Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 80 odpovědí. Do diskuze (31 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel sroubek282 a poslední změna proběhla před 14 roky.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 61. až 75. (celkem z 81)
  • Autor
    Příspěvky
  • #9045
    hellstar
    Člen
    (77 odpovědí)

    Pradon, to je i pro cestu zpátky.

    #9062
    Karolina Vlasakova
    Člen
    (1 odpovědí)

    Já jzedím do Švédska a Norska s CK Weco-Travel, kteří zde zastupují hodně lodních společností a mají super podmínky a ceny.. K lístku vždycky dostanu kontakty na přístav a když bychom nestíhali, je třeba předem zavolat a říct číslo rezervace a oni si to tam poznamenají a vezmou na další volný trajekt. Jinak mám bezva zkušenosti s TTline do Švédska, mají krásné lodě a jsou oravdu luxusnější než Scandlines a cena není nijak vyšší..Jnak s nimi jezdím i Color Line, Stenu i Scandlines.

    #9650
    Naki
    Účastník
    (900 odpovědí)

    V pondělí kluci objednávali a dnes platili trajekt Sassnitz – Trelleborg a zpět na 26.6. respektivě 9.7. A bylo jim řečeno,že lístek platí na jeden před a jeden po,tak jak to bývalo.Tak už opravdu nevím ??????

    Naki

    #9878
    Karel Marian
    Účastník
    (34 odpovědí)

    Ahoj. Menny u koho si ho kupoval za 88 Euro?Já ho kupoval 13.1.2010 na trasu Sasnitz-Trelleborg a zpět(Scandlines)  na 5-16 května 2010 za 218 Euro.Jedu osobním ,ve 4 lidech.Hledal jsem a z toho co jsem našel byl nejlevnější Neckrman v Praze.Vubec mi ,ale nenabídli víc tarifů,tak na to tady docela koukam,že existujou tarify.Kdyby někdo poradil,kde nejlépe koupit a odkud jet do Trelleborgu,popř,Malmo ,tak předem díky.

    #9880
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    To Cricket:

    uz jsem to nekolikrat psala. Jizdenky na trajekt se meni ze dne na den, z hodiny na hodinu. Je jedno,kde je koupite, cena je stejna, jen nektere cestovky nebo objednavatele si pridavaji nejaky poplatek. Tedy je mozne, ze jeden den rano stoji jizdenka 2x tolik, nez na druhy den a nebo i stejny den odpoledne a naopak. Cenu jizdenky ridi poptavka.

    jednoduse receno – trajektova spolecnost ma rozdeleny jizdenky na ruzne tarify, u kazdeho ma urceny nejaky pocet a prodava je. Takze kdo driv prijde, dostane jeste levne jizdenky, jakmile jsou vyprodane, nastupuje dalsi tarif atd atd. Je jasne, ze cena s casem neklesa 🙂

    Pripadne si rovnou koupite drazsi jizdenku, ktera ma urcite vyhody – moznost zmen terminu, apod. Na strankach spolecnosti si cenu muzete kdykoliv zjistit. Pokud ne, klidne se ptejte tam, kde jste si objednaval pobyt, ti vam radi trajekt objednaji, pripadne mi napiste.  

    janaseitz@centrum.cz

    #9883
    Jisto
    Účastník
    (313 odpovědí)

    to Cricket

    V lednu ti tarify nenabídli asi proto, že ještě tarify neplatily, nebo je alespoň neměli zveřejněný a ani při potávce v Neckermanu v lednu mě taky nebyly nabídnuty, objevily se až v únoru. Ale jak píše Janka,  ceny se mění a je to divočina. I my “Scandlajnisti” si budeme muset zvyknout, že to bude tak jak u jiných společností, TT-line to zavedla také. Zatím to ale není s cenama tak divoký, co vím tak jsou zatím ceny u určitého tarifu stejné. Rozdíly v cenách zřejmě začnou být zřetelnější až jak se bude blížit sezóna. Také není dáno, že jsou dostupné všechny tarify na všechny spoje.Jak jsem zjistil, použitelné tarify jsou dány mimo jiné i tím, kterou konkrétní lodí jedete, ne všechny lodě nabízí všechny tři tarify. Jak píše Janka o dražší jízdence s možností změny odjezdu, tak tu jsem chtěl také ale bohužel, jen na určité spoje, a na ten náš nebyla.

    #9888
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    Pripadá mi to ako lotéria. Keby to šlo objednať na základe nejakej informácie, podobne ako u leteniek, kde sú ceny a počty dané na každý let. Teraz skutočne netuším, za aké ceny ideme.

    Vždy som kupoval trajektový lístok až v Rostocku, tak ako sme dorazili. Teraz neviem.

    Je niekde možnosť zistiť za aké ceny a ktorý trajekt sa predáva?

    #9890
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    Stipko, ono to je jako u letenek!! a pri objednavce se vam ukazou vzdycky ceny i na dny kolem vaseho terminu, takze si muzete vybrat.

    Je niekde možnosť zistiť za aké ceny a ktorý trajekt sa predáva?

    Samozrejme! Na strankach spolecnosti. A samozreme vam nikdo nerekne hned jen tak z placu, kolik to stoji. Kdyz mi napisete na muj mail – nebo treba to napiste i sem, me je to jedno, datum, trasu, velikost auta a pocet osob, cenu vam reknu. Vsechny tyto udaje totiz cenu listku ovlivnuji. A taky se muze stat, ze na druhy den uz bude cena zase jina – tak jako u tech letenek …

    #10003
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    Kupoval ste niekto trajektový lístok priamo v prístave – Rostock – Gedser – Helsinborg, alebo Trelleborg? Aká bola cena?

    Zaijíma ma to, pretože v objednávaní je vždy určité riziko, že sa niečo nezadarí.
    Hlavne teda cesta domov.
    Keďa darí, tak sa darí a rezerva cca. 2 hodiny sa v tých vzdialenostiach hrozne rýchlo rozbije.
    Niekedy sme zase tak rýchly, že sa dá ísť úplne iným trajektom.
    Lenže nikde zatiaľ nieje ani nejaký rozsah alebo strop s ktorým sa dá počítať.
    Radšej zaplatím o 30% výššiu cenu proti lacným objednávkam, ako potom 100% storno + nový lístok.
    Ďalšia vec je, že máme 10 týždňov do odjazdu a stále neviem ktorým autom nakoniec ideme.

    #10008
    Petr Novák
    Účastník
    (1356 odpovědí)

    vždy jsme kupovali trajektový lístek až v Sassnitzu, můžete mi někdo zjistit, kolik bude cena na místě a kolik by byla při objednání třeba příští týden. Odjezd 20.8.2010 v 02.xx a zpět 29.8. v 22.30. Auto + 3 osoby

    #10009
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    Mily PEN,

    to je to, co jsem se snazila ve svem clanku vysvetlit. Tohle vam nikdo nerekne, ani samotna spolecnost ne. Vse je otazkou poptavky. Jestlize v ten den a v tu hodinu vsichni budou chtit jet, bude vyprodano nebo nejvyssi ceny, co existuji, a jine hodiny zustanou levne…

    Momentalne stoji cesta tam 134 Standard a zpet 112 EUR Economy. 

    Ceny jizdenek se meni z hodiny na hodinu .. ale to se zase budu opakovat. Rano muze stat jizdenka na pristi tyden 50 EUR a odpoledne uz 70 … treba  a treba taky ne ..

     

    #10012
    Petr Novák
    Účastník
    (1356 odpovědí)

    Dobře paní Jank, doporučuje zkoušet reservaci často a čekat na cenu?

    #10016
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    NE!

    Cena vzdy jen poroste. Za roky objednavani trajektu se mi stalo asi jen 3x, ze cena trajektu kratce ped odjezdem najednou klesla. A to mam na mysli objednavani trajektu nejen pro me, ale i me klienty!  

    Pokud chcete mit nejakou rezervu ohledne zmen, kupte si rovnou nejaky drazsi flexibilni tarif a nebo jedte pres mosty. 

    Podle meho mineni , neni to zas takovy problem vyjet driv s casovou rezervou. Kdyz prijedu driv – tak se projdu po meste,  natahnu se na parkovisti  – vzdyt nehori a mam dovolenou. Jestli prijedu o par hodin driv nebo pozdeji … hlavne, ze prijedu. 

    #10022
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    2 Janka:

    mluvíte mi z duše o tom včasném odjezdu a čekání na trajekt. Po 1200 km je fajn si před nájezdem na trajekt trochu dáchnout, rozhýbat kosti, v klidu se nasvačit. Navíc nikdy nevíme co nás potká po cestě.

    Vyjíždíme v 18:00 do Rostocku. Odjezd trajektu v 7:45. Myslím že dostatečná rezerva.

    #10025
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    Myslím, že dáchnuť si pred dáchnutím na trajekte nieje moc rozumné. Minulí rok sme v Rostocku sedeli 1 1/2 hodiny a čakali na  trajekt. tj. celkový čas, ktorý sme strávili čakaním bol  3 1/4 hodiny.  Po 7 hodinách cesty mi to príde moc.
    Tak dlhé cesty musia mať svoje tempo. Jazda, prestávka, cikpauza, svačina, striedanie atď. To všetko udržuje pohodu na ceste. Ak sa toto striadanie poruší, začne sa frflanie a pomaly dochádza k zrýchľovaniu, pretože psychika tlačí dobehnuť stratený čas.

    Preto mám sebou časy odjazdov vačšiny trajektou a podľa toho sa dá operativne zmeniť trasa, aby sa nemuselo moc čakať.
    V praxi to znamená, že mám naplánovaný trajekt z Trelleborgu ale cesta ubjeha rýchlejšie. V prístave by sme museli sedieť 3 hodiny, tak v Helsingborgu nasadnem na trajekt do Dánska a preplavím sa z Gedseru alebo Rodby. Mám minimálne plus 4 hodiny, pričom stále dodržiavame bezpečnostné prestávky a všetko, čo som už písal.

    Preto ma štve tento systém kupovania trajektových lístkov. Keby som mal aspoň približnú predstavu o cene, nejaký strop, s ktorým možem počítať.
    Ale asi je to pre prepravné spoločnosti výhodnejšie.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 61. až 75. (celkem z 81)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(107)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...