Nápověda Doporučujeme:

Norsko otevírá hranice od 15.7.2020

V pátek 10.7. ve 12h norská premiérka Erna Solbergová vydala prohlášení, že od 15.7.2020 Norsko otevírá svoje hranice pro turisty z EU, české a slovenské rybáře nevyjímaje. Česko a Slovensko bylo zařazeno mezi tzv. zelené bezpečné státy. Po návratu není nutná karanténa ani test na Covid 19. Nic už tedy nebrání novým rybářským dobrodružstvím. Transit před Německo, Dánsko a Švédsko je povolen. Dáni chtějí vidět na hranicích rezervaci pobytu v Norsku delší než 6 dní. Transit Švédskem je povolen a nesmí přesáhnout 12h a dále není povoleno zde přenocovat. Tankování je povoleno s dodržením hygienických pravidel (rozestupy 2m a pro jistotu roušku při placení).

 

Autor: Sim

8 komentářů

  1. Hlásím průjezd Německo, Dánsko, Švédsko, Norsko. Cesta úplně bez problémů na celnici běžné kontroly pasů bez front. Kdybych nesledoval zprávy těsně před odjezdem, tak o Coroně ani nevíme.

  2. Netvoří se na hranicích fronty? Na internetu píšou, že se do Norského království hodlá v létě vidat až 2.000.000 turistů z celé Evropy.

  3. Dnes 3.15 jsme překročili hranice po trase Trelleborg- Halden. Nikde žádné fronty. Zběžná celni kontrola, chtěli vidět potvrzení o pobytu. Zdržení asi 5min. Ani kufr nechtěli vidět. Absolutně hladký průjezd až do Norska.

  4. Jsme doma, doporučuji proclít vše. Nás kontrolovali tam i zpět. Alkohol je zajímal, hned po předložení voucheru, kam jedem.

    1. neproclívali ,kontrola v Oslu důkladná ,zabaveno 6O piv nad limit ,plus pokuta 3000kč na 5.osob,zaplaceno na místě bez zadání do registru pašeráků,prý.Vedle němci ,,podstatně hůře,desítky pivˇplus alkohol

  5. Hezký den všem ,
    jsme v Norsku zhruba 40 dni a měli bychom jet domu.Myslite ,ze bychom mohli domu jet přes Finsko ?Je to tranzit zhruba 300 km .Děkuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(107)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...