Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 68 odpovědí. Do diskuze (37 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel radek a poslední změna proběhla před 2 roky a 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 46. až 60. (celkem z 69)
  • Autor
    Příspěvky
  • #93560
    os
    Účastník
    (403 odpovědí)

    to all: Chlapi a dámy prosím o pomoc. Někde tady někdo psal (tuším Bestík) o možnosti rybolovu na švédských jezerech, kde není třeba povolení. Plánujeme cestou na Soroya delší zastávky, tak na zpestření. Poradíte někdo? Díky;-)

    #93562
    bestik
    Účastník
    (296 odpovědí)

    os napsal:

    to all: Chlapi a dámy prosím o pomoc. Někde tady někdo psal (tuším Bestík) o možnosti rybolovu na švédských jezerech, kde není třeba povolení. Plánujeme cestou na Soroya delší zastávky, tak na zpestření. Poradíte někdo? Díky

    Co chcete chytat?

    #93564
    os
    Účastník
    (403 odpovědí)

    spíš si jen tak hodit. Na vláčku asi štiky, jenom po cestě přibrzdíme na 2-3 hodinky, najíme se, zavláčíme a pojedeme dál. Nechceme ani nijak moc někam uhýbat z trasy. díky za info.

    #93566
    janka
    Účastník
    (2440 odpovědí)

    Bez povolenky můžete rybařit na jezerech Vänern, Vättern, Hjälmaren, Mälaren a Storsjön.

    #93568
    os
    Účastník
    (403 odpovědí)

    to Janka: děkuju;-)

    #93613
    bestik
    Účastník
    (296 odpovědí)

    os napsal:

    spíš si jen tak hodit. Na vláčku asi štiky, jenom po cestě přibrzdíme na 2-3 hodinky, najíme se, zavláčíme a pojedeme dál. Nechceme ani nijak moc někam uhýbat z trasy. díky za info.

    Uz jsem ti to jednou psal do vlakna Soroya. Na velkych jezerech, kde se rybari zdarma (viz. seznam Janky), neni velka pravdepodobnost, ze bys jednoduse chytl stiku ze brehu. A jinde je treba koupit povolenku. Obecne se i na normalnich svedskych jezerech dost blbe rybari ze brehu. V drtive vetsine pripadu je treba lod, protoze brehy jsou spatne dostupne nebo voda prilis melka.

    Mi prijdou schudne 2 varianty:

    1. Zastavit se u Vätternu primo u E4 a zkusit ze skal pstruhy nebo lososy (teoreticky i ta stika by mohla byt) viz. muj drivejsi prispevek:

    A jeste bych pridal pro nadsence hned u dalnice ve stejnem miste krasne skalnate pobrezi Vätternu. Jedno z mala, kde se daji ulovit ze brehu lososi popr. siveni (koho by zajimalo, tak lovne miry jsou na http://www.vattern.org/ – losos 60cm, siven 50, pstruh 50). Takze pokud bude nekdo zkouset stesti, tak doporucuji bud vetsi leskle plandavky (zlata, stribrna, medena) na vlacak nebo nejakou peknou mouchu na musaku… http://goo.gl/ai6bYf

    Na Vätternu se rybari zdarma, stejne jako na dalsich 4 nejvetsich svedskych jezerech (Vänern, Vättern, Mälaren, Hjälmaren a Storsjön).

    Prijezdova cesta vede skrz golfove hriste, pokud by to nekoho vydesilo…

    2. Zastavit se u more. Tam je ale otazka, na co se soustredit. Zrejme to skonci u morskych pstruhu, protoze ulovit stiku v braktickych vodach bude trochu obtiznejsi. Parkrat jsem se zastavoval pod Gävle pobliz E4 tady http://goo.gl/xgcB8j Je to ale klasika na morske pstruhy – melka voda s kameny, lehke nastrahy a nejake gumaky, aby clovek nebyl mokry, nez prejde mokrinami od parkoviste ke brehu popr. aby mohl prechazet v melke vode.

    Vyse jsem nikdy nezastavoval, resp. pokud ano, tak vice ve vnitrozemi a s povolenkami.

    #93645
    os
    Účastník
    (403 odpovědí)

    to Bestík: Díky, věděl jsem že jsi o tom psal, ale nenašel jsem to. Dík

    #93652
    Vydra
    Účastník
    (749 odpovědí)

    to kedlobak: a využili jsme tento trajek: STENA LINE – economy.

    Rostock-Trelleborg 4.6. 2014 22:45 a Trelleborg-Rostock 14.6. 2014 22:45 auto + 4 osoby + kajuta pro 4 osoby na obě cesty 9.539,-, platili jsme to koncem listopadu 2013. Člověk si parádně odpočine při cestě na Soroya i zpět domů, natáhne se do normální postele, dá si sprchu a teplé jídlo. A jede dál jako novej;-)

    #109476
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    Na servru http://www.map24.cz je plánovač trás. Teraz však cestu do stredného Nórska vždy presmeruje cez Gjovik, po ľavom brehu jazera Mjosa, miesto trasy po diaľnici na Hamar. V infe je napísané, že celý úsek je vo výstavbe. Kdo už máte cestu za sebou, napíšte, či sú nejaké problémy po ceste nielen v Norsku ale aj v Nemecku, či dalších krajinách po trase.

    Diky

    #109480
    dub
    Účastník
    (785 odpovědí)

    To malci : Zdar Braňo. Tak ako to je ? Ty bývaš tuším v Hamare….Keď pôjdeš cez Gjovik , odfoť mi prosím ťa p.Mustada pred fabrikou. Nejak sa mi tá fotka stratila. Ja sa tam už domaľujem…:-)

    #109539
    Anonymní uživatel
    Neaktivní
    (83 odpovědí)

    cesta z osla cez hamar je prejazdna su tam useky ktore sa prerabaju no zdrzanie skoro ziadne akurad autopass je po E6 drahsi ako cez gjøvik

    #337568
    radek
    Účastník
    (679 odpovědí)

    Ahoj všichni, zrovna plánuju letos cestu na Soroyu a probírám se staršími diskusemi.

    Dočetl jsem se, že jezdíte přes Tore- Haparandu na Tornio.

     

    Mě mapy ukazují jako lepší v Tore odbočit doleva na Morjarv a dál na Overkalix po E10.

     

    Kdo to má projeté, která ta trasa je lepší?

    Jinak prosím doporučení ohledně cesty, kde je co zajímavé na zastávku, třeba i dobré jídlo, bezva benzinka, nebo cokoli vyjímečného, prosím info.

     

    Děkuji všem za podporu.

    • Odpověď byla upravena před 2 roky a 2 měsíci uživatelem radek.
    #337581
    Vendys
    Účastník
    (41 odpovědí)

    To Radek

    Ahoj, my jezdíme nahoru cestou viz níže, jedeme na pohodu. Úplně nahoře je to motání ve fjordech, ale i to si užíváme a koukáme po krajině. Jel jsem i přes Kautokeino a Altu, kde je to přeci jen přímější, takže pokud chceš, můžeš využít i tuto cestu.

     

    Z Městský úřad Smečno do Øksfjord ferjekai, Fv882, 9550 Øksfjord, Norsko – Mapy Google

    #337586
    Fischstar club
    Účastník
    (87 odpovědí)

    Jedeme tu to trasu taky, ale jedeme trajektem Rostock – Gedser a na Helsingborg po E 4 až do města Umea kdesi dáme v cempu  spánek, pak až na Soroya……

    #337587
    os
    Účastník
    (403 odpovědí)

    Tuto trasu jme jezdili nekolik let, ale přechod v Kilpisjarvi doznal značných změn. Je tam už velká celní deklarace a non stop provoz. Pokud máte něco malinko navíc, je velká pravděpodobnost, že budete kontrolování jak tam tak zpět. 🙁 jinak cesta je to asi nejlepší co jsme vyzkoušeli.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 46. až 60. (celkem z 69)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(11)
(100)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...