Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 68 odpovědí. Do diskuze (37 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel radek a poslední změna proběhla před 2 roky a 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 9 příspěvků - 61. až 69. (celkem z 69)
  • Autor
    Příspěvky
  • #337598
    radek
    Účastník
    (681 odpovědí)

    moc díky za Vaše poznatky, sám nevím, kterým přechodem jet, neboť neočekávám nějaké pašování alkoholu ale může se stát, že něco navíc mít budeme, musím vyzkoušet tu aplikaci v mobilu k zaplacení cla na alkohol. Cigarety snad kontrolovat nebudou, mě 2 krt na 12 dnů nestačí, tak to bude asi pakec.

    Rozhodně bych také raději někde cestou jenou na klid přespal, cice jsme mladí padesátníci, ale 3300 km a také slušná porce.

    Takže budu rád za každý poznatek, který ještě připíšete, věřím, že si jej s chutí přečte i někdo další.

    #337599
    radek
    Účastník
    (681 odpovědí)

    VENDYS:

    studuji tu trasu, moc nechápu již v Německu , přoč nejedete přímější cestou na Rostock, ale proti gustu…., za těch více než 20 jízd do Norska jezdím vždy po A8, je to kratší a úplně volná cetsa prakticky kdykoliv, tato co jezdíte Vy je podle mě zbytečně dlouhá

    ten sever je zajímavý, ty okruhy po fjordech mohou být krásné, jestli je to spojeno s tím, že přechod v Kilpisjarvi byl lepší, než Kautokeino, chápu to. Jestli již jsou oba velké as pravidelnou kontrolou všeho, nevidím důvodu, proč nezvolit kratší cestu přímo na Altu

    Jinak mě ještě napadlo jet na Narvik, před hr. přechod Bjornfjell, zase km navíc, ale možná klid a pohoda na čáře

    fakt díky za podněty a komentáře

    #337609
    Vendys
    Účastník
    (41 odpovědí)

    Radek Ano máš pravdu, tato trasa je ještě zpřed 3 lety, kdy se dalo jet trajektem Sassnitz Trelleborg, který jsme využívali od Stena Line. Tento trajekt už bohužel nejezdí, takže letos pojedeme Rostock Trelleborg. (Soroyu v červnu už jsme byli nuceni 2x odložit víš kvůli čemu) Jinak přechod Kilpisjarvi jsem opravdu využívali pro jeho klidnější provoz, sice všechno nad limit proclíváme, ale i tak se nechceš moc zdržovat. Vím, že nyní už je tam nový přechod, stejně tak jako na Kautokeino (myslím, že ho před 3 roky dělali, když jsem jel v zaří na Loppu, ale  nejsem si tím úplně jistý). Takže pokud se tam v červnu dostaneme, tak nejspíše využijeme Kautokeino a pak přes Altu, kde je cesta opravdu plynulejší. Jinak jezdíme ve 4. a dávame to na pohodu, když se v noci nechce nikomu řídit, tak prostě zastavíme a dvě tři hodinky spíme v autě. Fakt nemá cenu nikam spěchat, máme velkou rezervu a pak prostě maximálně několik hodin počkáme na trajekt na Soroyu.

    #337612
    JAKABO
    Účastník
    (2998 odpovědí)

    Ešte máš aj spoločnosť Unity line.pl  a tá jazdí Swinoušjie – Trelleborg  a iné trasy.

    #337613
    os
    Účastník
    (403 odpovědí)

    Chlapi jen dotaz, my využíváme trajekt Fehmaren – Rogby a jinak vše po ose ( na Soroya). Přijde nám to nejrychlejší. Pět řidičů v pohodě non stop. Nikdo tenhle trajekt nejezdíte?

    #337614
    radek
    Účastník
    (681 odpovědí)

    záleží na tom, jak často jezdí, já poslední léta jezdím vždy Putgarden-Rogby, když nám ujede, za pár desítek minut jede další, žádný stres, že nestíháme

    #337615
    ctvrteckaj
    Účastník
    (34 odpovědí)

    dobry den mám dotaz jel jste někdo loni z ostersundu na přechod valsjobyn jak to tam vypadalo děkuji

    #337625
    Holzby
    Účastník
    (633 odpovědí)

    Ahoj, jen jeden poznatek …. Pokud jde o cenu alkoholu a cla, tak dobrý rum koupený u nás a clo, vyjde dražší, než ho koupit přímo v Norsku. Například láhev Zacapa co u nás stojí cca 1400 je v Norsku cca 1600.  Pokud přidáš k dovozové ceně 265 NOK clo, je to nesmysl vozit od nás. U domácích lihovin a levnějšího pití to možná smysl má …

    #337628
    radek
    Účastník
    (681 odpovědí)

    Čau kámo, máš pravdu, byli jsme loni nakoupit v jejich obchodě alkohol, když se nám to trochu ” zvrtlo” a podivili jsme se, že to není zas až tak drahé, myslím za láhev dobré whisky jsme platili okolo 700-800 Kč

Aktuálně je na stránce zobrazeno 9 příspěvků - 61. až 69. (celkem z 69)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(15)
(115)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...