Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Aktuální informace z Norska 2024

  • Toto téma obsahuje celkem 108 odpovědí. Do diskuze (46 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel vostrmar a poslední změna proběhla před 2 týdny a 5 dny.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 31. až 45. (celkem z 109)
  • Autor
    Příspěvky
  • #337851
    Frenky
    Účastník
    (91 odpovědí)

    Robert a si si istý že cena cca 2 eura za kilo bola za filet a nie za celú sieťou ulovenú a nespracovanú tresku?

    #337852
    Robert
    Účastník
    (6 odpovědí)

    Prikupovali jsme 10kg a platili jsme něco málo přes 20e, víc rybář nechtěl prodat.

    #337853
    Frenky
    Účastník
    (91 odpovědí)

    Ale za filety, alebo tresku v kuse?

    #337854
    Holzby
    Účastník
    (633 odpovědí)

    Většinou se dá koupit vykuchaná ryba bez hlavy.  Takže když to zpracuješ na filety, lze váhu doplnil vlastními úlovky. Záleží co máš na účtě, aby nebyl problém na hranicích.

    Možná je fajn si vzít váhu, jelikož ne všude ji mají. V loňském roce jsme byli v registrovaném kempu u  Egila na Gurskoy … úlovky jsme museli zapisovat přes webové rozhraní rovnou do systému, ale když jsem se ho zeptali jak máme hlídat limit, když nemá váhu, jen pokrčil rameny… občas logika schází i tam 🙂

    #337856
    Frenky
    Účastník
    (91 odpovědí)

    Jasné Holzby, ja narážam na to či je naozaj nejaký Nór ochotný predať filety za 2 eurá s faktúrou, ktorou ich budeš deklarovať pri prípadnej hraničnej kontrole. Tomu proste neverím. Pred pár rokmi sme to skúšali, v ôsmich prevádzkach nás poslali do prdele v deviatej kde pracovalo 90% Poliakov nám faktúru za poplatok vystavil/2.5euro/kg/ s upozornením, že sú to celé ryby, takže filiet z toho môže byť pätina. Na štastie sme ho pochopili, lebo cestou domov nás na Abisku colníci prešacovali tak dokonale /s overením faktúry od obchodníka/s digitálnou ciachovanou váhou, že od vtedy nevozíme navyše ani gram. Sme partia pre ktorú sú prioritou zážitky a nie plné bedne. Za limit za darmo sme Nórom vďační a  určite tam budeme radi jazdiť aj keď ho vďaka nenažrancom a anarchistom zrušia.

    #337906
    Cesar
    Účastník
    (155 odpovědí)

    Jsem nervózní, co ti Norové na nás dnes po 19h vymyslí.

    #337915
    Cesar
    Účastník
    (155 odpovědí)
    #337917
    spring
    Účastník
    (119 odpovědí)

    Pro nás turisty je nejdůležitější, že jsou zrušeny povinné testy na hranicích. Očkovaní nemusí mít nic a neočkovaní by měli mít platný PCR test při přechodu hranic.

    #337919
    radek
    Účastník
    (683 odpovědí)

    Asi bych ještě úplně nejásal ( i když bych rád), ale počkejme si na oficiální zprávu . Zatím nikde není 100% uvedeno, že se ruší povinné testy na hranicích.

     

    #337920
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    Povinne testy na hranicich jsou zruseny.

    Zustava povinnost testu pro neockovane/neuzdravene  a  zustava povinnost vyplnit prijezdovy formular pro vsechny.

    http://www.helsenorge.no/koronavirus/reise/#regler-ved-innreise-til-norge

    http://www.regjeringen.no/no/aktuelt/regjeringen-fjerner-svart-mange-koronatiltak/id2899220/

     

    #338165
    Cesar
    Účastník
    (155 odpovědí)

    Aktuální přejezd Dánsko a Švédsko. Minulý týden se Dánsko otevřelo po delší době s omezeními a teď Švédsko dělá totéž. Od středy 9. února byla zrušena jak omezení ve Švédsku, tak pravidla pro vstup do Švédska pro cestující z jiné EU související s covidem -19.. To znamená, že odteď stačí na hranicích se Švédskem prokázat pouze řidičák (pro severské obyvatele) nebo cestovní pas. Od 1. února může každý, kdo je očkovaný nebo byl nakažený covidem -19 cestovat do Dánska bez testování.

    #338172
    osprey
    Účastník
    (67 odpovědí)

    Měl bych prosbu. Při návštěvě Norska koncem července 2021 jsem projel nějaké mýtné úseky a využil služby několika lokálních trajektů.

    Před cestou jsem si nastudoval, že v zásadě nemusím nic řešit. Když vlezu někam, kde se platí, bude načtena moje SPZ, norský Autopass shromáždí data a prostřednictvím britské firmy Euro Parking Collection plc, která je oprávněna vymáhat platby na území EU, mi bude zaslána faktura. Dokonce jsem se na stránkách téhle firmy zaregistroval, páč to prý celý proces urychlí. Bohužel utekl půlrok a faktura pořád nikde. Na stránkách EPC plc taky ani stopa po tom, že bych měl něco platit a přitom už je to půl roku, co jsem se vrátil z Norska.

    Takže se ptám: Stává se, že se na fakturu čeká tak dlouho? Není problém třeba v tom, že Británie vystoupila z EU? Mám to řešit nějak jinak nebo mám dál čekat anebo se na to mám vykašlat?

    Já svoje účty normálně platím a rád bych to udělal i v tomto případě, jenže tak nějak nevím, komu a jak.

    #338174
    Dalimil
    Účastník
    (50 odpovědí)

    Zdar, buď v klidu,  trvá to dlouho. Z loňska taky nemám ještě faktury…

    #338175
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    Od 12.2.2022 10.00 hod norská vláda ruší všechna koronová omezení. Povinnost registrace při vstupu do Norska a povinnost testovat neočkované osoby v jejich domovské zemi je  stejně jako příjezdová karanténa dnes již minulostí.

    V platnosti zůstává pouze několik zvláštních předpisů a doporučení, které ale nemají žádný dopad na turistické cesty ani běžné občany v zemi.

    To znamená, že do Norska se dá zase normálně cestovat. `Pro Špicberky platí zvláštní předpisy.  Pozor na aktuální podmínky tranzitních zemí!

    http://www.regjeringen.no/…/innreise-til-norge/id2791503/

    http://www.nrk.no/norge/fjerner-nesten-alle-tiltak_-munnbindkrav-og-meteren-ryker-1.15852678

    #338318
    martin1
    Účastník
    (4 odpovědí)

    p

    • Odpověď byla upravena před 2 roky a 2 měsíci uživatelem martin1.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 31. až 45. (celkem z 109)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Aktuální informace z Norska 2024

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(117)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...