Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 3,493 odpovědí. Do diskuze (275 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Duke a poslední změna proběhla před 8 roky a 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,576. až 1,590. (celkem z 3,494)
  • Autor
    Příspěvky
  • #59188
    jirka66
    Účastník
    (353 odpovědí)

    honzak napsal: Pozor na bobra při rybařině

    http://www.novinky.cz

    Tak to je tedy pěknej hajzl. Zase jsem si vzpomněl na heslo ,,Zabij bobra – zachraň strom´´ 🙂

    #59277
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Ztratíte li pár set tisíc NOK v Norsku, ještě nemusí být vše ztraceno…

    http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/298971-mladici-nasli-tasku-s-miliony-odnesli-ji-policii.html

    Pocházejí-li z nekalé činnosti, tak majitel zase extra šťastný nebude. Myslím že normální smrtelníci nemají moc důvodů vláčet s sebou v tašce tolik hotovosti.

    #59278
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    honzak napsal:

    Pozor na bobra při rybařině

    http://www.novinky.cz

    Bobr to je sviňa. Ale o tom zda rybáře zabil bobr, nebo neschopnost jeho dvou kolegů poskytnout mu adekvátní pomoc je možné diskutovat. Ač jsem u toho nebyl, myslím že překouslá tepna na noze se dá přežít.

    #59280
    Jan Kalanin
    Člen
    (194 odpovědí)

    Pro JAKABO: Ale to je rovnou šestikolka!Monočlánkový řetěz, vývrt jak v samopalu s pořádným závitem,a pěkně tuhý rám :-D:-D:-D:-D:-D

    #59355
    Tomáš Medřický
    Člen
    (11 odpovědí)

    Pro northwolf, Jestli ho vzal někde na vnitřní straně stehna tak neměl šanci ani s doktorem za zády. Zastavit takové krvácení jde jen s peanem a musíš to umět a s téhle tepny vyleješ do dvou min.Méďa

    #59368
    Pavel Neužil
    Účastník
    (65 odpovědí)

    Pro “respi”

    To dost hloupe video je natocene bud z obrovske lodi nebo daleko spis ze brehu. Kamera se vubec neklepe. Dalsi vec je, ze se vlny zalamuji v miste, kde je lod, takze je tam melcina a zase to vede k tomu, ze je to u brehu. Takze je na miste se zeptat, proc ta lod “blbne” na vlnach a nevjede do pristavu, ktery bude hned vedle. Nebo alespon se alspon neschova pred vlnami za ostrov, kde stoji kameraman.

    #59376
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Meda napsal:

    Pro northwolf, Jestli ho vzal někde na vnitřní straně stehna tak neměl šanci ani s doktorem za zády.

    Až tak černě bych to neviděl, trochu optimismu prosím, šance mohou být i tam kde je na první pohled nevidíme.

    Meda napsal:

    Zastavit takové krvácení jde jen s peanem a musíš to umět a s téhle tepny vyleješ do dvou min.Méďa

    Kdo jiný na místě by měl mít pean než rybáři. Já ho mám v kayaku i teď – když kotví v garáži a to i přesto že na vyndání háčku ho použiju 2 x ročně. Jedna věc je umět to, druhá věc je se nepos..t a a jednat, ono pokud se k té trubce dokážeš dostat, tak zaškrtit ji peanem zase taková věda nebude. Že je v takové situaci velmi málo času je bez diskuse.

    #59377
    Michal
    Účastník
    (246 odpovědí)

    pokud máš překouslou,přetrženou,nebo jinak silně poškozenou tepnu na vnitřní straně stehna,tak ti je pean k ničemu a myslet si,že tu trubku tim peanem snadno zaškrtíš je naivní ……jak psal Méďa,nemáš moc šancí,bohužel…

    #59415
    Lukáš Sedláček
    Účastník
    (224 odpovědí)

    Ve zdravovědě a v kurzech první pomoci se vyučuje, že při tepenném krvácení musíte ránu zaškrtint, pevně stlačit místo poranění, je to funkční jen, když je tepna lehce narušena, pokud je přerušena v celém průměru, stane se to, že se oba konce od sebe oddálí a jako by odtáhnou se od sebe, jelikož je tepna napnuta. Dojde li k celkovému přerušení teny, je šance na záchranu prakticky nulová. Pokud je v diskuzi někdo lékař, tak mě kdyžtak opravte jestli nesouhlasíte.

    #59424
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Přijde mi to bejt zajímavý téma, napsal jsem spolužákovi lékaři, jsem zvědavej co odepíše. Jasně že tepenné krvácení nejni sranda, ale zase na druhou stranu noha není krk, takže k zaškrcení je možno použít i dost hrubou sílu.

    #59429
    Michal
    Účastník
    (246 odpovědí)

    Na stehně tepnu nezaškrtíš…..učili nás vrazit do rány palec,nebo tlak celé pěsti,ale i tak je šance blížící se nule,pokud se nejedná o malou díru……bohužel jsem měl možnost se s něčím takovým setkat…:-(

    #59495
    kvlada
    Účastník
    (71 odpovědí)

    Ahoj,vloni jsem dostal růži do nohy a udělali se mi dva bércové vředy,no není to žádná sranda, po asi sedmi měsících jsem měl na holeni už jen takový malý. Byl jsem na rybách na Orlíku a zapíchl jsem vidličku šikmo, aby byla níž Při záběru jsem pochopitelně do vidličky narazil a ten vřed si vydloubl,(upozorňuji ještě že beru Warfarin na ředění krve,ta se potom nesráží),krev se mi začala valit jak když zaléváte kávu.Byl jsem s kamarádem,(naštěstí),na druhém břehu a bylo nutno dopádlovat asi 1,5 km.Kamarád,který málem omdlel,volal manželce aby volala rychlou záchranou.No zkrátím to,držel jsem ránu palce cca hodinu a čtvrt.Do palce mi chytali křeče ale udržel,Být tam sám,no nevím Kvlada

    #59497
    Pavel Neužil
    Účastník
    (65 odpovědí)

    Ja skocil v Malajsii v dzungli do reky si zaplavat. Uklouzla mi noha nebo jsem si to namiril primo do sutru, to uz presne nevim, kazdopadne jsem ten sutr trefil hlavou. Sahl jsem si na hlavu a mel pocit, ze tam mam diru dovnitr. Ale rovnou jsem si rekl, ze je to asi blbost, protoze to bych nejspis omdlel. Tak jsem se vynoril z vody, oplachl si krev z obliceje, abych videl a doplaval ke brehu. Tam jsem si ovazal rucnikem hlavu, skocil do kajaku a padloval asi 45 minut ke kempu. Tam me jeden clovek odvezl asi 10 km dzungli k autu, do ktereho jsem presedl a jel 3 hodiny ven do civilizace. V mistni nemocnici mi to vycistili a s castecnou anestesii zasili. Mel jsem tam 27 stehu. Prima historka. Mel jsem sebou v dzugli dcery, nechal jsem je tam a ve dve rano byl zpet :-). Cestou jsme videli tygra. Nemel z nas moc velkou radost. Jo a bych nezapomnel, ten cinan, co jel se mnou, neumel ridit, takze jsem to odridil sam.

    #59580
    Sim
    Správce
    (11307 odpovědí)

    #59594
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    Momentálně se pídím po rekordním halibutovi,který byl chycen před 14dny českými rybáři.Zatím vím,že halibut měl 190cm a chytli ho kluci z našeho kraje.Zítra budu vědět více a čekám na fotky atd…

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,576. až 1,590. (celkem z 3,494)

Téma ‚Zajimavosti’ nepřijímá nové odpovědi.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...