Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Aktuální info střední Norsko 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 686 odpovědí. Do diskuze (114 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Sim a poslední změna proběhla před 12 roky a 9 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 556. až 570. (celkem z 687)
  • Autor
    Příspěvky
  • #24233
    JAKABO
    Účastník
    (3005 odpovědí)

    tulak-Mara: Jediný tip Asen,je tam malý maják na vode a asi 200 m v jeho okolí boli vždy keleri.V tomto období určite aj väčší.

    Ja mám odtieľ aj halibuta 130cm/26kg.

    Lovu zdar.

    #24244
    Radek Kuklik
    Člen
    (47 odpovědí)

    Zdar chlapi včera mi psala naše parta z Norska – Kravang(kousek severovýchdně od Hitry. Mají velké problémy, je to tam jalové.Skoro nic nechytili.A to v Norsku teda nejou v žádném případě poprvé. termín není sice zrovna nejlepší ale takovou bídu ještě nezažili.Ani makrely.Byli jste tam někdo? Popřípadě jak se daří ostatním? Je někdo na Hitře?

    Mají ještě 3 dny chytání tak snad na něco příjdou:-(

    #24245
    respi
    Člen
    (1804 odpovědí)

    Hledat,hledat hejna8-)malejch kelerů,makrel nebo i krylu(hrubý plankton)! Pod nima natuty velké ryby:-)které do nich zespoda vyráží..na echolotu jsou jako tmavý mrak:-P hledat!!!

    #24247
    radek
    Účastník
    (720 odpovědí)

    Tuláku, nezlob mě, každý, kdo tam byl říkal, že rybačka je tam super.To snad není možný, když tam já pojedu, bude to stát za prd.

    Hele, kámoš už chce vrátit peníze, že nikam nepojede, tak se koukej pochlapit a začít něco chytat. Jsou tam 2 místa, která jsem Ti říkal, tak do nich jdi.Jinak jak na tom jste co se týká ubytování, je to tam fakt malé, co místní správci, co okolí, co houby a co cesta?

    Na SMS jsi mi neodpověděl, tak se koukej činit, jinak mi tady z toho jebne ( pardon, jestli jsem někoho urazil svým vulgarismem)

    #24258
    Sim
    Správce
    (11304 odpovědí)

    Štikozubec obecný uloven 1.9.2011 v Eidestrandě poblíž Aure 117cm váha 11.45kg. Chycen masový návazec v hloubce 35m.Prut WFT Z-line 2,4m (200 ? 1000g). Multiplikátor Daiwa 600Fe, pletenka PENN 0,32mm návnada kousky makrel.Šebík Miloš

    #24261
    janka
    Účastník
    (2448 odpovědí)

    To radek, Leiter ..

    bodejd by tam byly ryby, kdyz jsou vsechny na Averoy! za cela ta leta jsem nezaila tolik a tak obrovska hejna keleru, makrel, sledu a drobnych rybek! Parada! 😎

    #24264
    Ice
    Účastník
    (206 odpovědí)

    to jsi nám toho moc neřekla, máš nějakou fotku? Nevidím, neuvěřím.

    #24265
    janka
    Účastník
    (2448 odpovědí)

    Jinak pocasi promenlive, s postupem casu slunicko, bezvetri. Predpoved pocasi na yr.no se menila z hodiny na hodinu,ale stale k lepsimu 🙂

    Ryby normalni, zadne rekordy, ale opet velke mnozstvi druhu. S pribyvajicim peknym pocasim pribyvaly i ryby. Jak pisu vyse, tak velka a tolik hejn jsem snad jeste nezazila. Plny fjord i more.

    Houby bohuzel rozmacene po predeslych destich, presto se neco naslo, dalsi ted rostou.

    #24266
    janka
    Účastník
    (2448 odpovědí)

    To Ice – fotkama se zasobite sami, ja se s rybama nefotim – vedle me vypada kazda mala :-(:-D

    hejna mam mozna na videu .. ale spis jsem si to uzivala, nez fotila. Byla to legrace, jak kolem nas skakaly – jeste chybelo, aby pristavaly primo v lodi 🙂

    #24271
    respi
    Člen
    (1804 odpovědí)

    ten Štikozubec :-(8-O že by měl v sobě 5ks 1000g pilkrů? 😛 a měřenej asi krejčovským metrem?:-D

    #24275
    mikr
    Účastník
    (202 odpovědí)

    Hlásím návrat naší party z Todalfjordu u Sundalssory. Počasí norské ryby v pohodě. Roky se spacializujeme na štikozubce. Letos jsme jich za týden čapli v 5 lidech 170kousků. Faktem je,že byly dny kdy nešli vůbec.Hlavně po velikém děšti kdy se voda ve fjordu zbarvila na hnědo. Po pár odlivech se však voda vyčistila a přijely makrely. V tom okamžiku ožily všechny ryby a záběrů bylo opět jako maku. Zkoušeli jsme různé oleje a naložené sledě. Všechno fungovalo, ale filet z čerstvě ulovené makrely je top. Byla to pohoda.

    #24276
    Marek
    Účastník
    (145 odpovědí)

    For Leiter…

    neni to tu špatný co se týká ubytování, prostory relativně malé ale jde to… Apartmány nemají samostatné místnosti ale jedna ložnice (ložnička) s palandou sousedí s obývákokuchyní s oddělením posuvnými “koženými” dveřmi a druhé dvě postele jsou v jakémsi patýrku nad kuchyňkou. Lodě OKi, 40 koní v pohodě stačí, do kluzu se dostanou hezky…

    Dnes najely makrely, máme jich několik… Těžko se ta hejna loví, spíš mají tendenci utéct…. Dnes jsme byli zase na Melštejnu vařila se tam voda pod hejnama ale nebraly, byla tam spousta sviňuch, pak jsme je potkali i nedaleko Asenu, což by možná vysvětlovalo nepřítomnost ryb.. Dneska jsme dostali celkem 3 hezké polacky okolo 70… tak uvidíme…:-)) SMS mi nedošla…? Kdy jsi ji posílal..??

    Zdarec

    Mára

    #24277
    Vogon
    Účastník
    (86 odpovědí)

    Zdar všichni

    v neděli jsme se vrátili ze Smoly a můžu říct, že ryby byly, ale pravda je, že se musely hledat a to na moři, ve fjordu nic moc. Makrely jsme chytli dva dny, byla to paráda, ale pak byly pryč. Chytali jsme spoustu mníků, byli všude. Chytli jsme dva nad metr, jeden měl 110 cm a druhý měl 140 a 15 kg. Fotky dodám. Potom několik obecňaček i metrový, ale málo Prostě nebrali. Ty co jsme chytli měli buď prázdný břicha nebo kraby, občas jeden sleď, ale ty jsme neviděli ani nechytli. Malý kelery jsme chytali taky, ale to sme pouštěli, jako asi každý a pod nima velice málo obecňaček, jako by nechtěli žrát. Zkoušeli jsme všechno, ale osvědčila se klasika, úhoříci, pilkry a také gumy na vláčku – to se chytali polaci. Jo a také se podařil halibut 60cm společně s treskou na úhoříka. Potom jedna jehlice, viz foto výše.

    #24281
    Marek
    Účastník
    (145 odpovědí)

    for Janka:

    Prosím, nevíš zda by bylo možné si u Vás pronajmout třeba na jeden den loď když tam jsou ryby…?? Tady unás je to fakt dost bez ryb a jsem cca 60 km autem od Averoye…. tak že bychom tam sjeli na pátek, protože v neděli odjíždíme aby se dalo něco nachytat… 😉

    Snad se to zlomí, za chvilku vyjíždíme na ryby….:-)

    Díky a hezký den…:-))

    Mára

    #24282
    cheban
    Účastník
    (33 odpovědí)

    Ve čtvrtek jsme přijeli z Averoy.Ve fjordu u Kristasundu byly hlavně makrely až to tam vařilo.Na maso pár lengů a štikozubců.Po kelerech ani stopy.Nejvíce ryb chyceno na zlomu do fjordu a moře u majáku (polaci,mníci včetně jednoho halíka 90 cm).Počasé dobré,dalo se chytat celý týden

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 556. až 570. (celkem z 687)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Aktuální info střední Norsko 2011

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(5)
(20)
(163)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...