Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Aktuální info střední Norsko 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 686 odpovědí. Do diskuze (114 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Sim a poslední změna proběhla před 12 roky a 5 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 571. až 585. (celkem z 687)
  • Autor
    Příspěvky
  • #24284
    radek
    Účastník
    (688 odpovědí)

    Čau Tuláku, SMS jsem posílal 5.9. v cca 22.20 hod.

    Jinak jak dlouho jedete na Melstein?

    Zkoušeli jste tu horu na severovýchodním okraji Asenu?Co počasí, cesta celníci a pod?

    Rozepiš se trochu, co majitel, je v pohodě, kolik jste dávali kauci na lodě a v kolik Vás ubytovali?

    Jste tam sami, nebo je tam naplněno?

    #24287
    radek
    Účastník
    (688 odpovědí)

    Jedu v sobotu do Norska a obrátila se na mě mamčina známá, jestli bych její dceři neodvezl do Osla nějaké věci, ona tam studuje.

    Přemýšlím, kde si s ní dát spicha, nemáte někdo dobrý tip, abych si nezajel do centra a byla tam nějaké neminutelná benzinka, nebo parkoviště vč. jména, abych jí to řekl a setkali jsme se?

    Díky za radu

    #24289
    dedek
    Člen
    (489 odpovědí)

    respi napsal:

    ten Štikozubec že by měl v sobě 5ks 1000g pilkrů? a měřenej asi krejčovským metrem?

    Nemám zapotřebí lhát co se týče velikosti a váze.Ryba byla vážená u obchodníka z rybami který ryby vykupuje a prodává a ten má váhu cejchovanou.A nehledě na to je dost světků.Tak prosím nepište takové bláboli asi je to z vaší strany závist.Vím co jsem chytil a mám sní radost a nikdo mě to nezkazí.:-D

    #24291
    Piva
    Účastník
    (788 odpovědí)

    Ahoj všem, já se přiznám že závidím:-)takovou krásnou rybku to je krása a jedno jak je veliká a nebo těžká, vypadá krásně.Blahopřeji k úlovku

    #24292
    cheban
    Účastník
    (33 odpovědí)

    Něco z cesty. Jeli jsme v noci ze středy na čtvrtek po E 6 na hranice se Švédskem.Mlha jako prase a k tomu vyznačená objížďka.Objízdná trasa na kružácích značena velmi podivně ,nakonec jsme s několika kamiony skončili na konečné v lese možná 5 km od hranice .Ještě že se všem podařilo otočit.Na hranici mrtvo, ani živáčka.

    #24297
    respi
    Člen
    (1804 odpovědí)

    to Dedek:jo máš pravdu..:-D:-D:-D:-D:-D:-D

    #24314
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    To Dedek: Krásny štikozubec. Nech sa darí.

    #24318
    janka
    Účastník
    (2443 odpovědí)

    To Tulak Mara

    Samozrejme to zajistit jde, napiste mi kolik lodi, kdy prijedete, telefon na vas, vse prosim primo na muj mail janaseitz@centrum.cz

    #24321
    radek
    Účastník
    (688 odpovědí)

    To Tulak

    To je k uzoufání, jen doufám, že jakmile tam budeme my, tak se vše k dobrému obrátí.

    Jsou tam s Vámi ještě jiní rybáři? Oni také nic?

    #24323
    radek
    Účastník
    (688 odpovědí)

    To Janka

    Prosím Tě, zeptej se místních , jak to vidí zhruba za týden s počasím, popř. s houbami. Ryby mi nekdo nezaručí, teď, když tulak-mara v Lysoysundetu tak zklamal. Třeba, jak píše Sim se změní proudy, u Vás na Averoy se asi změnily, viď.

    Jinak budeš na Averoy ještě třeba do konce měsíce, možná bych využil možnosti, kdyby to v Lysoy stálo za prd , zajet na Averoy, když se to tam hemží rybami…

    Díky

    #24330
    janka
    Účastník
    (2443 odpovědí)

    Mistni ani netusi, jake bude pocasi za hodinu, 🙂 rikaji, ze takovy zmatek jako je letos dlouho nebyl. Predpoved se meni z hodiny na hodinu.

    http://www.yr.no/sted/Norge/Møre_og_Romsdal/Averøy/Kårvåg/langtidsvarsel.html

    Houby rostou. Koncem mesice tu nebudu, ale neni problem domluvit lod a nebo i treba vyjezd na kutru.

    #24366
    radek
    Účastník
    (688 odpovědí)

    Tak co Tuláku, nějaké novinky?

    Jsme tady jak na trní, máme to za 6 a nechce se mi věřit, že tam rybky nenajely?

    Byli jste alespoň na houbách? Popř. kde?

    #24378
    sandokan
    Účastník
    (171 odpovědí)

    Jsme v jižním Norsku na marelách a docela to jde, musí se dost daleko na moře. Denně se jich povede kolem 20ks na loď. Posílám zatím tu největší…

    #24406
    Marek
    Účastník
    (144 odpovědí)

    Zdarec už z Prahy….

    Takže shrnutí z Lysoysundu…

    na “osvědčených ” místech to stálo za prd, někdy i za dva… Okolo Asenu u majáku a na zlomech to stálo za hov… u jižního majáku úplně, u majáku nebo radarového odražeče (na východní straně Asenu cca v polovině)kelírci, 1x brosma , 2x hezký mníci okolo 75 cm a cca 10 malilinkatých hurvínků…

    U skal poblíž sádek a na zlomech u přístavu se dali chytit polaci (největší byl asi 80) jinak od 30 do 70 ale celkem jsme na 4 lidi za týden měli asi 8 polacků nad 50 cm… V posledních 3 dnech se začaly objevovat maktely, tak ve 4 lidech jsem jich tak 15 denně dostali…

    Poslední 2 dny jsem se trošku znesportovnil, vytvořil jsem “mašinkvér” na kellery tedy návazec na jaký chatají norové, 6 malých makků a vyrazili jsme na podmořské hory hledat hejna… Nakonec jsem den před odjezdem nasekali 2 bedny malých kellerů tak jsme filetovali do 5 hodin ráno a tak akorát jsem si každý přivezli bednu. Mezi těmi kellery nám na to skočily i 2 hezké doršky, jinak o doršky nouze, já měl za celou dobu asi 4 a z toho 2 malé a dvě akvarijní :-)) tak jsem je pustil…

    Jinač snad se to v posledních dvou dnech opravdu začalo trošku lepšit, začaly ty makrely, pollaci… Ale skoro každý den jsme měli sviňuchy, někdy i delfíny u lodi…což pro mne jako pro přírodomilce je krása ale pro rybáře neštěstí… I na Melštejně byli, i po cestě, i okolo Asenu… Jinak ohromná hejna ryb, vařilo se třeba 200 m ás vody ale moc nebraly, spíš do nich něco bušilo zezdola a když se to proházelo a občas něco vzalo, většina hejn byli akvarijní kelleři a ne makrely… ale podtrženo sečteno, něco jsme nachytali, asi 15 min směrem zpět na trajekt je prodejna REMA 1000 kde mají 5kilové balení mražených krevet za 99NOK tak se něco na gril přivézt dá…:-) :-)) :-)) Houby viditelně rostou, podél silnic z auta křemenáče a klouzky strakoše (kačenky) chtělo by to ale sušičku s sebou a vrátit se pár kilásků směr trajekt…

    Napřezrok halibutům zdar…:-))

    Mára

    #24410
    radek
    Účastník
    (688 odpovědí)

    Díky za zprávy, taky jsem zjistil, že ten tel, co jsi mi dal byl na někoho uplně jiného.

    Co ubytování, majitel, lodě a popř. jiné specifika, na které se přípravit, klidně sem, nebo SZ

    S těma rybama mě to štve, doufám, že v neděli sem napíšu, že jsme zachytali…:-D:-D:-D

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 571. až 585. (celkem z 687)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Aktuální info střední Norsko 2011

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(119)
(20)

Nahrávání ... Nahrávání ...