Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 3,493 odpovědí. Do diskuze (275 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Duke a poslední změna proběhla před 8 roky a 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,941. až 2,955. (celkem z 3,494)
  • Autor
    Příspěvky
  • #109022
    janka
    Účastník
    (2443 odpovědí)

    Pro ty, co sleduji orli rodinku na Smöle

    prvni mlade by se mohlo vylihnout o tomto vikendu.

    #109064
    janka
    Účastník
    (2443 odpovědí)

    Nejen anglicka kralovska rodina se rozrostla, ale i Baron s Baronkou na Smöle maji prvni prirustek. V nedeli v 8 rano se vyklubalo prvni mlade, na druhe se ceka.

    kliknete tady abyste videli live hnizdo.

    #109065
    janka
    Účastník
    (2443 odpovědí)

    #109066
    fridass
    Účastník
    (111 odpovědí)

    Do čeho dáváte filety z ryb na zamražení, pokud nemáte vakuovačku.Bylo mě řečeno, že moda krabic od mléka již skončila.Dík.

    #109067
    MadMack
    Účastník
    (119 odpovědí)

    fridass napsal:

    Do čeho dáváte filety z ryb na zamražení, pokud nemáte vakuovačku.Bylo mě řečeno, že moda krabic od mléka již skončila.Dík.

    Mám pro letošek připraveny krabičky od vlašáku. Cestou tam v nich bude zamražený jídlo a na místě poslouží jako formičky na filátka 😀

    #109068
    MadMack
    Účastník
    (119 odpovědí)

    #109089
    zdeneko
    Účastník
    (439 odpovědí)

    fridass napsal:

    Do čeho dáváte filety z ryb na zamražení, pokud nemáte vakuovačku.Bylo mě řečeno, že moda krabic od mléka již skončila.Dík.

    Pokud povezeš cca 15 kg filet, tak nemusíš používat žádné formy. Bedna bude poloprázdná.

    #109091
    Candat – Rosťa
    Účastník
    (195 odpovědí)

    Loni jsem balil po 2 kusech filet přesně na šířku pytlíku a pak jsem měl problém, že v modré bedně bylo 18 kg filet, takže nějaké krabičky apod. považuji osobně za zbytečné. Jídlo si vaříme přímo na místě, vozíme pouze suroviny, takže by pro mě jakákoliv krabička byla zbytečná a zabírala by místo.

    #109092
    kloboukatej
    Účastník
    (202 odpovědí)

    Po delším tápání, jak zamražovat a balit, uplatňujeme pro převoz v klasických polystyrenových bednách od lososů z Makra následující :

    Filety mrazíme v umělohmotných krabičkách od masa z Lidlu. Druhý den se filety vyklepnou a krabičky uvolní pro další. Formát filet z těchto krabiček vyplňuje bezezbytku vnitřní prostor bedny a o to jde.(Balíčky se skládají do bedny nastojato.) Plná krabička masa obsahuje 2 mikroténové sáčky filet, které jsou vložené do třetího mikroténového sáčku, který drží celý balíček pohdomadě.. Jsou to 2 x 2 porce, což nám s manželkou vyhovuje. Mikroténové sáčky používáme barevné. Dodrš červená, keler – modrá, mník – zelená, polak – žlutá……… atd. Do mrazáku se to doma snadno srovná a v mrazáku se to pak snadno pozná.:-D

    #109093
    kloboukatej
    Účastník
    (202 odpovědí)

    Rybaření na krásném severu trochu jinak.

    http://www.youtube.com/embed/nA3LtXnNIto?feature=player_embedded

    #109096
    Petr
    Účastník
    (80 odpovědí)

    kloboukatej napsal:

    Po delším tápání, jak zamražovat a balit, uplatňujeme pro převoz v klasických polystyrenových bednách od lososů z Makra následující :

    Filety mrazíme v umělohmotných krabičkách od masa z Lidlu. Druhý den se filety vyklepnou a krabičky uvolní pro další. Formát filet z těchto krabiček vyplňuje bezezbytku vnitřní prostor bedny a o to jde.(Balíčky se skládají do bedny nastojato.) Plná krabička masa obsahuje 2 mikroténové sáčky filet, které jsou vložené do třetího mikroténového sáčku, který drží celý balíček pohdomadě.. Jsou to 2 x 2 porce, což nám s manželkou vyhovuje. Mikroténové sáčky používáme barevné. Dodrš červená, keler – modrá, mník – zelená, polak – žlutá……… atd. Do mrazáku se to doma snadno srovná a v mrazáku se to pak snadno pozná.

    filety dáváme do krabic od mléka a dovnitř mikroten sáček.

    Krabičku nahoře ustřihnout, dole rohy neodlepovat, aby držela tvar.

    Vnitřní hliník chrání maso oproti namrzání, tvar je vhodný do beden. Cena nulová, prázdné se snadno se přepravují.

    #109103
    bestik
    Účastník
    (297 odpovědí)

    Paradni video. Orlovec hnizdi na ostruvku kousek pred nasim domem. Kolik toho nachyta jsem mu zatim nemeril… 🙂

    kloboukatej napsal:

    Rybaření na krásném severu trochu jinak.

    http://www.youtube.com/embed/nA3LtXnNIto?feature=player_embedded

    #109149
    kloboukatej
    Účastník
    (202 odpovědí)

    A orlíci už jsou vylíhlí dva a už baští maso.

    #109151
    MadMack
    Účastník
    (119 odpovědí)

    V Estonsku je už taky na světě

    http://www.looduskalender.ee/en/node/22386

    #109183
    janka
    Účastník
    (2443 odpovědí)

    Tak uz jste se tu novinku dozvedeli – druhe orlatko se vylouplo dnes rano.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,941. až 2,955. (celkem z 3,494)

Téma ‚Zajimavosti’ nepřijímá nové odpovědi.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(119)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...