Nápověda Doporučujeme:

Na Maledivy za Covida

Země je pro zahraniční turisty otevřena. Při příletu na Maledivy je zdarma uděleno turistické vízum na 30 dní pobytu, prodloužení pobytu lze získat za 10 USD na den. Cestovní pas musí být platný minimálně 6 měsíců od data vstupu do země. Všichni cestovatelé musí předložit při příletu potvrzení o negativním výsledku PCR testu na koronavirus v angličtině, přičemž cestující musí být otestován v době maximálně 96 hodin před odletem na Maledivy.

 

Jaký test je vyžadován

Výjimku z předložení testu tvoří děti do jednoho roku, dále občané Malediv, držitelé povolení k dlouhodobému nebo trvalému pobytu, držitelé pracovních víz a posádky letadel a lodí. Potvrzení musí obsahovat jméno (dle pasu), číslo pasu, název a adresu testující laboratoře, výslovné uvedení, že šlo o PCR test, datum odebrání vzorku a výsledek. Mezinárodní očkovací průkaz s prokázaným očkováním proti žluté zimnici je požadován při příletu na letišti od pasažérů, kteří v posledních šesti dnech pobývali v oblastech infikovaných žlutou zimnicí.

 

Cesta zpět do vlasti

Podmínky pro návrat do ČR nejsou nijak drastické. Cestující z této země (jak cizinci, tak čeští občané) musí před vstupem do ČR vyplnit příjezdový formulář a absolvovat PCR test nebo karanténu. Pro turisty, kteří mají zájem se před odletem z Malediv otestovat na COVID-19, byl na ostrově Hulhumale zřízen PCR testovací stánek. Rezervace termínu odběru musí být provedena předem.

Dodržujte tyto pravidla

  • I přes určitá uvolnění v oblasti Velkého Malé stále platí některá restriktivní opatření
  • Od půlnoci do 4:00 hod. platí zákaz vycházení a pohybu motorových vozidel
  • Provoz kaváren a restaurací je povolen do 23:30 hod
  • Prodejní doba obchodů platí od 5:00 hod. do 23:00 hod
  • V uzavřených prostorách a v místech veřejných služeb platí povinnost nosit roušky
  • Zakázáno je shromažďování více než pěti osob
  • Provoz obnovily penziony

 

Jak se dostat na Maledivy

Na Maledivy létá 15 mezinárodních leteckých společností a mnoho charterových letů.Počátkem listopadu zahájila provoz mezi Maledivami a Indií na základě vzduchové bubliny také indická společnost GoAir. Doplnila tak společnosti Air India a SpiceJet. Při příletu na Maledivy je zdarma uděleno turistické vízum na 30 dní pobytu. Každý cestující je povinen se po příletu podrobit změření tělesné teploty a zkontrolování zdravotního stavu. Před odletem z Malediv se společností Emirates přes Dubaj nebo Aeoroflot přes Moskvu je vyžadován PCR test ne starší než 72 hodin. Emirates provozují spojení na trase Praha – Dubaj – Malé a zpět. Návrat do ČR přes Srí Lanku je možný pouze, pokud cestující neopustí tranzitní prostor letiště Colombo a cestující má letenku na návazný let, jehož odlet je maximálně 12 hodin od příletu na Srí Lanku. Je také možný tranzit přes Indii, pokud cestující neopustí tranzitní prostor letiště. Před odletem z Malediv se společností Emirates přes Dubaj nebo Aeoroflot přes Moskvu je vyžadován PCR test ne starší než 72 hodin.

 

Důležité upozornění

Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje, aby si čeští občané u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu před cestou ověřili, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily. Cestující, kteří letí na Maledivy jako turisté, musí mít pro svůj pobyt potvrzenou rezervaci v registrovaném turistickém zařízení.

 

Autor: Sim

Foto: rybolovnorsko.cz

Tento článek zatím nikdo nekomentoval, buďte první!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(3)
(0)
(47)
(6)

Nahrávání ... Nahrávání ...