Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Aktuální info střední Norsko 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 686 odpovědí. Do diskuze (114 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Sim a poslední změna proběhla před 12 roky a 5 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 586. až 600. (celkem z 687)
  • Autor
    Příspěvky
  • #24416
    Marek
    Účastník
    (144 odpovědí)

    For leiter:

    specifika… vcelku v pohodě, neplatili jsme ani kauci za benzín… lodě dobré, mně osobně vyhovují více než kvaerna. Sice mají slabší motory než se obvykle dávají na kvaerna ale jsou lehčí (laminátové) takže do kluzu jdou i se 4 lidmi docela dobře.. Navíc jsou trošku širší a hlavně mají vysokou příď, tedy ve vlnách když jedeš pomalu se chovají víc jako kutřík a neni to takovej špunt na míse jako Kvaerno… U většiny jsou ale “vytrhané” držáky na pruty, tedy blbě drží… Doporučuji se na to hned podívat a poprosit majitele o znovupřidělání nebpo o jinou loď (případně si s sebou vzít delší kvalitní křížák nějaké pevné se na lodích najdou…) My tam byli sami, ostatní lodě byly volné nikdo další tam na rybaření nebyl… tak tedy na lodi “2” jsou držáky už pevné…:-)) Doporučuji s sebou vzít 2 metry takové té “karimatkovvé” pěnové trubky na izolování otopných trubek, na většině lodí tam na madlech není nebo je potrhaná.. a na nástrahy se velmi hodí.. i na odložení prutů… (na “2” je ale to se již mohlo za ten týden změnit… Ten telefon byl na někoho jiného..?? Tak to sorry, to jsem někde udělal chybu…:-((

    Jinak ubytování trošku stísněnější… Jde to ale vždy máš pocit že by si potřeboval trošku prostoru navíc, v koupelně u sprcháče závěs jen z látky tak se tam dělala docela potopa.. Jo a kritický nedostatek úložného prostoru ! :-(( Mrazáky mne moc nepotěšily, jsou hezké, čisté ale vejdou se do nich horkotěžko jen 2 bedny, pokud jsi zvyklý zamražovat již v bednách… (dole se musí půlka podložit bedýnkou nebo něčím) Naštěstí jsem tam byli sami tak jsme okupovali mrazáky dva… ale po cestě (cca 32 hod) začínaly být okrajové ryby trošku povolené. Na jaře když jsme jeli z Husoye kde se mrazilo v průmyslovém mrazáku tak po 40 hodinách jsi mohl s těma rybama zatloukat hřebíky… ALe to byl mrazák kam se jezdilo s destou a měl asi 120 m2 :-)) a bylo tam asi -120 stupňů :-))

    Každopádně doporučuji s sebou nějaká peříčka s většími háky a na silnějším monofilu, zlatavé gumy a vláčecí červy (mně se osvědčily také do zlata) na Pollacky a pak menší papriky nad švéda… Pod filetárnou žije v sasankách malinký úhořík nebo murenka kterou můžete krmit kousky masa :-))

    Halibutům zdar

    Mára

    #24417
    Marek
    Účastník
    (144 odpovědí)

    Posílám pro inspiraci pár fotí z výpravy:

    Naše nejkrásnější lovkyně a nepřekonatelná kuchařka Dášenka

    #24418
    Marek
    Účastník
    (144 odpovědí)

    #24419
    Marek
    Účastník
    (144 odpovědí)

    lov…

    #24420
    Marek
    Účastník
    (144 odpovědí)

    lovci – makrely,já, mník,mník, Frodo…

    #24421
    Marek
    Účastník
    (144 odpovědí)

    …a úlovek… bohužel skromný….

    #24422
    Marek
    Účastník
    (144 odpovědí)

    Mno a tyhle nádherný mršky nám to denně plašily… 8-O:-D:-E

    #24429
    radek
    Účastník
    (688 odpovědí)

    Hezké obrázky, tak to tady sleduju a vypadá to, že snad se rybičky začínají chovat lovně a tak mám již nepoměrně menší strach, že tam chytnem prdlačku.

    Zejména ten halík na Bakkanu je snad předzvěstí slušného chytání, makrely jsou snad také najeté, tak mi nezbývá, než zahlásit ::: za 3 jedéééém.

    #24432
    Piva
    Účastník
    (788 odpovědí)

    No já jsem stále v obavách, těším se a věřím, žo to bude dobré.Mám to za 7

    #24433
    Sim
    Správce
    (11245 odpovědí)

    Video ze stř. Norska

    [yt=QPP1ueLvHVA&feature=yt]QPP1ueLvHVA&feature[/yt]

    #24436
    Sim
    Správce
    (11245 odpovědí)

    Ostrov Vega

    #24437
    Sim
    Správce
    (11245 odpovědí)

    Ostrov Vega

    #24473
    radek
    Účastník
    (688 odpovědí)

    Zdravím, hlásím, že za 24 hod odjíždí kombinovaná parta pražáků a jihočechů do Lysoysundetu.

    Sakra, informace z posledních dní vnáší do naší výpravy trochu obavy, neb jak řekl klasik, není všem dnům konec a my se s tím popereme.

    Kdyby někdo z Vás měl nějakou povzbudivou informaci před odjezdem, budeme Vám vděčni, když budete mít nemilou informaci, tož nám ji také předejte.

    Plánovaná trasa : Praha-Berlin-Roztock-Gedser-Malmo-Oslo- Elverum-Lysoya

    Mějte se, ozveme se z místa, jak to vypadá s rybkami.

    #24474
    Marek
    Účastník
    (144 odpovědí)

    For Leiter,

    neklesej na mysli, něco nachytáte… Kdyžtak nasekáte bednu kelerů jako my…:-)) Pošlu Ti souřadnice té hory kde jsou.. Jnak k cestě, pochopitelně je to na vás kudy pojedete ale gedser je pěknej voser… Pak musíš přez Dánsko atd… Já osobně raději volím Rostock Trelleborg s tím, že si vezm kajutu. Když je to přez den jede 5,5 hod, když přez noc tak 7,5 hod… přez den si beru vnitřní bez oken (cca 45E pro 4 lidi dohromady) a přez noc (večer , ráno) s okénkem. Na noc stojí ale víc (obě) okolo 90resp 100E za čtyřlůžkovou kajutu. Přez den spánek dotuním špuntama do uší a práškem na spaní… Cesta je pak dobrá v tom, že po nějakých 600km máš 5-7 hodin kvalitního spánku vč. sprchy, koupelny atd a pak valíš odpočatý dál….

    #24476
    Marek
    Účastník
    (144 odpovědí)

    Bohužel mořskou mapu tu nemám, tak pouze “odhad” ze Seznamu CZ… spíš ta oblast kde je modrá hvězdička než ta modrá špička… icméě, dle GPS a mořské mapy tp poznáš, hora má 2 vrcholy cca 25 a 28 mkousek od sebe, pak jde pozvolna přez 30-30m do prudšího pádu až do nějakých 180m… Mezoi 30 a 60 m byly tuny kelerů, i 2 hezké Doršky přišly.. Keleři ale vesměs malí, taková školka…8-O Kdyžbyste ale měli prázdné bedny…. Mno a potom, když vyjedete z přístavu vpravo objedete sádky, tak hrana ostrůvku který je hned severovýchodně za sádkama, tak ta jeho hrana co vede po jeho jižní straně k sádkám je docela dobrá na Polacky…A v tkovém velkém “rybníku” na sever od tohoto ostrůvku (a směrem k žlutým sádkám na severozápad k majáku)v tom vzniklém “rybníku” byly docela makrely. Potom pod skalami co vedou severovýchodně od toho majáku “v rybníku” u žlutých sádek směrem na severovýchod byli také pollaci…

    Halibutům zdar.

    Mára

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 586. až 600. (celkem z 687)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Aktuální info střední Norsko 2011

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(119)
(20)

Nahrávání ... Nahrávání ...