Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 669 odpovědí. Do diskuze (154 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Sim a poslední změna proběhla před 2 týdny.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 61. až 75. (celkem z 670)
  • Autor
    Příspěvky
  • #256748
    Preparator
    Účastník
    (777 odpovědí)

    Nemyslete si, že jsou celníci v Norsku nějak spravedlivý a nebo že to tam funguje lépe než jinde. Mám vlastní zkušenost, arogance a naschváli. Jeden celník mě tam hrotí za kravinu a druhý nad tím kroutí hlavou co má kolegu za debila, co si o tom myslet :/ Všude je to stejné, ale zrovna na SPZ  s CZ jsou vysazení!

    #256801
    peto166
    Účastník
    (49 odpovědí)

    my sme mali stastie na pohodovych colnikov. stacil im pohlad na udice, zje..l ma, ze spim na podlahe dodavky. stacilo mu, ze som sa hned posadil, sklopil usi  a zapasal sa. usudil, ze sme uz dost vystraseni a poprial nam stastnu cestu a dobry lov.

    #257212
    Piva
    Účastník
    (788 odpovědí)
    Dobrý den, nevíte zda je již průjezdná Trolí Stezka. Pojedeme v pondělí z Veiholmenu na Alesund a pak chceme přez 63 a pak směr Lilehamer. Minulý týden to bylo prý úzavřené
    #257260
    janka
    Účastník
    (2443 odpovědí)

    Trollstigen letos otevreli 25.5.

    #257325
    vlastina
    Účastník
    (226 odpovědí)

    Nemyslete si, že jsou celníci v Norsku nějak spravedlivý a nebo že to tam funguje lépe než jinde. Mám vlastní zkušenost, arogance a naschváli. Jeden celník mě tam hrotí za kravinu a druhý nad tím kroutí hlavou co má kolegu za debila, co si o tom myslet :/ Všude je to stejné, ale zrovna na SPZ s CZ jsou vysazení!

    Musím se ozvat s žádnou arogancí, či vysazenosti proti čechům jsem za 24 let nesetkala vždy kontrola probíhala ve vzájemné slušnosti.Vím však, že v oblibě nemají němce, opilce a suterény-vlastně  suverény :-))

    #257466
    honzak
    Účastník
    (2580 odpovědí)

    Sroubek seknul s rybarinou a otevrel si restauraci 😅😅😅😅😅

    #257775
    Sten76
    Účastník
    (208 odpovědí)

    TO JANKA: Ahoj. Prý se bude měnit norská koruna? Stará prý platí do konce roku 2016, je to pravda?

    Děkuji

    #257870
    janka
    Účastník
    (2443 odpovědí)

    To Sten 76

    Norske koruny se budou menit prubezne v letech 2017 – 1019

    Letos konci platnost starych svedskych korun. 20, 50 a 1000 korunove bankovky konci 30.6. 2016. Pak je muzete vymenit za poplatek 100 SEK v Riksbanken a po 30.6. 2017 budou neplatne.  https://www.nokas.no/nyheter/nye-sedler-i-sverige/

    nejdou mi nahrat obrazky, takze nove norske koruny najdete tady: http://xn--lne-ula.priv.no/wp-content/uploads/2015/08/nye-penger-875×1024.jpg

     

    #258079
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Tak jsem dostal zprávu, ale nevím zda je pravdivá, že minulou středu někde v Norsku uteklo cca 36.500 lososů z farmy a vláda nabízí 200 NOK za hlavu, tělo si můžete ponechat. Po dvou dnech začínají být už hladoví a tak je nejvyšší čas vyrazit na sever. 😀

    #258080
    janka
    Účastník
    (2443 odpovědí)

    Kuliku, je to tak. Bylo to v Hardangerfjordu.

    clanek o tech lososech

    #258084
    otapa
    Účastník
    (305 odpovědí)

    Ahoj a prosím Tebe ,  z jakého důvodu budou platit norci za tyto ulovené a zabité ryby ?? Nějak si to nedokážu přebrat…Nevíš Janko ?

    Ota

    #258093
    Erg
    Účastník
    (272 odpovědí)

    Když si přečteš ten článek, tak zjistíš, že se norové obávají, že lososi ze sádek vytlačí z řek stávající přírodní populaci a kromě toho dají asi pokouřit všemu živému, co kolem sebe najdou. Sportovní rybář si může chycenou rybu pochopitelně ponechat + dostane odměnu za tu hlavu, rybáři, které je chytnou do sítí předají lososi na zlikvidování. Účelem je zabránění škod a zmapování, kolik ryb ze sádek se odlovilo a kolik jich ještě v moři/řece zbývá.

    #259382
    Sim
    Správce
    (11246 odpovědí)

    Několik dní po zahájené na lososy se povedlo kamarádovi Teemu ulovit takového atlanťáka.

     

    #259394
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    Jéééžiš, to musel byť masaker 🙂

    Tomu hovorím RYBA.

    Na ktorej rieke sa mu tak zadarilo?

    A v ktorom úseku rieky? Niekde vyššie  alebo v dolnej časti u ústia?

    #259406
    prochor52
    Účastník
    (120 odpovědí)

    Možná už to sem někdo pověsil, nechce se mi listovat dozadu – ale tohle losí monstrum z leštěného nerezu u silnice A3 je úžasné.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 61. až 75. (celkem z 670)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(119)
(21)

Nahrávání ... Nahrávání ...