Nápověda Doporučujeme:

MORAKNIV – Novinky 2016

V tomto článku si představíme několik novinek z produkce švédské firmy MORAKNIV, která vyrábí kvalitní nože pro všechny myslitelné aktivity. Ať už se jedná o rybolov, myslivost, gastronomii, kemping a další outdoor činnosti. Předností značky MORAKNIV, je že se jedná o menší “rodinnou” firmu, která nikdy neuvažovala o přesunutí výroby do Číny a tím zlevnit výrobu. Každému noži, který vyrobí je věnována maximalní pozornost a nekompromisní výstupní kontrola kvality. Pokud chcete nůž s výborným poměrem cena/užitná hodnota, pak jsou nože značky MORAKNIV jasná volba. Nyní se již pojďmě podívat na novinky této značky.

 

MORAKNIV Garberg Leather Sheath

garberg

Full tang nůž (nejpevnější konstrukce nože, kdy tělo čepele přechází do rukojeti a celou rukojetí prochází) byl největším přáním většiny našich skalních fanoušků již dlouhou dobu. Nyní je tento nůž konečně zde – GARBERG! Jsme přesvědčeni, že nůž s tímto solidním, robustním designem, vyrobeným z nárazu odolného materiálu bude velmi dobře přijat, ať už jen sběrateli nožů, tak i dobrodruhy, který tento nůž vystaví při svých dobrodružstvích náročným úkolům a podmínkám. Morakniv Garberg je robustní full tang nůž, který byl konstruován aby ustál ty nejtěžší výzvy, které si dokážete představit. Čepel je široká 3,2mm a je vyrobena z té nejkvalitnější švédské oceli, speciálně zpracovné v naší továrny, což ji udělalo ještě odolnější. Čepel má speciální “Scandi-grind”, což ji zaručuje dlouhodobější udržení ostrosti. Možnost použití křesadla je samozřejmostí a tím pádem rozdělání ohně kdekoliv. Součastí je pochva z pravé kůže, což je ten nejlepší možný matariál pro obal tohoto nože.

 

MORAKNIV Kansbol

kansbol

Kansbol – všestranný nůž pro každou příležitost. Dlouholetá tradice skandinávského zálesáctví dělá Kansbol ideálním společníkem, když tě divočina láká. Ať už potřebujete udělat třísky na rozdělání ohně, nebo potřebujete zpracovat svůj úlovek, tak tě tento nůž nikdy nezklame. Kansbol přináší to nejlepší z obou světů, ať už jde flexibilitu, nízkou hmotnost, nebo robustnost. Tyto vlastnosti dělají z tohoto nože ideálního partnera jako pro pobyt v lese, na tůry, tak i pro veškerý lov a rybolov. Díky zúžení špičky čepele je jako dělaný pro čistění ryb, nebo stahování zvěře. Tím pádem je vhodný jak pro rybáře, tak i pro myslivce.

 

MORAKNIV Garberg & Kansbol Multi-Mount

multi_mount_garberg_kansbol

Pouze Vaše představyvost vás dokáže limitovat v nekonečném množství použití našeho Multi-Mount upevňovacího systému. Díky suchým zipům, popruhům, otvorům a zářezům je možné nůž připevnit opravdu všude – na batoh, bundu, vestu, nohu, ruku atd. A samozřejmě je také kompatibilní s MOLLE systémem.

 

MORAKNIV Eldris

eldris

Čepel je vyrobena z 12C27 nerezové švédské oceli nějvyšší kvality zpracované v naší továrně ve městě Mora. Šikovná velikost čepele se hodí pro různé situace, které Vás mohou potkat při vašich tůrách v přírodě, táboření a nebo při lovu a rybolovu. Eldris má perfektně padnoucí rukojeť do ruky, která je vyrobena ze dvou rozdílných polymerů a díky “Click” zámku perfektně drží v pochvě. Eldris je vhodný jak pro začínající dobrodruhy, tak pro zkušené zálesáky. Velkou výhodou tohoto nože je jeho délka čepele 59mm, díky které ho můžete nosit viditelně téměř ve všech městech bez hrozby postihu.

eldris_1

Neck Knife Kit – paracord šňůra, bezpečnostní klip a křesadlo váš Eldris posune na zcela novou úroveň. Díky paracord šňůře, si můžete Eldris pověsit na krk a mít ho tak stále po ruce. Navíc lze přidat i křesadlo se kterým snadno rozděláte oheň za každého počasí.

 

MORAKNIV Companion MG 125 Years Edition

companion_mg_125Companion MG 125 Years Edition je speciální limitovaná edice nejprodávanějšího nože v Evropě. Tento model má všechny vlastnosti shodné s klasickým Companion MG steinless, liší se jen gravírovaným logem 125. výročí vzniku značky Mora of Sweden na čepeli a zlatě zakončenými koncovkami rukojeti.

 

MORAKNIV 510

morakniv_510

Morakniv 510 Vás nezklame, ať už při využití doma, nebo při vycházce do přírody. Nenechte se zmást nízkou cenou, i tento nůž byl vyroben bez kompromisů na kvalitu. Díky čepeli z karbonové oceli, vydrží dlouho ostrý.

 

Nepřehlédněte naši nabídku kuchyňských nožů

Nože značky Frosts potěší každého, kdo tráví hodně času v kuchyni.

 

Fotogalerie

5 komentářů

 1. Na toho Eldrise se těším už 3 měsíce. Dnes jsem napsal Ježíškovi, ať mi ho naloží pod stromeček.

  1. Čau, tento údaj MORAKNIV běžne neudává, ale můžu zkusit napsat přímo vedoucímu výroby do fabriky. Napiš u kterého nože tě to zajímá, protože skoro co nůž to jiná čepel s jinejma vlastnostma.

   1. Ahoj, no, já mám Morakniv v plastovém pouzdru, celková délka je 23cm, čepel má 10cm. (fotografii tady nejde přiložit)
    Psát výrobci je zbytečné, myslel jsem spíš, jestli nefunguje nějaký univerzální úhel – třeba 20-30stupňů? Ostří je už trochu více jeté, tak kdybych ho bral Lánským brouskem (co má možnost nastavení úhlů), tak abych ho třeba nezničil.

 2. Mě štve, že Morakniv nedělá nějaký pěkný zavíráky, ale ten Eldris bych si chtěl někde osahat naživo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(3)
(0)
(47)
(6)

Nahrávání ... Nahrávání ...