Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Aktuální info střední Norsko 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 686 odpovědí. Do diskuze (114 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Sim a poslední změna proběhla před 12 roky a 5 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 121. až 135. (celkem z 687)
  • Autor
    Příspěvky
  • #21813
    janka
    Účastník
    (2443 odpovědí)

    dalsi aktualni info

    kdo pojede po trojce, objizdka je pry ca 130 km, staci pry pripocitat ca hodinu. Ja bych pridala, clovek nikdy nevi,jaky nakladak pojede pred vami.

    Norove jsou desne optimisticti a veri, ze do 5 dni bude hlavni tah zase zprovoznen, coz se mi na zaklade tech fotek ani nechce moc verit.

    Takze – sledujte aktualni zpravodajstvi na odkazu

    http://www.vegvesen.no/

    a hlavne

    http://www.vegvesen.no/Trafikkinformasjon/Reiseinformasjon/Trafikkmeldinger?rapportid=601&type=utvalgt

    To Cricket

    Ja vim .. 😉 manzel vam to taky muze potvrdit :-D:-D

    #21814
    janka
    Účastník
    (2443 odpovědí)

    Jsem desne sikovna .. jak se mi to povedlo nevim, admin to doufam upravi .-)

    #21816
    Codfish
    Účastník
    (76 odpovědí)

    Už to vyzeralo, že pani Janka začala spamovať 😀 Inak vďaka za dôkladné informácie 🙂

    #21817
    janka
    Účastník
    (2443 odpovědí)

    Ja jsem proste zvykla vsechno neustale opakovat .-)))))))

    #21827
    plukas
    Účastník
    (157 odpovědí)

    Paní Janko. Jste prostě skvělá. Akorát já,neznalec norštiny,už pomalu rezignuji na odkazy norských webových stránek. Dochází mi už síly překlápět norštinu do překladače.Ale každopádně díky.

    #21831
    janka
    Účastník
    (2443 odpovědí)

    Pane Plukas, ja uz taky nemam silu vse kazdemu prekladat …

    Samozrejme se postaram o sve “ovecky”, take se snazim informovat zde. V podstate by mely informovat sve klienty cestovky a nebo kazdy by se mel sam postarat, kdo jezdi po vlastni ose a snazi se usetrit, ale take je mi jasne, ze ne kazdy cte norske noviny…

    Na druhe strane, to dopravni hlaseni se da rozumet .. nebo ne? ja to nemuzu asi moc posoudit.

    Odkazy na norske stranky sem davam od te doby, co jsem byla narcena, ze si vymyslim 🙂

    #21832
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    Hlásím se z trajektu Sassnitz-Trelleborg –> cíl Lokta.

    Cesta Hodonín – Sassnitz proběhla bez jediného problému, jen kousek před Sassnitzem je objížďka, kde jsme špatně odbočili (podle navigace) a museli jsme se asi 500 m vracet – uzávěra.

    Vyjeli jsme v 11:30, v Sassnitzu (u trajektu) jsme byli v 0:00. Celkem zatím ujeto 940 km. Průměrná spotřeba (VW Transporter + 2 rakve na střeše + 6 dospělých) 8,77 litru nafty = 83,28 litru spotřebováno.

    #21840
    Beda
    Účastník
    (658 odpovědí)

    plukas napsal:

    Paní Janko. Jste prostě skvělá. Akorát já,neznalec norštiny,už pomalu rezignuji na odkazy norských webových stránek. Dochází mi už síly překlápět norštinu do překladače.Ale každopádně díky.

    Nainstaluj si do svého PC prohlížeč Google chrome a máš klid, protože tento prohlížeč při otevření cizojazyčné stránky nabízí možnost překladu. Nabízí dokonce překlad z Norštiny do češtiny ale doporučuji na vybrané stránce zvolit jazyk angličtinu a poté dát přeložit, je tam méně chyb.

    Tímto budeš šetřit síly!

    #21841
    Beda
    Účastník
    (658 odpovědí)

    Již přeložená stránka.

    Janko díky za skvělé odkazy na Norské zprávy.

    #21848
    jindra
    Člen
    (66 odpovědí)

    Ahoj středňáci. Zkusím trochu shrnout letošní jaro u nás na Halse. Počasí nic moc, ale lepší, než vloni. Duben normálka, bylo to spíš o pilkrování. V květnu naopak největší úspěchy na vláčku, max. do 30-40 m hloubky. Malých kelerů (do 50 cm) je všude plno, doršíci leží většinou pod trávami někde kolem 10-15 m. Chytlo se dost obecňaček přes metr (nej zatím 16,5 kg), polaci se začali objevovat až v půlce května (ještě nevytření), ale spíš malí. První metrový se chytil před pár dny, předtím jen pár kusů kolem 90 cm a většina tak 60-70 cm. Větší keleři se musí hledat, metr a víc zatím snad jen 2 kusy, ani těch 80+ a 90+ není tak moc a když tak se hejna těhle větších objevují spíš navečer (což je ovšem teď v Norsku trochu divný termín). Občas zpestření v podobě štikozubce, malého halibuta, jednoskvrnky, mníka a tak, v posledních dnech najely makrely.

    Nástrahy jak kdy, je třeba volit způsob chytání i nástrahu podle cílové ryby. Asi 14 dnů i velké ryby braly radši něco úplně malého na přívěsu, než hlavní nástrahu. Jinak na polaky spolehlivě fungují dufkovky, spíš tmavé barvy, dorši zatím radši světlejší, většina velkých vzala ripera či kopyto, kde bylo něco do červena či do žluta. Nejvíc větších kelerů šlo na pilkříky 60-80 g, dost často na propad přímo pod lodí. Kelerovi se zkrátka líbí, když něco rychle sviští vodou.

    #21860
    Harty
    Účastník
    (1244 odpovědí)

    V neděli jsem se vrátil ze středního Norska.Minulý týden jsem tam chytil nějaký druh žraloka asi 40cm měděné barvy,který měl za hřbetní ploutví jakýsi trn,který vysouval jako žihadlo a tím mi propíchl ruku.Hodinu bolest a velká krvácivost,potom se to zklidnilo.Dnes už tam mám jenom jakýsi červený puchýř.Nevíte někdo co by to mohlo být za potvoru?

    #21867
    Codfish
    Účastník
    (76 odpovědí)

    Harty napsal:

    V neděli jsem se vrátil ze středního Norska.Minulý týden jsem tam chytil nějaký druh žraloka asi 40cm měděné barvy,který měl za hřbetní ploutví jakýsi trn,který vysouval jako žihadlo a tím mi propíchl ruku.Hodinu bolest a velká krvácivost,potom se to zklidnilo.Dnes už tam mám jenom jakýsi červený puchýř.Nevíte někdo co by to mohlo být za potvoru?

    Máš nejaké foto toho žraloka?

    #21872
    honza dufek
    Účastník
    (1494 odpovědí)

    …pravděpodobně to byl mladý ostroun obecný,mimina jsou tmavě fialoví až šerní, starší jsou šedo-modří s bílými tečkami. U hřbetních ploutví mají trny, neklamné znamení že je to opravdu žralok-ostroun obecný…německy Dornhai, norsky Piggha (výslovnost:pighó)

    #21889
    Sten76
    Účastník
    (208 odpovědí)

    To Harty: Jakou měl barvu očí, když jsi ho vytáhnul?

    #21891
    Harty
    Účastník
    (1244 odpovědí)

    Bohužel foto nemám.Jak jsem dostal žihadlo ,letěl zpátky.Barvu očí měl černou.Jak píše Honza Dufek,že by mohlo jít o Ostrouna,tak nevím ,protože jsem chytil i Ostrouna a ten se mu nepodobal,ale byl mnohem větší.Nebyli to ostny jako u Okouna,ale spíž fungoval jako žihadlo.Foto toho bodance mám v galerii.Do diskuze nešlo foto vložit.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 121. až 135. (celkem z 687)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Aktuální info střední Norsko 2011

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(119)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...