Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Nové vývozní kvóty 2018

  • Toto téma obsahuje celkem 188 odpovědí. Do diskuze (63 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel janka a poslední změna proběhla před 4 roky a 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 189)
  • Autor
    Příspěvky
  • #283830
    janka
    Účastník
    (2440 odpovědí)

    Od 1.1. 2018 se meni vyvozni kvota !!!!!

    info cesky

     

    norsky: https://www.regjeringen.no/no/aktuelt/nytt-turistfiske-regelverk/id2564251/

     

    • Téma bylo upraveno před 6 roky a 8 měsíci uživatelem janka.
    • Téma bylo upraveno před 6 roky a 8 měsíci uživatelem janka.
    #284007
    janka
    Účastník
    (2440 odpovědí)

    to jsem blazen .. zadny dotaz . zadna poznamka .. 🙂

    #284008
    Kubíček Petr
    Účastník
    (40 odpovědí)

    Každý si dělá stejně co chce a málo lidí

    vozí jen limit. Než je chytnou a spočítají.

    PK

     

     

    #284009
    ZAPA
    Účastník
    (258 odpovědí)

    Koukám úplně stejně jako vy! Také jsem překvapen, že to vůbec nikoho nezajímá: Podle mě je to ale úplně nejzásadnější věc co se tu za poslední léta objevila. Na pohled to vypadá jako dobrá zpráva.Víc si přivezu. Je ale otázka jestli to tak opravdu bude a za jakou cenu. Pročetl jsem to a připadá mě to spíše jako další bič na provozovatele a nástroj k plošné kontrole. Záleží na prováděcím předpise jak to upraví. Vůbec si nedovedu představit jak to bude provozovatel kontrolovat a následně co hranice? Tam to budete muset deklarovat? Následně rozpor s EU směrnicí, která transfer 20 kg masa nepovoluje. Následně také vidím zádrhel v těch 7 dnech. Jak se budou prokazovat? Budu muset na hranici žádat o razítko s dnem vstupu?  Jak to vidíte vy Janko? Už máte odezvu od pronajímatelů? Stojí o registraci a vyšší kvóty pro klienty?

    #284010
    os
    Účastník
    (403 odpovědí)

    Zdravím  všechny, lezim na plazi a ctu to potřetí. Dotaz je, zda je možná registrace individuálně? Pokud by třeba na Soroya Abmed nechtěl registrovat svůj kemp, tak ho dle mého názoru úplně pohřbí. Protože 10kg by na tu dálku bylo fakt málo. Je to každopádně plošné sledovani všeho, a nedivil bych se, kdyby částečnou odpovědnost za kontrolu množství filet přehodili na provozovatele kempu.

    #284015
    Kubíček Petr
    Účastník
    (40 odpovědí)

    Zbytečná starost , AHMAD  to má zmáknutý a Soroya bude bez problému  narozdíl od jiných ubytovacích zařízení .

     

    #284016
    janka
    Účastník
    (2440 odpovědí)

    Presne tak, chteji mit prehled, co vlastne sportovni rybari nachytaji. O registraci a hlaseni provozovatelu se mluvilo dlouho, zrovna jako o zavedeni povolenky na more. Zatim podrobnosti nevim, ale jak pisi, meli by je provozovatelum do konce roku sdelit.

    Bude to jen vice papirovani. Ale zodpovednost prece nemuze provozovatel za sve hosty nest. A taky nevim, kdyz nekdo bude mit 50 kilo, prece nemuzu lhat a psat 20. pak ho chytnou pri kontrole a co? Zavrou me? 🙂 A jak budou kontrolovat, ze byl u registrovaneho provozovatele? To budeme vystavovat potvrzeni?  V tom pripade by zase ale vedeli datum pobytu a mohli kontrolovat tech 7 dnu.  V teto oblasti zatim nic vic nevim a doufam, ze se brzy dozvim. Budu zase informovat.

    V podstate tento limit vubec vyssi neni, protoze odpada trofejni ryba. ta mohla mit treba 100 kg. Ted je jasne limit dan  a hotovo. Presto, ze se mluvilo o limitu 25 kg, je to min, asi s ohledem prave do dovozni limity do EU, coz je 20 kg.

    Pokud stravite dovolenou u neregistrovaneho provozovatele a mate nizsi limit, nezbyva nez par dni stravit u registrovaneho a spolehat na to, ze ten vam vas limit potvrdi .. nebo tak nejak 🙂 🙂 Jen aby neprisli s tim, ze urci jeste limit provozovatelum na zaklade ubytovaci kapacity…

    no uvidime.

    a jeste info o dovozu ryb:

    >http://www.svscr.cz/wp-content/files/zivocisne-produkty/dovoz_potravin_do_spolecenstvi_cz.pdf <
    Do EU smíte dovézt nebo poslat zásilky produktů rybolovu pro osobní spotřebu (včetně čerstvých, sušených, vařených, nasolených nebo uzených ryb a některých korýšů, jako jsou krevety, humři, neživé mušle a neživé ústřice), pokud:
    – jsou čerstvé ryby vykuchané,
    – hmotnost produktů rybolovu nepřekročí, na osobu, 20 kilogramů nebo hmotnost jedné ryby, podle toho, která z těchto hodnot je větší.</p>

     

    #284029
    ZAPA
    Účastník
    (258 odpovědí)

    Znova jsem koukal na paragrafové znění zákona a stále více to ve mě budí dojem, že jde hlavně o provozovatele. Zákon jim ukládá povinnost registrace a vyjmenovává kterých se to týká. Dále vyměřuje sankci za porušení povinností které jim zákon ukládá. Stanovuje kontrolní orgán a vkládá mu pravomoc zakázat provozovateli činnost, nebo udělit pokutu.  Z toho odvozuji, že se celníci nebudou zabývat vyšetřováním kde ty ryby navíc rybář vzal. Nepochybuji ani o tom, že všichni takto chycení rybáři, svého ubytovatele hbitě nahlásí, jako, že jim to dovolil. Kontrolu kde byl provedou podle mě velmi snadno. Každý má nějakou smlouvu a tou se prokáže. Pokud ne půjde to za tím rybářem. Tam bude i kontrolovatelná doba pobytu. Otázka, co při kratším pobytu? Limit krácený o adekvátní část? Nebo jen 10 Kg? Nebo nic? To z toho zatím jasné rozhodně není.  Určitě to bude znamenat větší administrativu a je otázkou kdo to zaplatí? Provozovatel nebo rybář? V každém případě to asi na pohodě, žádné straně, ani vztahům nepřidá.

    Mě osobně smysl takového opatření, pokud by mělo jít pouze o ryby uniká. Proč se stanovuje kvóta? Množství které se dá vozit je stanovené již jiným zákonem. Stačí ho jen využít.

    A nyní ještě asi dost důležitá otázka. Pravidla se mění v době kdy se kupují nebo jsou již nakoupeny zájezdy na další sezonu. Jak si ošetřit své prostředky pro případ když provozovatel nesplní podmínky registrace, nebo to bude nastaveno tak, že to již nebude akceptovatelné?

    A ještě si dovolím malou poznámku. Rozhodně nesdílím optimizmus pana Petra ohledně toho jak to má kdo zmáknuté.

     

    #284033
    os
    Účastník
    (403 odpovědí)

    No na me to působí jako “Babis” v norském provedení.

    #284038
    bestik
    Účastník
    (296 odpovědí)

    Nic o delce pobytu v zakone neni. Jedine, co tam je, je povolena kvota behem obdobi. Dnes je to tak, ze muzu vyvezt danou kvotu jednou za 24 hodin, od 1.1. jednou za 7 dnu. Jestli ji nachytam za den nebo 2 tydny je suma fuk.

    Jinak predpokladam, ze vsechny kempy a ubytovatele, ktere rybolov z nejake znatelne casti zivi, se zaregistruji. Byli by sami proti sobe a na trhu nekonkurencni.

    Dost duslednou kontrolu ulovku v kempu jsem zazil uz letos, takze to asi pro ty ubytovatele, kteri berou zakony vazne, nebude zadna vyznamna zmena. Dle info v kempu se dnes pri zjisteni nadvahy na celnici vse resi pres policii s kontaktem na kemp a radnym rozmaznutim v lokalnich mediich. A takovou reklamu nikdo nechce…

    #284041
    ZAPA
    Účastník
    (258 odpovědí)

    Pokud jsme četli stejný zákon, v tomto případě úpravu starého z roku 2006, který kvóty zavel, tak tam je to dle toho jak chápu překlad já jasné. Doslova se tam píše” Není povoleno vyvážet více než 10 kg ryb  na osobu, včetně Zpracované produkty, včetně rybího filé, do 7 kalendářních dnů.” Z toho lze vyvodit pokud nebudu v Norsku 7 a více dnů nemohu vyvést více jak 10Kg ryb. Pokud se mýlím tak se předem omlouvám. Myslím,že i Janka to chápe jako já. Zákonodárce tady chtěl asi podpořit ubytovatele.

    Zajímalo by mě který to byl kemp co Vás takto kontroloval. Chápal by jsem to, pokud vám zajišťoval dopravu vlastním prostředkem. Ale zatím by to byla jeho dobrovolná snaha jak vám znepříjemnit život. Dosud mu to žádný předpis neukládal. A nyní to nelze s jistotou, do vypracování, prováděcího předpisu, také tvrdit.

    #284048
    janka
    Účastník
    (2440 odpovědí)

    Pana Zapa, vy jste asi cetl to, co se tyka pronajimatelu. (pokud vydelaji nad tu urcenou sumu rocne, musi se registrovat atd). Pokud nekdo pronajme  svuj domek jednou  dvakrat za rok a vydela 20000 NOk, registrovat se nemusi, ale jeho hoste mohou vyvezt jen 10 kg na osobu. Myslim, ze pokud nekdo ubytovaval na cerno, ted si to rozmysli., protoze hoste mu odpadnou. je jen otazka, jak hoste zjisti, ze je pronajimatel registrovan.

    Jinak je to tak, jako pise Bestik, tech 10 nebo 20 kg se muze vyvezt jednou za tyden, drive to bylo, ze mohl kazdy tech 15 kg vyvezt kazdych 24 hod. Teoreticky 365 x 15. ted jen 52 x 10 nebo 20 kg podle ubytovani. Takze zadna podpora pronajimatelu.

    Jinak co se tyce kontrol v campu je to asi jako rika pan Zapa. Zadne sankce nebo media .. Kdyz se psalo o zabaveni ryb v novinach, nikdy se nezminovali, kde ti lidi byli. Nikdo nas neinformoval o tom, ze zastavili prave nase hosty.  Ja nemuzu zakazat hostum chytani ryb a pasovani. Muzu je jen informovat o limitech a upozornit, ze maji nad limit a vystavuji se postihum. Zakony by meli znat a pokud ne, neznalost neomlouva. To je skoro jako kdyz byste chteli krast v obchode. Vite, ze je to zakazano, stejne kradete a prodavac vam take nemuze nic udelat. Jen zavolat policii.  Anebo zavrit oci a nedelat nic, jako treba kdyz nekdo chyta zakazane druhy ryb 😉  (narazka vite na koho)

    A jeste k tomu, ze uz jsou objednavky na dalsi rok. Kvota 15 kg byla vyhlasena a platila behem 5 dnu. To uz byli nekteri i na miste. Zakonodarce nezajimalo, kdo kde je a co ma objednano, Ted je predstih pul roku. Nemyslim si, ze nekdo bude dovolenou rusit kvuli novemu limitu.  holt norove chteji, aby si lide vazili te moznosti rybolovu a take pomahali chranit prirodu. Vsude jinde se za to plati. Proc by si meli nechat decimovat vody. No uvidime, co se z toho vseho vyklube.

    #284049
    ZAPA
    Účastník
    (258 odpovědí)

    Samozřejmě jsem četl oboje nové předpisy. Jak tento který řeší ty pronajímatele. https://www.regjeringen.no/contentassets/1813bf2612fa49e6a52f8988085d765d/forskrift-om-turistfiskevirksomheter.pdf

    Tak i tento druhý který řeší kvóty. https://www.regjeringen.no/contentassets/1813bf2612fa49e6a52f8988085d765d/forskrift-om-endringer-i-forskrift-1.-juni-2006-nr.-570-om-utforselskvote-av-fisk-og-fiskevarer-fra-sportsfiske-mv..pdf

    Z toho druhého vycházím, že na dvacet kilo je nutno splnit kriterium 7 dnů a ubytování u registrovaného pronajímatele. Jinak platí ta první kvóta 10Kg.

    Také si nemyslím, že změna kvóty povede k hromadnému odhlašování. To by jsem spíš čekal od té prováděcí vyhlášky která bude upravovat ta hlášení a další povinnosti s tím spojené.

    Neberte to paní Janko jako nějaký boj mezi námi. Oba máme jako rezidenti své zkušenosti a víte, že se vzdáleností hodně liší.  Už dlouho se tu k ničemu nevyjadřuji ale tohle mě připadá dost zásadní aby se to dostatečně vysvětlilo. Vždy jsem tu hlásal, kdo je připraven není překvapen, To podle mě platí i zde. Jednotný výklad shodný s celní správou a dalším kontrolním úřadem, rozhodně není ztráta času.

    #284055
    janka
    Účastník
    (2440 odpovědí)

    Jeejda – jaky boj??!! To v zadnem pripade!! To me ani nenapadlo. Spis jsem rada. ze vubec nekdo zareagoval. Bohuzel se ted uz na strankach nevidi, kolik lidi vubec nejakou zpravu cte, takze mi casto pripada, ze neco hlasam do otevrene trouby. Ohlas je uplne stejny… Uroven tohoto fora se posunula nekam uplne jinam, ale bohuzel, stale mam takovy pocit, ze bych mela lidi informovat…

    Det er ikke tillatt å føre ut av landet mer enn 10 kg fisk eller fiskevarer per person, inkludert bearbeidede produkter, herunder fiskefilét, innenfor en periode på 7 kalenderdager.

    Neni povoleno vyvezt ze zeme vice nez 10 kg (nebo 20 od registrovaych jako je uvedeno pozdeji) ryb nebo rybich vyrobku na osobu, vcetne zpracovanych produktu vcetne rybiho file, behem obdobi 7 kalendarnich dnu.

    Trochu kostrbate prelozeno, ale podle me to znamena, ze muzu vyvezt ten limit jen jednou behem tydne a je jedno kolik dnu tam jsem.  Treba to nekdo prelozi lip … a kdyz budou pochybnosti, tak jim napiseme 🙂  Zatim mi vzdy odpovedeli.

    Dobrou noc, mile deti ..

     

    #284064
    Cewinblue
    Účastník
    (16 odpovědí)

    V novém zákoně je jen škoda, že pokud někdo chytí třeba většího halibuta, tak bude muset nadlimitní váhu sníst nebo dát rackům. Na druhou stranu budou mít autobusáci jasnou páku pro lidi, kteří si myslí, že se do vleku vejde nesmyslné množství ryb, čehož jsem byl několikrát svědkem. Navíc se tento zákon opravdu přiblížil zákonu EU o dovozu rybího masa z nečlenského státu.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 189)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Nové vývozní kvóty 2018

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(11)
(100)
(14)

Nahrávání ... Nahrávání ...