Nápověda Doporučujeme:
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 46. až 60. (celkem z 81)
  • Autor
    Příspěvky
  • #8575
    vamor
    Účastník
    (93 odpovědí)

    Jen pro doplnění informací o cestě letadlem – od letoška je u Norwegian zpoplatněn tubus na pruty, 12 Eur vnitrostátní lety – to pro případ, že by jste přestupovali – a 10 Eur mezinárodní lety. Výhodou je, že tubus může mít váhu 15 kg, takže je to další prostor např. na pilkery, celková váha nákladu se tím dostnane na 65 kg a to už stačí. Drahá je společnost SAS, palubní zavazadlo max. 8 kg a v ceně jedno další 20 kg, v případě druhého zavazadla se platí 11 Eur za každé kilo !!!, o tom nemá cenu přemýšlet

    #8576
    Bohuslav Poles
    Účastník
    (190 odpovědí)

    Spolucestující také přemýšleli o cestě letadlem. Není to problém v případě, že jedeme dvá až tří autem a veškerou výbavu jim vezeme. Oni si letí s litránkem rumu v kapse a s chlebem obloženým řízky a zpět si každý veze bedničku filet. Já osobně nemám rád letadla a radši se kochám krajinou okolo auta.

    #8583
    jindra
    Člen
    (66 odpovědí)

    To Lubos: Máš pravdu, že tam mám věci ale na druhou stranu dost lidí to letadlem zvládne i s výbavou. Ono to pak chce taky zvážit, co člověk doopravdy potřebuje. Vím z vlastní zkušenosti, že když se jede dodávkou ve čtyřech, tak je plná až po střechu a polovinu věcí ani nepotřebuješ. To je zkrátka každýho věc.

    Jestliže to ale chce člověk pojmout i s tím aby něco cestou viděl, tak samozřejmě nemá cenu mluvit o letadle.

    #8587
    Luboš LUCIUS
    Účastník
    (131 odpovědí)

    To Jindra, máš v tom asi pravdu že spoustu věcí člověk nepotřebuje, ale když balím tak si vždy říkám – co kdyby…. Výbava je dost široká – já rád v rybaření dost experimentuji. Potom také jídlo a spousta oděvů když jedeš brzy zjara. My jedem za zhruba 11 dní a nějak si neumím tu připravenou hromadu věcí představit jak bych jí narval do kufrů a to jěště  případné filety zpět do beden. Naopak si to dovedu představit letecky v létě – střední Norsko – kam jezdíte vy. tam to je celkem nenáročný na vybavení. Mě se střední Norsko moc líbí , určitě k vám pojedu ale rybářsky chci poznat i jiné části Norska. Jinak More og Romsdal má podle mne moc hezkou přírodu a dovedl bych si představit tam i bydlet.Jinak kluci k vám jedou myslím na září – aspoň se zmiňovaly.

    #8589
    jindra
    Člen
    (66 odpovědí)

    je mi to jasný, všichni víme o čem je řeč. Já jsem to tu spíše prezentoval proto, že spousta lidí si myslí,že letecky je to nereálné(hlavně cenově). V září tam budu, tak doufám, že se klukům bude líbit.Třeba se příští rok uvidíme.

    #8655
    vladov
    Účastník
    (95 odpovědí)

    Pre Janka a pod.

    Stretli ste sa u spoločnosti Scandlines s tzv. množstevnými zľavami. To znamená, že by som objednával a platil za tri autá a v nich 15 osôb. Neviem sa na ich stránke k takému dačomu preklikať.

    DIKI

    #8656
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    individualni ceny davaji u autobusu a cestovkam, ale obavam se, ze 3 auta pro ne neni dostatecne mnozstvi 🙂

    #8659
    hellstar
    Člen
    (77 odpovědí)

    vladov: Obávám se, že na tři auta žádnou slevu nedostanete. Scandlines měli do loňska, nevím, jak je to teď, ještě jsem se na jejich web nedíval, zlevněný tarif, ale musel jsi lístek zaplatit, tuším, 30 dní předem a bez možnosti změny času/termínu. A platilo to jen v Německu, v Čechách ani v Rakousku Scandlines tento zvýhodněný tarif neměli v nabídce.

    #8776
    Jan králík
    Člen
    (49 odpovědí)

    Zdravim všechny nakažené norskou nemocí:Naše parta 8člená jedeme v červnu.Na Scandlines jsem jěště nevolal  o tarifech vím jen to co je na internetu. Zjištoval jsem i jiné společnosti AFerry.cz,zde je cena8-20.6 ze Sasnitsu -Treleborku zpáteční4+os.auto249euro.Nenáte prosim někdo info jaká je cena u Nckermana.

    #8777
    Jarda Nečas
    Účastník
    (14 odpovědí)

    Jestli máš zájem pošlu ti adresu na agenturu kde to budeš mít za 218€.

    #8779
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    Stalo me to spoustu usili, ale drzela jsem se zpet docela dlouho ohledne teto diskuze. Sepsala jsem clanek, kde osvetluji system objednavanitrajektu, snad ho Michal zde brzy  zverejni, pripadne mi napiste na muj mail janaseitz@centrum.cz , a ja vam ho poslu.

    Ale ted vidim, musim prece jen neco napsat, protoze se “zapletate do tenat” ..

    Za prve, zadna cestovka nebo objednavaci spolecnost nemuze mit levnejsi jizdenky, nez sama provozovatelska trajektova spolecnost. Takze zjistovat, zda je rozdil mezi aferries a neckermanem je zbytecne. vse se ridi momentalni nabidkou trajektove spolecnosti. Proto je take vzdy nejlepsi si to objednat bud primo u provozovatele linky a nebo u CK ci CA, kde jste si objednali pobyt.

    Najkrajik pise o nejake cene, ale nepise o case, zda jedou dvema auty atd a Jarda N odpovida na zaklade dohadu.

    Ceny se meni kazdy den, hodina od hodiny, podle rozmeru auta, poctu osob, data odjezdu a prijezdu …

    Pri zkousce spojeni, jako pise najkrajik, jsem se nedostala pod 243 EUR. Kdyz uz zde uvadite ceny, piste konkreti data, hodiny odjezdu, pocet osob, rozmery auta …  mozna to stalo vcera 218, dnes je to jinak …

    diky promenlivemu systemu objednavani jizdenek, neni mozne 100% urcit cenu – ta plati vzdy jen pro ten okamzik, pri trose smuly muze za hodinu stat uplne jinak.

    #9028
    menny
    Člen
    (6 odpovědí)

    Tak jsem dnes kupoval lístek u Scandlines Sassnitz-Trelleborg na 6.5. /do 6m/do 9 os./ a vyšlo to na 88E.

    #9029
    Josef Podymák
    Člen
    (2 odpovědí)

    Já osobně si objednávám každoročně trajekt přes CR cestovku a nemám žádný problém. Objednávám vždy pomalu rok dopředu. Pracovník CK mi drží cenu pouze pár hodin a pokud stihnu poslat platbu včas, mám to za domluvenou cenu. Jinak souhlas s Jankou, že ceny se mění z hodiny na hodinu a o dost. Hraje v tom roli více faktorů (volnost levnějších kajut, den v týdnu atd.) Většinou se vejdu do 7 000,-Kč. Jedná se o OA+4lidi na trase Frederikshaven-Oslo a zpět včetně kajut v obou směrech.

     

    #9040
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    to pepa-1083 – opravdu třeba rok dopředu?  Já mám zkušenost takovou, že dokud nevydají přepravní společnosti jízdní řády na další rok, tak žádné lístky na další rok neprodávají.

    Všechny trajektové společnosti samozřejmě neznám. Nové jízdní řády na další rok, alespoň co znám já, vydávají v období od října do ledna.

    Takže lístky si můžu koupit nejdříve v říjnu a pokud jedu do Norska v říjnu, tak to ten rok je.

    Jinak asi ne – nebo jo?

    #9044
    hellstar
    Člen
    (77 odpovědí)

    Včera jsem mluvil s Neckermannem (zástupce pro Scandlines) v Praze. Rostock – Trelleborg ve dne EUR 218 – Economy tarif – fixní den a hodina odjezdu, nelze změnit. Běžný tarif EUR 249. Budem to řešit na místě.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 46. až 60. (celkem z 81)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(14)
(113)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...