Nápověda Doporučujeme:

Nový rekord na Dolmoy

Letos zcela netradičně a komorně jsme zahájili sezonu na Dolmoy. Díky coronaviru a uzavřených hranic, jsme museli mít v ruce pracovní povolení a smlouvy. První kontrola proběhla v Petrovicích, jen si nafotili občanky a dostali jsme poučení že až se budeme vracet, musíme nastoupit karanténu. Pokračovali jsme klasicky do Rostocku, takřka poloprázdnou dálnicí, ani “Berlinen ring” nepraskal ve švech, jako mnohokráte při cestě na sever. Měli jsme pro jistotu více času na cestu, a tu jsme strávili na pěkném místě, které stojí za to vidět, “Hohe Dune”, kousek za Rostockem. Parádní procházka po pláži, které mnozí z vás znají z dovolené ještě za DDR. Na švédské straně nás z uniformovaných nikdo nekontroloval a mazali jsme po E6 na Goteborg a Svinesund. Už několik kilometrů před norskou hranicí bylo znát, že průjezd nebude volný.

Přísná celní kontrola

Hemžilo se to policejními auty, celníky, dálnice svedená do jednoho pruhu. Na celnici následovala prohlídka pasů, jak mého i psího, provedená psí očkování, pracovních povolení, poučení o coronaviru a karantény. Samozřejmě dotazy kam jedeme, co tam budeme dělat, kdy se chceme vracet atd. Do aut a převážených věcí nekoukali. Ve slušnosti jsme poklábosili o rybaření a situaci v Norsku a pokračovali jsme až na Dolmoy. Počasí se měnilo od 17 stupňů v Oslu až na 3 stupně a sněžení v horách na trojce. Zatím pro turistické návštěvy je Norsko uzavřelo a jedná se s EU, kdy se rozvolní pohyb osob. Hodně záleží na sitaci v tranzitních zemích, ale optimistická vyhlídka, co jsme se dozvěděli je neoficiálně kolem půlky června, že by to mohlo pro turistické cesty jít. Ale to zatím předbíháme, a uvidíme co se bude dít. V kempu zatím budeme makat na rekonstrukcích a chystám pro vás samozřejmě reporty, co je u nás na Dolmoy nového a určitě až se dostanu na moře, uvidíte i nějakou tu ulovenou rybu.

První výjezd

Konečně jsme se dostali na chvilku na ryby. Udělalo se hezké počasí a jeli jsme na hodinku provětrat přívlačové pruty. U “Ohnuté tyče” u Froyi šly malé tresky na nához. Jezdili jsme drift z deseti metrů do dvaceti metrů a chytali na 50gr jigovky a černého Mystica. Pár lepších tresek jsme vzali na večeři, ale malých a ještě menších nepočítaně. Příští dny má být příhodný vítr na hloubku, tak se mníci těšte…

Vyvětrat kamaráda

Asi po týdnu pobytu na Hitře mě jeden můj rybářský kamarád požádal, jestli by se mnou nemohl jet na mníky. Je to přítel, které žije na ostrově dlouhodobě. Zatím že má největšího 9 kg a že by chtěl ulovit většího. Dohodli jsme se na úterní podvečer a vyrazili jsme včetně kolegyňky z kempu, která vzala na výlet i drona. Počasí jsme si snad lepší nemohli přát, drift luxusních 0,5 uzle a směr tak jak to mají mníci na “Devadesátce” rádi.

Nový rekord kempu

Po pár menších lengách Marek dostal pěkný záběr na celou makrelu a už při snaze zvednout rybu ode dna jsme věděli, že to nebude nic malého. Po čtvrt hodině boje se na hladině objevil velký mník a na první pohled bylo jasné, že je to gigant. Oba jsme společnými silami dostali rybu do lodě a mohlo se slavit. Váha v kempu ukázala 38,8 kg! Po pár driftech jsme udělali ještě pár menších “přesmetrovek”, 26,5kg a 28,5 kg mníky. No prostě, užili jsme si to a Marek si posunul velikost uloveného mníka do rekordní velikosti. Velká gratulace!

 

Autor: Jan Dufek

Foto: rybareninorsko.cz

7 komentářů

  1. Moc pěkně sepsáno. I ta cesta přes celnici za Corony. Většina se letos do Norska nepodívá. Škoda, no!

  2. Honzo, jak dloho trvá souboj s takovým obrem? Ještě jsem neměl možnost povodit si takového mníka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(1)
(0)
(13)
(1)

Nahrávání ... Nahrávání ...