávání ... Nahrávání ...