Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Chata Hogset-střední Norsko-komuna Gjemnes

  • Toto téma obsahuje celkem 839 odpovědí. Do diskuze (79 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Skroban a poslední změna proběhla před 1 rokem a 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 31. až 45. (celkem z 840)
  • Autor
    Příspěvky
  • #27895
    Petr Novák
    Účastník
    (1356 odpovědí)

    Tímto Georga i jeho bývalou manželku pozdravuji a to nejenom za sebe a svoji rodinu, ale i za moje rodiče a bratry s rodinami. Na jejich pohostinnost často vzpomínáme a těšíme se, že se tam jednou vrátíme.

    ….Trolla JSME TAM VŠICHNI POSTAVILI A Z NAŠICH NÁVŠTĚV NORSKA TA U GEORGA PATŘILA K NEJLEPŠÍM. JEŠTĚ JEDNOU DÍKY ZA VŠE….JENOM TEN STARŠÍ SYN UŽ TROŠKU ZESTÁRL A TEN MLADŠÍ SE MÁ NA CO TĚŠIT… PETŘE DÍKY, JESTLI TO PŘÁNÍ PŘEDÁŠ TAM, KAM JE ADRESOVÁNO. Díky. Petr Novák

    #31205
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    Na začiatku augusta idem na k Georgovi na Hogset aj s rodinou.

    Bol som tam v júni a voda bola plná rýb.

    S augustom však skúsenosti nemám.

    Ak ste tam niekto v lete bol, trocha to popíšte.

    Díky

    #31246
    petr
    Účastník
    (162 odpovědí)

    Jezdím tam začátkem srpna mhoho let.Vše je o počasí.Někdy jsme se koupali a někdy byla větší zima jak v květnu nebo v březnu.Zažili jsem tam začátek března, kdy byla trplota 19 st. a srpen kdy bylo 3O.V létě je lépe jet s rodnou na 14 dní abyste se stihli někam podívat, akvárium v Allesundu je pro děti to pravé ořechové.Míst na čumendu je v okolí mnoho.Co se týká ryb každý rok je to jiné. Jezdím ve stejnou dobu tak mohu srovnávat.Někdy byly makrely společně s obecnýma, kelerama, polakama,někdy jsme honili po fjordu pár makrel,polaci nikde, keleři nikde. Mníci jsou na hloubkách na maso vždy. Loni jsem tam byl ještě v půli září, bylo nádherně a mraky makrel, kelerů a štikozubců. Je třeby být připraven a přispůsobit se podle toho co je zrovna ve vodě.

    #31274
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    Tak nejak ich chystám na makrely. Deti by mníci po pár spusteniach do hĺby prestali baviť.

    Alesund a všetko južne od Hogsetu mám naplánované cestou na chatu.

    Ale počítam s hríbami a borůvkami.

    Keď sa to vezme “štatisticky”, dá sa predpokladať, že tam aspoň tie makrely s veľkou pravdepodobnosťou budú?

    #31280
    petr
    Účastník
    (162 odpovědí)

    Lze čistě teoreticky předpokládat ,že tam makrely budou, s houbama nepočítej – je to moc brzy . Loni v půli září jich bylo mraky.

    #31304
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    Petře, to si robíš srandu.

    Všetci mi tvrdia, a aj v diskuziách sa sponmínalo, že hríby už v auguste rastú.

    Manželku som nalákal práve na nich. 😀

    Snáď v ten druhý augustový týždeň už makrely aj hríbky budú. To bych doma nerozchodil :-?:-?:-?

    #31305
    petr
    Účastník
    (162 odpovědí)

    Jezdím první týden v srpu a houby nikdy nebyly, to je moje zkušenost.

    #31306
    JAKABO
    Účastník
    (2998 odpovědí)

    stipko- minulý rok sme boli cestou z Foosenu 9.augusta na hríboch

    a rástli.

    #31307
    JAKABO
    Účastník
    (2998 odpovědí)

    #31308
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    No snáď nejaký nedočkavci vykuknú.

    Aj nóry tvrdia, že v auguste už rastú, tak uvidím.

    Čo chystá Georg nového?

    Potešila by filetáreň a WiFi.

    #38167
    petr
    Účastník
    (162 odpovědí)

    Tak je to tady, ve čtvrtek 24.5. ráno vyrážíme do Hogset, letos jako první návštěvníci, po návratu dám krátké info:-D

    #38173
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    Šťastnú cestu, veľa rýb a šťastný návrat.

    Pozdravuj Georga.

    My vzrážame 1.6. večer na Otroyu – ostrov u Molde, takže neďaleko. Možno sa minieme cestou.

    #38256
    petr
    Účastník
    (162 odpovědí)

    Loni v září jsem byl kouset od Otroye na ostrově Fjortoft. Georga budu pozdravovat:-D

    #39337
    petr
    Účastník
    (162 odpovědí)

    Nazdar všichni, včera jsem se vrátil z Hogset,byla nás stará parta 6-ti norků,cesta tam E6-projezd celnicí-měli v práci dvě auta Estonců-projeli jsme bez kontroly,dál na Elverum až do cíle.Pá,So.Ne,Po umorné vedra ryby braly vlažně,v pondělí v noci zvrat-teplota šla o 20 st.dolů, během dne svítilo slunce,padal sníh a pršelo,to se střídalo až do konce týdne, vítr v pohodě, dalo se lovit ve dne i v noci. Braly obecné na gumy 0-25m,na hloubkách uprostřed fjordů kelleři na 40-70m,pilkřík cca 100g, kolem kopců a na zlomech klasicky polaci na gumu.Mníci nebyli zrovna při chuti-pouze 10 ks.Nechytili jsme žádnou rybu přes 1m,co do počtu to bylo super.Na prutu sice velké byly, ale nepodařilo se je dostat ode dna.Buď se vyřízly nebo uřízly šňůru o skaliska.Georg začal stavět filetárnu a domek pro lodě, pořídil novou loď OIEN 480.Služby jako vždy dokonalé.Vezli jsme domů 16 kg lososů uzených a marinovaných-lahůdka.Cesta zpět-v horách -2st. sněžení, celnice na E6 bez kontrol, dále cesta naprosto v pohodě,použili jsme trajekt Kiel-Gotteborg tam i zpět. Ještě dodatek-od 1.6.2012 jsou v Polsku-kdo jede přes Polsko-zpoplatněny dálnice,platili jsme po odbočku Opole 9,1 Zl. Cestou tam jsme neplatili nic, na tabulích byla informace, že od 1.6. se bude platiti.

    #39344
    Vydra
    Účastník
    (749 odpovědí)

    to Petr:

    Ty lososy vám zařídil George?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 31. až 45. (celkem z 840)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Chata Hogset-střední Norsko-komuna Gjemnes

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(12)
(106)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...