Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Nové vývozní kvóty 2018

  • Toto téma obsahuje celkem 188 odpovědí. Do diskuze (63 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel janka a poslední změna proběhla před 4 roky a 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 9 příspěvků - 181. až 189. (celkem z 189)
  • Autor
    Příspěvky
  • #305992
    Step
    Účastník
    (1080 odpovědí)

    Tomu rozumím, dík.

    #306021
    dosky
    Účastník
    (2655 odpovědí)

    To co píše Sim je pravda. Ten systém s tabletem je poměrně drahá sranda a ne každý si to může nebo chce dovolit. Firma, která tento systém nabízí si z toho hodlá dělat dost slušnej byznys. Jenom bych ještě Sima malinko opravil. Sumář musíš vyplňovat denně, klidně by mohla přijít kontrola. Hlásit na úřady to pak musí majitel kempu jedenkrát měsíčně.

    #306053
    Ludek Kouba
    Účastník
    (48 odpovědí)

    2 Došky: Kolik si účtují Norové za elektronickou evidenci úlovků pomocí tabletů?

    #306055
    dosky
    Účastník
    (2655 odpovědí)

    2 Došky: Kolik si účtují Norové za elektronickou evidenci úlovků pomocí tabletů?

    Pokud mám správné informace, tak loni kdy to vzniklo, to bylo zadarmo a od letoška by to mělo být placené. Kolik přesně to stojí nevím, myslím, že pokud to tady čte Janka, tak o tom bude vědět více. Vím, že jsme se s Jankou o tom bavili. Já osobně nejsem zastánce tabletu kdesi na filetárně, protože si nejsem jistý jeho životností a počítačovou gramotností zejména Čechů.

    #306063
    janka
    Účastník
    (2440 odpovědí)

    Vloni zacali lidi blaznit a neustale se ptali, ze nekteri majitele ted budou chtit za kazdy pobyt ca. 20 EUR navic. Nechapala jsem tehdy za co. Ted to vim.

    Majitele campu se musi prihlasit,  uzavrit smlouvu s tou firmou a zaplatit zvlastni poplatek, aby mohli pouzivat tuto Appku. Pak za kazde hlaseni podle toho, zda jsou a nebo nejsou clenove, plati 50 a nebo 80 NOK.  Kvuli tomu asi tento poplatek od majitelu navic, protoze kdyz si to sectete za rok, neni to prave mala suma …

    V Betten rorbuer jsme se rozhodli pro hlaseni na papire. Jak pise Dosky, ne kazdy zvlada tablet. Ne kazdy se k nemu bude chovat, jako ke vlastnimu. A hlavne castka za hlaseni ulovku pres tuto firmu presahuje nekolik tisic EUR rocne a my zdrazovat nechceme. Navic mne vadilo, ze nejaka firma chce po lidech spoustu informaci – od adresy, pres telefonni cislo az po ja nevim co. K cemu?  Pri hlaseni primo na Fiskeridir.no to nic nestoji, jen trochu vic prace pro me, ale hlavne nikoho nic soukromeho nezajima. Cisla se hlasi zcela anonymne. Datum, pocet ryb a hotovo.

    Organizace musi hlasit ulovky minimalne jednou mesicne  a je to kontrolovano. Pri nedodrzeni hrozi velke pokuty.

    Timto prosim hosty, pokud budete vyplnovat papiry, neodvazejte je s sebou, nechte je tam majiteli. Ten je potrebuje, vy ne. Jak mini ministerstvo pokutovat majitele za to, ze jeho hoste nenahlasili ulovek pres tablet, presto, ze o tom vedeli, nevim. V celem asi opet hraje roli norska duverivost.

    #306066
    rybarik
    Účastník
    (295 odpovědí)

    cau

    Nemecka firma /FISH REG/ponuka tuto službu za 1000NOK plus 50 NOK za každu lod ,ročne bez dane.

    je k tomu treba počitač a pre hosti -tablet,smartfon,

    ma to niekto?

    #314515
    Peeta
    Účastník
    (125 odpovědí)

    Paní Janko, mám možná úplně blbý dotaz. My z hlav a ořezu vaříme rybí vývar, který pak zamrazíme a vezeme domů. Je toto považováno za “produkt z ryb”, tzn. započítává se do těch povolených 20kg? Jen na upřesnění jsou to na osobu 3-4 balíčky (objemově cca 2l).

    Děkuji za odpověď

    #314517
    vydra-cz
    Účastník
    (212 odpovědí)

    Já bych řek je to rybí produkt tak je to jasný nakladaný játra to samé.přes to vlak nejede.

    #314661
    janka
    Účastník
    (2440 odpovědí)

    Rybi produkt je rybi produkt … Jako pise Vydra.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 9 příspěvků - 181. až 189. (celkem z 189)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Nové vývozní kvóty 2018

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(11)
(100)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...