Nápověda Doporučujeme:

Prodloužený víkend v Chorvatsku

Petrův zdar přátelé, na přelomu října a listopadu jsme se vydali na prodloužený víkend do slunného Chorvatska. Standardně se v tomto období ochlazuje a při chuti začínají být především i menší druhy ryb, s kterými se lze skvěle pobavit na jemné náčiní. Přitom k tomu stačí jen jeden proutek, sestava s olovem a jedním kaprovým háčkem, na který pak přijdou menší kousky olihní, mušlí či nástražních rybiček.

Za 8h na místě

Cesta sem trvala osm hodinek, počasí bylo krásné, naše podzimní mikiny i bundy zde vůbec neměly opodstatnění, jelikož každý den nádherně hřálo sluníčko a teploty se pohybovaly okolo dvaceti stupňů. Když k tomu připočtu originální zdejší atmosféru a příjemné ubytovatele, kteří vám rádi připraví vaše úlovky, na kterých si později společně s nimi smlsnete, tak to nemá žádnou chybičku.

 

Rychlé záběry

Po spuštění na dno se sestava povytáhne zhruba půl metru nad něj a pak se čeká na záběr. Ten bývá často velmi krátký a razantní. Nepozorný rybář ho může snadno propást a poté už jen vytáhnout prázdný háček. Přirovnal bych to k rybolovu na feeder, zkrátka a dobře jakmile přichází kontakt s rybou, tak se zasekává.

Získání nástrah

Olihně na které se zde chytá nejčastěji lze v podvečerních hodinách nachytat na speciální woblery. A tohle věřte nebo ne přátelé bývá opravdu suprová zábava. Ultralehký přívlačový prut, olihňový wobler a nádherné zdolávačky. Člověk je kolikrát až zaražen, co tato potvůrka dokáže udělat za neplechu na jemném proutku.

Dokončujeme 3. díl dokumentu

Na tohle všechno a mnohem více se můžete rovněž těšit v našem nově připravovaném dokumentárním filmu Za rybami světových moří z Chorvatska. Usilovně na něm pracujeme, tak aby bylo dílo hotovo před Vánoci a my vám zde mohli poskytnout malý dárek v podobě třetího dílu našeho pořadu.

Mějte se hezky přátelé, ať vám to jezdí!

 

 

Autor: Zdeněk Řeřucha

Foto: Tomáš Hektor

Tento článek zatím nikdo nekomentoval, buďte první!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(3)
(0)
(49)
(7)

Nahrávání ... Nahrávání ...