Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 3,493 odpovědí. Do diskuze (275 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Duke a poslední změna proběhla před 8 roky a 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,591. až 1,605. (celkem z 3,494)
  • Autor
    Příspěvky
  • #59598
    jirka66
    Účastník
    (353 odpovědí)

    Sime, co to je za zvíře? Pokud to není fotomontáž, tak bych to stvoření asi nemohl ani zabít, když tak hezky kouká;-)

    #59675
    Petr Novák
    Účastník
    (1356 odpovědí)

    Michale od takových fotek máme JAKABA. Nebo ho chceš troufnout? Ale bacha určitě ti dá flek. :-D:-D:-D

    #59683
    JAKABO
    Účastník
    (3006 odpovědí)

    PEN- Teraz už není čas na srandičky,začal som aj pracovať a hlavne už nasávam info od ľudí,ktorí sú v Nórsku. Ja za 51. Ale to je ešte ďaleko.

    #59796
    Sim
    Správce
    (11307 odpovědí)

    Včera ve Švédsku, 124cm

    #59824
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    Nevím, jestli je to až tak velká zajímavost (když jsme v té sekci Zajímavosti), ale za chvilku se vypravím za Kulíkem do lázní Aurora do Třeboně. Nabírá tam sílu na rybolov na Hitře. Jsem rád, že poznám osobně dalšího rybáře se kterým tady již nějaký čas komunikuji. 8-)8-)8-)

    #59827
    mara45
    Účastník
    (2722 odpovědí)

    to husky19:tak ho pozdravuj kluka ušatýho.Má s sebou mapu,co jsem mu dával tak mu prosím ukaž nějaké super fleky.Na Hitru vyrážíme spolu,tak jim dáme za uši.

    #59832
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    mara45 napsal:

    to husky19:tak ho pozdravuj kluka ušatýho.Má s sebou mapu,co jsem mu dával tak mu prosím ukaž nějaké super fleky.Na Hitru vyrážíme spolu,tak jim dáme za uši.

    Spolehni se. Určitě mu povím vše co vím. Ani mě nebude muset bít!! ;-);-)

    #59833
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Dnešního dne jsem se poprvé setkal s norským lékařem v ordinaci. Potřeboval jsem nějaké lékařské potvrzení, protože se jednalo o formulář 4 x A4 o mém zdravotním stavu byl jsem trochu nervózní – né z obavy že bych zdravotně nevyhovoval, ale z mnoha otázek, které nutně musí přijít, neb ten doktor mě vidí poprvé. V norštině některé věci v pohodě zvládám, ale ten formulář mezi ně rozhodně nepatří, popravdě si nejsem ani úplně jistej jestli všechny tyhle věci zvládnu v angličtině.

    Doktor je sympaťák, věkem se příliš nelišíme. Zeptal se jak se se mnou dá komunikovat, nabídnul jsem angličtinu, neb ji přeci jen pořád zvládám lépe. Pak přišel moment překvapení – navrhnul využití služeb tlumočníka a dal mi vybrat mezi angličtinou a češtinou. Vytřeštil jsem oči při představě kde by asi tak tady splašil česky mluvícího tlumočníka, ze zvědavosti jsem tedy zvolil češtinu. Lékař sáhnul po telefonu, vyťukal nějaké kouzelné čísílko, přepnul telefon na hlasitý provoz a na druhé straně se ozval tlumočník, představil se jako Milan. S jeho pomocí bylo vše co následovalo hračka. Prozatím jsem neměl moc příležitostí posuzovat výkony tlumočníků, ale Milanův výkon byl opravdu famózní, rozhodně nejlepší s jakým jsem se kdy setkal, pokud mohu posoudit, byl to jednoznačně vyšší level než jsem měl možnost vidět třeba na ČT24 při přenosech Breivikových procesů ze soudní síně.

    Milanovi palec nahoru a ještě jednou díky. Vám všem co to čtete přeju v první řadě žádnou zdravotní péči tady nepotřebovat, ale kdyby snad náhodou …. považuju za dobré aby se vědělo že tato možnost tlumočnických služeb existuje a s lékařem se v případě potřeby domluvíte i bez znalosti cizího jazyka.

    Já jsem byl předem objednán, doktor měl číslo na tlumočníka připravené. K předem domluvené ceně 535,- NOK za tohle potvrzení mi tlumočnické služby nepřičítali.

    #59846
    petrs
    Účastník
    (115 odpovědí)

    Tak to je super. Doufám, že to nebudeme potřebovat, ale je dobré to vědět. Takový tlumočník by se kolikrát hodil i u doktora u nás, neb jim někdy vůbec nerozumím.

    #59851
    mara45
    Účastník
    (2722 odpovědí)

    to northwolf:už dva roky mám s sebou do Norska kontakt na tlumočnici,která prý vyřídí vše.Tak jsem rád,že jsi to odzkoušel a funguje to.Jo a jmenuje se Martina.

    #59852
    dub
    Účastník
    (785 odpovědí)

    Ahoj wolfe. Niečo podobné z dneška . Volal mi ten kamoš z Gjoviku – pre ostatných – žije a robí v Nórsku , v sobotu letíme k nemu a vezie nás na Hitru…. Proste mi telefonoval , že sa vybral k doktorovi na nejakú kontrolu a že od včera ostal ležať v špitále. A že musí ukončť telefonát. Asi po dvoch hodinách mi zavolal znovu (medzi tým som už pátral po nejakej partii , ktorej chýba do Nórska jeden kus) a že už je všetko v poriadku , večer ho pustia a v sobotu sa ide. Tlmočníka mal lekára ktorý vyštudoval na Slovensku . Takže dúfam že už žiadny kiks do soboty , okrem zajtrajšej ťažkej šéfovej oslavy 50 -tky. 😉

    #59853
    007krivanek
    Účastník
    (917 odpovědí)

    Jen Vám skočím do diskuse. My zatím tlumočníka nepotřebovali, ale s pojištěním ALLRISK je tlumočení v ceně pojištění. Máte problém u doktora, s policií, nouze, zavoláte na pojišťovnu, řeknete jim o co se jedná, řeknete rodné číslo, a oni Vám volají nazpět a tlumočí.

    Asi neprojde tlumočení, když chcete navázat kontakt s pěknou prodavačkou ( Polkou ) v samošce.

    #59921
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    Včera jsem vypravil za Kulíkem do Třeboně a musím vám napsat, že jsme si prožili svých “5 vteřin slávy” :-D:-D

    Po příjemném odpoledni mne Honza vyprovázel k autu a u recepce nás slušně oslovil recepční, že nás poznal z fóra “rybolovnorsko” a jestli jsme to opravdu my. 😀 (Psal jsem, že se tam s Kulíkem sejdu)

    Ukázal nám fotku krásného “leoparda” z loňské Soroya a vyměnili jsme si několik komplimentů.

    Člověka moc potěší, že má “neznámé – známé” po celé republice a čistě náhodně se s někým takovým potká.8-)8-)8-)

    #59933
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Tak to tam Honza zůstane o týden déle. Jen aby stihl koleno. Ještě před tím jdeme dokoupit nástrahy.

    #59940
    mara45
    Účastník
    (2722 odpovědí)

    to husky19:tak to by nám mohl Kulik na kolínku koupit panáčka,když je taková hvězda…:-P:-D;-)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,591. až 1,605. (celkem z 3,494)

Téma ‚Zajimavosti’ nepřijímá nové odpovědi.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...