Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 3,493 odpovědí. Do diskuze (275 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Duke a poslední změna proběhla před 8 roky a 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 3,494)
  • Autor
    Příspěvky
  • #5681
    vamor
    Účastník
    (93 odpovědí)

    Nezlobte se ale pletetou se tady jablka s hru?kama – reagoval jsem na dotaz Kunovce – pokud má? VMP pouze pro vnitrostátní vody tak ti u moře stejně neplatí a to vysvětluje, proč tam nemá? nic o plavbě na moři. Oprávnění VMP = I / vnitrozemské vody /, M / plavidlo se strojním pohonem / a C / denní plavba na moři do 0,75 námořní míle od pevniny nobo pobře?ních ostrovů do vý?ky vln 1,2 m /. Kdo má VMP i na moře, má tam jasně napsáno ?e se jedná pouze o denní plavbu. Nicméně jestli ti je víc jak 30 let – i kdy? na fotkách na to nevypadá? :-)) – tak se tě povinnost mít průkaz zatím netýká, to jen a? si Norové vzpomenou. Je stejně asi u v?ech stejné, ?e kdy? je v noci světlo jako ve dne a plavba je bezpečná tak se jede na ryby. Nicméně stejně asi v?ichni poru?ujeme i vzdálenost 0,75 Nm od pobře?ní linie, pro kterou VMP platí. Co se kontrol týká, také jsem se s ?ádnou nikdy nesetkal. Otázkou pouze zůstává, jak by se ře?ila třeba lodní nehoda, kdyby se stala v noci ale to u? je jenom polemika.

    #5685
    Kunovci
    Člen
    (9 odpovědí)

    Vamor nehoda se tam u? jednou ře?ila ,a to kdy? o?rali Norové přejeli na?e rybáře rychlým motorovým člunem .Bohu?el jednoho to seklo zle vrutulí ale na?těstí nezabilo ,Jak to s nima dopadlo nevím ale přebrala si je norská policie. Co se týká těch mil tak já se plavím ve fjordu ,Na otevřeným moři sem byl na Lofotech ale to mně moc nebere .

    #5696
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    Tak dalsi zajimavost –

    pamatujete si, jak jsem tu psala o tom "blaznovi" (s odpustenim), ktery vesloval kolem Smoly a hledala ho 2 letadla atd..??

    Tak ta zachranna akce stala ca 4.000.000,- NOK !!!

    #5698
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    já byl v tu dobu,tehda blízko toho místa,vrtulník sem viděl,na druhý den nám Anmbjork říkal co se stalo,no,tak to je síla

    #5701
    Kunovci
    Člen
    (9 odpovědí)

    No to musel bejt ale nějakej Norskej magor ty maj tyhle nápady ,Jen nechápu kde se na Smole mohl ztratit v?ude tam vede cesta spostu ostrovu a ke břehu kousek .

    #5702
    Salmon
    Účastník
    (603 odpovědí)

    To Janka: Kdo to zaplatí nebo spí? po kom to budou vymáhat?

    #5705
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    myslím,?e to byl slovák,Anbjork říkala,?e to byl čech,ale po návratu dom,sem se dozvěděl,?e to byl Slovák,vyjel sám a do?el mu benzín,tel. u sebe prý taky neměl.Hledali ho ale poctivě,vrtulník sledoval a lítal často

    #5708
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    Byl to Cech – od Brna. Jmeno rikat nebudu, jestli to tu cte a nebo nekdo z jeho rodiny, muze se k tomu vsemu vyjadrit sam.

    Jak to tak vypada, naklady jdou na ucet Norska. Nebude platit asi ani pokutu, i kdyz v tomhle pripade by zaslouzil prinejmensim na pr…

    Vyjeli myslim 2 lode spolu, jedna se navecer vratila, tenhle pan jeste zustal na vode. Vecer sli vsichni doma spat, aby rano zjistili, ze se jeste porad nevratil. tak pro jistotu cekali do poledne a pak teprve zalarmovali hostitele.

    Hledali ho pak pobrezni hlidka, 2 velka letadla, zachranna sluzba na lodich a pak se uz pridali i soukromnici. Nasli ho nekdy pozdni odpoledne – ted jsem zapomnela v kolik.

    Vazenemu panovi dosel benzin (kanystr byl pekne vcucnuty dovnitr – vakuum,takze tam mozna i jeste neco bylo na dojeti ke brehu), telefon mel a ozval se pak pribuznym do Cech..

    Zacal tedy veslovat, ale ne jako kazdy rozumny clovek ke brehu, ale myslel si asi, ze zpet domu. Bohuzel to vzal presne opacnym smerem a vesloval 10 hodin podel Smoly dolu. Neustale kousek od brehu.

    Norove se jeste ted chytaji za hlavu, proc nepristal u prvniho balvanu a nepockal si na okolojedouci lod nebo nezamaval na vrtulnik, ktery tu krouzi porad…

    Proc nezajel do prvniho pristaviste, k prvnimu domu a nezaklepal – ukazat rukou, ze potrebuju telefon, umi i deti a kde byl ubytovany snad vedel …

    Mezi nama – ja bych po pul hodine veslovani asi zanadavala a nechala toho … ale 10 hodin veslovat …???

    #5714
    Kunovci
    Člen
    (9 odpovědí)

    Janka tak to musel být teda uplnej trouba ,do?el benzín neměl kompas ani gps .Na Smole je v?echno stejný pobře?í zvlá?t mezi ostrovy to na dálku vypadá stejně zastavim mohl přesně jak pí?e? . Měl by to zaplatit celý ten výjezd .Je?tě mám dotaz.Neví? kolik stojí rybářské zaparkování lodě cca 5 m v maríně v Norsku ?

    #5729
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    ahoj,jo,tak to bylo,konečně sem se to dozvěděl pořádně,na to asi tak brzo nezapomenu,jak mi nad hlavou krou?il vrtulník a něco hledal.

    #6037
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    Katamaran je zpet!

    Od 30.4. 2010 bude opet jezdit rychlolod Fjordcat na trase Hirtshals – Kristiansand

    Jizdni rad http://fjordline.de/index.php?menuid=36

    5 osob a jedno os. auto do 5 m delky a 2 m vysky jedna cesta – cena od 69 EUR.

    #6039
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    Aby som si to zhrnul, na tých loďkách, na ktorých loví veľká čas? z nás, tj. 15 – 17 ft, musí by? po západe slnka aspoň jedno biele svetlo, poprípade aj pozičné svetlá?

    Nejde mi o policajtov ale o rýchle člny, ktoré sa preháňajú po fjordoch.

    Raz sa nám stalo, ?e sme v noci kri?ovali trasu kontajnerovej lode. Myslím, ?e by nás nevideli ani s tými svetlami. Neviem ako je to na mori s prednos?ou, ale my sme to rie?ili systémom "silnej?í má prednos?".

    Platia v týchto situáciách nejaké zásady?

    #6042
    dalibor
    Účastník
    (298 odpovědí)

    Pro Stipka – po setmění bys měl být u? na chatě a ne moři. Průkaz

    který u nás mů?e? získat platí jen od úsvitu do soumraku .

    Podrobněj?í info získá? na hlavní straně – odkazy – plavební správy –

    průkazy ČR. Vět?í loď má přednost před men?í ,plachetnice má

    přednost před motorovým plavidlem atd.

    dalibor

    #6054
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    Jako ma Skotsko svou Nessie, tak ma Norsko v Telemarku na jezere Seljord svou Selmu – jezerniho / morskeho hada.

    Prvni zpravy jsou z konce 18 stol. Naposledy byla videna a nafilmovana v roce 2003.

    Nyni stavi par nadsencu na brehu jezera pozorovatelny, jednu dokonce se saunou.

    http://www.nrk.no/nyheter/distrikt/ostafjells/telemark/1.6800907

    Nam se ji zahlednout nepodarilo, ale ted z te sauny … kdo vi …mozna budeme mit vice stesti 😉

    #6060
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    V Hedmarku byl letos povolen odstrel 4 medvedu, sezona zacala 1.10.2009 a hned ten den byli zastreleni dva http://nrk.no/nyheter/distrikt/hedmark_og_oppland/1.6800329

    a mame 5.10. a kvota je naplnena

    http://www.nrk.no/nyheter/distrikt/hedmark_og_oppland/1.6802985

    Medvedy prozradily stopy ve snehu, ktery letos napadl pomerne brzy.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 3,494)

Téma ‚Zajimavosti’ nepřijímá nové odpovědi.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(15)
(115)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...