Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 3,493 odpovědí. Do diskuze (275 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Duke a poslední změna proběhla před 8 roky a 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,316. až 3,330. (celkem z 3,494)
  • Autor
    Příspěvky
  • #125045
    zerp
    Účastník
    (1899 odpovědí)

    Já teda taky…….:-D

    Za 1,50.- …….:-D

    #125046
    Lubomir
    Účastník
    (285 odpovědí)

    Kde presne je to akvárium? Ďakujem.

    #125052
    Preparator
    Účastník
    (777 odpovědí)

    Díííík 🙂

    #125055
    Pafka
    Účastník
    (3890 odpovědí)

    Lubomir napsal:

    Kde presne je to akvárium? Ďakujem.

    V Alesundu ho nemůžeš minout (je to malé město), jestli se nemýlím, je i v navigaci jako zajímavé místo. Pokud si dobře vzpomínám, jsou tam i směrové tabule k němu. Fakt to stojí za to 🙂 🙂

    #125056
    Pafka
    Účastník
    (3890 odpovědí)

    Lubomir napsal:

    Kde presne je to akvárium? Ďakujem.

    google mapy

    #125058
    kloboukatej
    Účastník
    (202 odpovědí)

    Pafka napsal:

    Lubomir napsal:

    Kde presne je to akvárium? Ďakujem.

    V Alesundu ho nemůžeš minout (je to malé město), jestli se nemýlím, je i v navigaci jako zajímavé místo. Pokud si dobře vzpomínám, jsou tam i směrové tabule k němu. Fakt to stojí za to

    Ale můžeš, můžeš minout a hledat…… Záleží jaké máš vlohy a taky štěstí nebo smůlu.

    Jel jsem tam pdle GPS, která vypověděla službu. V Alesundu jsme ale narazili na směrovku, která nás tam vedla. Pár směrovek bylo a pak jsme další nemohli najít. Tak zpátky k poslední směrovce a znovu úpodle ní ………. a zas nic…. a zase nic. Oslovil jsem ochotného šoféra autobusu.Kus jsme jeli za autobusem a řidič nám ukázal, kde máme odbočit. Když jsme se vraceli, nedalo mi to a tu křižovatku jsem si pěšky prohlédl. Cedule tam byla, ale upadlá v trávě.

    Ale ta vebová adresa od Pafky nemá chybu, podle ní je to hračka. Projet vlastně celý Alesund od východu na západ a na správné křižovatce odbočit vpravo. Ze silnice ale akvarium vidět není, těch pár set metrů k parkovišti akvária se jede přes kopec.

    Jinak je to paráda.

    #125079
    Láďa Levinský
    Účastník
    (281 odpovědí)

    Není vidět pravá strana stránky. Dík za opravu Láďa

    #125190
    janka
    Účastník
    (2448 odpovědí)

    Na norskych internetovych strankach je mozne si online udelat test o bezpecnosti na mori a ziskat kapitanskou kartu.

    Informace o kapitanske karte a odkaz na test, ktery je samozrejme i v cestine, najdete na strankach rybolov-cestovani-norsko na strance aktuality.

    http://skipperkortet.no/tsjekkisk/story.html

    #125210
    jirka66
    Účastník
    (353 odpovědí)

    to Janka:

    Zdravím, nedalo mi to a ,,úspěšně jsem absolvoval´´ test pro kapitánskou kartu. Abych prošel, musel jsem u otázky související s min. vzdáleností rybolovu a průjezdu od sádek vyzkoušet několik špatných nesmyslných odpovědí, aby mě po jedné z těch nesmyslných, test pustil dále. Teď bych se měl zaregistrovat v závěrečném odkazu (odkaz je nefunkční) a zaplatit 39,- €, abych mohl řídit loď do max 25hp. Stránky RN navštěvuji poměrně často – je možné, že mi unikly nějaké aktuální změny v předpisech ohledně řízení lodí v Norsku? Navíc, u většiny seriózních provozovatelů kempů, se setkáváme se silnějšími motory, tak že by tato karta byla stejně na nic. Pokud se zákony nezměnily, tak mi to přijde, že se provozovatel serveru snaží pouze vzbudit dojem oficiálního dokumentu a vymyslel, jak vytáhnout z důvěřivců peníze. A pokud se pravidla opravdu změnila,a já provozovateli křivdím, tak je to pro silnější motory také k ničemu. 😯

    #125211
    janka
    Účastník
    (2448 odpovědí)

    Registrovat se nemusite a karta neni povinna. Zatim se predpisy nezmenily a i kdyby, asi se je nedozvite ihned na RN.

    Test je zverejnen v nekolika jazycich a mel by zvysit informovanost a bezpecnost na mori. Je jedno u jakeho motoru!

    Nikdo neni nucen ho delat a ani neco platit.

    Jak vidite, test je pristupny vsem a zadarmo.

    Pokud si s odpovedi na otazku nejste jisti, tuknete na znacku I, ukaze se vam opet informace k otazce.

    A i majiele campu s lodemi do 25 Hp (a neni jich malo) mohou byt seriozni, ne? 😉

    #125212
    janka
    Účastník
    (2448 odpovědí)

    Divala jsem se ted na tu otazku a je tam chyba v prekladu.

    Napisu jim tam.

    Dekuji za upozorneni.

    #125213
    jirka66
    Účastník
    (353 odpovědí)

    Zdravím Janko, díky za vysvětlení. Docela jste mě uklidnila, že můžeme zatím i nadále řídit jako dříve. Díky testu jsem se dozvěděl i pár nových praktických věcí. A když jsem psal, že většina seriózních provozovatelů má silnější lodě, z toho vyplývá, že ta druhá část seriózních provozovatelů má lodě stejné nebo slabší ;-).

    V informační části testu se píše, že záchranné služby SAR jsou poskytovány zdarma, což je pro mě novinka. Jedním z argumentů, proč uzavřít ,,rybářské pojištění´´ pro všechny členy posádky je to, že bychom se při event. záchranné operaci nedoplatili. Přiznávám, že se jako kapitán vždy pojišťuji hlavně kvůli možnému poškození svěřené lodě, ostatní mají klasické cestovní pojištění. Jak to tedy se službami SAR je? Děkuji.

    #125214
    Láďa Levinský
    Účastník
    (281 odpovědí)

    Admin.Je možné to opravit?

    #125216
    janka
    Účastník
    (2448 odpovědí)

    Tak se mi uz i ozvali autori testu, za chybu se omlouvaji, asi byla pry zpusobena tim, ze v cestine nejsou tak zbehli 🙂 Opravi to co nejdrive. dekuji za upozorneni a pokud by se tam jeste neco objevilo, budou radi za zpravu.

    Takze pro ostatni- ukol ma znit:

    2.Klikněte na loď, která rybaří ve stanovené minimalní vzdalenosti od chovné farmy.

    Zachranna sluzba – poskytnuti prvni pomoci je zdarma. Ovsem pokud zachranci zjisti, ze zachranna akce byla vyvolana bezduvodne (zert) nebo jine zavazne prohresky (poruseni zakona..), akce bude nauctovana.

    Ale stale plati, ze pokud se citite v ohrozeni zivota, volejte. I kdyby se pak ukazalo, ze nebezpeci nebylo tak hrozne, nevadi. Dulezity je vas poci, ze vas zivot je ohrozen.

    Dalsi osetreni, vysetreni, pobyt v nemocnici je zpoplatnen jako vsude a to pak hradi vase pojistovna. Nekdy se stava, ze musite neco zaplatit ihned na miste, ale fakturu vam pak vase pojistovna proplati. Nekdy pouze do te vyse, co by zakrok stal v CR, ale ten rozdil pak hradi dodatecne pripojisteni.

    Proto – tech par korun za pripojisteni se muze setsakramentsky vyplatit!

    😀

    #125219
    zdena
    Účastník
    (267 odpovědí)

    ahoj Jani, jaka je tedy nejmensi vzdalenost od farmy?oni to nekteri stale nevedi.jo a nezapomen ,že se mas stavit ,pristi vikend to bude lahodne8-O

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,316. až 3,330. (celkem z 3,494)

Téma ‚Zajimavosti’ nepřijímá nové odpovědi.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...