Vytvořené odpovědi
-
AutorPříspěvky
-
Jednoduše se zaregistrujte zde, v češtině:
A v nastaveních přidejte kartu, poplatky se budou odečítat automaticky…
Eh, vyřešeno, všechno funguje, omlouvám se za zmatky:- )
Taky se přidám s dotazem, registraci na EPC (jako kolega výše) už mám několik let, ale letos se mi nepodařilo najít, kam přidat kartu – dříve se zaregistrovala karta a automaticky se poplatky odečítaly, teď to vypadá, že se platí až dodatečně a s uvedením reference? Tzn. že bych musela jednotlivě zadávat každou částku? To snad ne? Určitě jsem něco přehlédla, třeba je najký problém po brexitu?
Honzo a Janko, děkuji, teď v tom mám jasno!
A tady, úplně dole, taky píší, že je při příjezdu do Norska se psem nutno kontaktovat celní správu:
http://www.travelsupport.cz/stranka/celni-predpisy-dovozu-vyvozu-norsko
Tak bych ráda věděla, co je na tom pravdy, na odkazech přímo na stránky Norského úřadu pro bezpečnost potravin jsem o tom nic moc nenašla, ale mohla jsem to přehlédnout:
http://www.mattilsynet.no/language/english/animals/travelling_with_pets
To Jegrhanz: našla jsem to tady: http://www.sverige.cz/se-psim-sprezenim-na-sever/, pod “Norsko”, je tam něco o tom, že je nutno kontaktovat celní správu, představuju si, že při výjezdu z trajektu v Oslu tedy zamířím doleva “k proclení” místo do zelené zóny, ale přesně – nechce se mi na sebe zbytečně upozorňovat, proto se ptám, zda má někdo praktickou zkušenost…
Někde jsem četla, že od 1. 5. 2013 platí nová pravidla pro cestování do Norska se psem – zjednodušeně:
pas EU, mikročip, očkování proti vzteklině, ošetření proti tasemnici liščí min. 24 hod. a max. 120 hod. před příjezdem do země (záznam veterináře v pase) a po příjezdu musí majitel kontaktovat celní správu, vyplňuje se tam prohlášení, to znamená, že už není nutné sérologické vyšetření na vzteklinu ani návštěva veterináře v Norsku za účelem podání druhé dávky tablet na odčervení.
Můžete mi to prosím někdo potvrdit (tiše doufám, že by mohla paní Janka jako místní spolehlivý zdroj informací), ale budu samozřejmě vděčná za jakoukoli odpověď!
Jo jo, to jsem taky četla, ale snad bude vše ok, vyjížděli jsme z Osla v pátek večer a registrovala jsem v pondělí… ovšem překvapili, doufala jsem, že je na registraci času víc, jako bývalo.
janka napsal:
opet mala zmena pri registraci AUTOPASS
Pri platbe kreditni kartou se jde prihlasit do 3 dnu pred odjezdem.
Uz nelze smlouvu uzavrit zpetne, jako to bylo drive.
Pevně doufám, že nemáte pravdu:- )
V německé verzi píšou toto:
“Sie können die AutoPASS-Kreditkartenvereinbarung schon vor Ihrer Abreise nach Norwegen online abschließen. Dies ist auch noch bis zu 3 Tage nach Ihrem ersten Passieren einer Mautstelle in Norwegen möglich. Die maximale Vertragsdauer beträgt 8 Wochen.”
To by znamenalo, že zpětně uzavřít lze, ale nejvýše 3 dny po průjezdu první mýtní bránou… uvidíme, snad jsem to stihla:- ))
Respi, nebyl to trajekt, ale loď Hurtigruten, začala hořet krátce před zastávkou v Alesundu:
Ale tragédie to jasně je, o tom žádná:- ((http://www.bz-berlin.de/aktuell/welt/brand-auf-hurtigruten-schiff-2-tote-article1272355.html
Respi, proto se snažim o tomto diskutovat – ne že by se úhoři chytali jako na běžícím pásu, že. Ovšem když k tomu tedy dojde, tak co dělat?
Tulak-Mara – ten odkaz jsem sem dávala já.
V tom letáčku Ministerstva rybolovu či co to je za úřad se jasně uvádí máčka skvrnitá (letos nám na háčku uvízly dvě – obě odplavaly zpátky)a úhoř.
Neznalost zákona jak známo neomlouvá.
Zdá se mi zbytečný porušovat pravidla v zemi, kde jsem na návštěvě.
Zdeneko, díky, že se k týhle otázce vracíš, asi o tisíc příspěvků zpět mi na ni nikdo neodpověděl!
Tady je odkaz na letáček Fiskeridirektoratetu, jako poslední dokument v pdf v české verzi:
http://www.fiskeridir.no/brosjyrer/informasjonsmateriell-til-turistfiskere
Úhoři??
Podle letáčku Fiskeridirektoratet (http://www.fiskeridir.no/)
“Úhoř a máčka skvrnitá je v Norsku chráněným druhem”.
Může případně paní Janka třeba něco k tomuto zákazu uvést?
-
AutorPříspěvky