Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 26 odpovědí. Do diskuze (14 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Piva a poslední změna proběhla před 7 roky a 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 27)
  • Autor
    Příspěvky
  • #3489
    zdeněk křešnička
    Účastník
    (417 odpovědí)

    Jaké máte zkušenosti a rady, při cestě se svým psem,do Norska a v Norsku? Veterina je daná,ale co trajekt,pobyt a vše kolem?

    #9563
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    Naše CK a CA to většinou nijak nřeší, ale co jsem si všimnul, většina pronajímatelů chat v Norsku si domácí miláčky nepřejí. Vyjímky potvrzují pravidlo.

    #9564
    Step
    Účastník
    (1080 odpovědí)

    Vem sebou pytlíky, kdyby se mu udělalo blbě. Ne to je sranda.

    Loni když jsme se vraceli z Kristiansandu, byli na palubě dva psi, vlčák a berňák. Majitelé s nimi seděli na zádi na tom otevřeném prostranství a chodili s nimi i po chodbách. Do shopu, Tě s ním ale asi nepustí. Jestli se platí, to asi jo, ale to by spíš věděla paní Janka. Počkej, on se někdo ještě ozve.

    #9565
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    Zvíře musí být označeno čipem nebo čitelným tetováním. Pokud čip nesplňuje standard ISO Standard 11784 nebo Přílohu A k ISO Standard 11785, je povinností majitele obstarat čtecí zařízení. Zvíře musí být očkováno proti vzteklině a musí být proveden serologický test protilátek na vzteklinu v laboratoři schválené EU. Krevní vzorek nesmí být odebrán dříve než 120 dnů po očkování a ne později než v poslední den platnosti očkování. Krevní zkouška nemusí být opakována, pokud je zvíře pravidelně přeočkováváno.

    Odčervení musí být provedeno max. 10 dní před odjezdem z ČR a poté do 7 dnů pobytu v Norsku zopakováno. O obou odčervení (název přípravku a jeho množství ) musí být záznam v pase. Zvíře musí mít cestovní pas (modrý – EU) – ve kterém musí být uvedena identifikace zvířete a záznamy o veškerých očkování, odčerveních a o krevní zkoušce. Psi, kočky a fretky přijíždějící do Norska ze zemí EU (kromě Švédska) a jejich doklady musí být na hranicích předloženy ke kontrole – červená zóna.

    Další informace získáte od Norského velvyslanectví v Praze: http://www.noramb.cz/

    nebo v angličtině přímo na stránkách Norského úřadu pro bezpečnost potravin Mattilsynet: http://www.mattilsynet.no/english/import_export/pets

     Co se tyce pobytu, ne ve vsech chatkach je povoleno mit psa, takze se musite uz u rezervace zeptat.  Na trajektu – podle toho jakym pojedete, psi nesmi na palubu pro cestujici a ani do kajut (krome Stena Line). Vyjimku tvori slepecti psi, pro ktere jsou vyhrazena mista na lodi. Jinak zvirata musi zustat bud v aute  a nebo se daji na lodi najmout boxy. Na trajektu Kiel Oslo jsou dane hodiny navstev, jinde se to da domluvit na recepci, kdy se da se psem vyjit na urcenou palubu a vyvencit ho. Odpad musite samozrejme uklidit. Jinak v Norsku nejsou psi vsude vitani (obchod, restaurace, spolecenske mistnosti, ubytovani po ceste …) Pro nektere cestovatele se psy to bylo mnohdy velmi neprijemne zjisteni.

    Doporuceni po zkusenostech cestujicich  – tabletku na odcerveni, kterou musite podat psovi v Norsku, si vemte s sebou uz z Cech. Casto ji tam veterinari vubec nemaji.

    #9568
    zdeněk křešnička
    Účastník
    (417 odpovědí)

    Pani Janka, děkuji Vám,jako vždy spolehlivá  a věcná informace.

    #9605
    Jana
    Člen
    (6 odpovědí)

    Jezdíme už čtyři roky se psem a ještě nikdy žádný problém,samozřejmě očkování a serolog.vyšetření naše psisko má,někdy ho bereme na trajekt a viděla jsem více psů na trajektu a žádný problém,Dokonce jsme vezly do Norska známým štěně, nikdy žádný problém. Norskou veterinu už jsme také absolvovaly v Orkangeru,personál super,mnoho práce nám dalo se domluvit,ale vše dopadlo na jedničku.

    #9626
    zdeněk křešnička
    Účastník
    (417 odpovědí)

    Jana, konečně rozumná odpověď a k věci .Jsem rád, že máte osobní zkušenost,cestovat se psem do Norska.Mám 3 rafany,2 lovecké a tomu staršímu to slibuji už7 let.Rád bych vzal toho mladého a chtě bych vidět jeho reakci na slanou vodu,jdou do vody skokem ,to bude asi překvápko?

    Chtěl bych poprosit o nějaké podrobnější informace p. JANA,jezdím na 3týdny takže čas na psa si udělám,ten se ošidit nenechá,napíši Vám zprávu,předem děkuji

    #9642
    Jana
    Člen
    (6 odpovědí)

    gruvearbeider, nevím,co přesně bys chtěl za informace. Náš pes se vrhal do vody a nijak nereagoval na to,že je slaná, má zkušenosti z Chorvatska. Když je dobré počasí, bereme ho na loď a rybaříme. Jezdíme také většinou na tři týdny, i když měsíce by byly lepší, být v Norsku. Kdy a kam vyrážíte?

    #9653
    zdeněk křešnička
    Účastník
    (417 odpovědí)

    Jana,Váš pes je mazák,ten můj slanou vodu neviděl a bude kroutit hlavou jako pštros. Jedu v květnu a září, takže,karanténa atd., září je dané,střední Norsko-Vikan, proti Hitře.Zajímá mě jaké potvrzení vyžadují na hranicích,jestli stačí když je pes tetovaný,jak je to při návratu.

    #9703
    Jana
    Člen
    (6 odpovědí)

    Pes by měl mít čip a vše jak zde někdo již napsal,to je pravda. Nikdy ale nebyl žádný problém a za ty léta nám psa kontrovali jen jednou, nikdy jsme psa v Norsku znovu neodčervovali, jakou karanténu myslíš? Letos jedeme až v červnu, vloni nám celé září propršelo,tak jsem letos řekla,v červnu,jinak jezdíme také dvakrát ročně,před Hitru,máme tam známé v kempu. Letos by jsme se chtěli mrknout na Lofoty,snad nám to čas a práce dovolí.

    #12062
    Mary
    Člen
    (2 odpovědí)

    Vie mi niekto poradiť alebo poslať zoznam- zopár typov-atď.- na autokampy, kde môžu byť aj psy ?? Hlavne v Nórsku – je jedno kde, pretože itinereár si ešte len vytvárame. Trasa: zo SR, cez ČR, Nemecko, Dánsko, DO NÓRSKA, a späť- podľa toho ako sa pomotáme v Nórsku- pravdepodobne cez Śvédsko)

    Vďaka za každé malé info. Mary

    #12079
    dalibor
    Účastník
    (298 odpovědí)
    #12108
    Mary
    Člen
    (2 odpovědí)

    Dalibor,

    veľmi pekne ďakujem. Mary

    #120559
    radinka
    Člen
    (1 odpovědí)

    ahoj, určitě bych nezapomínala na splnění zákonných podmínek pro přípravu pejska + jeho bezpečí , celkem pěkně je to rozepsáno zde:v článku

    #271522
    Karavela
    Účastník
    (59 odpovědí)

    Někde jsem četla, že od 1. 5. 2013 platí nová pravidla pro cestování do Norska se psem – zjednodušeně:

    pas EU, mikročip, očkování proti vzteklině, ošetření proti tasemnici liščí min. 24 hod. a max. 120 hod. před příjezdem do země (záznam veterináře v pase) a po příjezdu musí majitel kontaktovat celní správu, vyplňuje se tam prohlášení, to znamená, že už není nutné sérologické vyšetření na vzteklinu ani návštěva veterináře v Norsku za účelem podání druhé dávky tablet na odčervení.

    Můžete mi to prosím někdo potvrdit (tiše doufám, že by mohla paní Janka jako místní spolehlivý zdroj informací), ale budu samozřejmě vděčná za jakoukoli odpověď!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 27)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(107)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...