Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Zachranne vesty povinne!!!!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 46. až 60. (celkem z 184)
  • Autor
    Příspěvky
  • #106140
    janka
    Účastník
    (2448 odpovědí)

    otazka je, mel by vubec nekdo zajem o zapujceni teto “luxusni” vesty?

    Rekneme za 300 CZK za pobyt?

    #106150
    Michal
    Člen
    (25 odpovědí)

    300 CZK za požičanie vesty je dobrá cena, ja by som to bral. Len či by bola aj na mojich 150 Kg?

    #106156
    Navarchus
    Účastník
    (617 odpovědí)

    Něco k těm vestám, tohle je CS norma

    Záchranná vesta – límec podmínky vztlaku v N

    Úrovně účinnosti osobních vztlakových prostředků určuje norma ČSN EN

    ISO 12402 a podle ní rozdělujeme záchranné vesty a záchranné límce na čtyři stupně urovně podle minimálního vztlaku:

    úroveň 275 N – je určena v prvé řadě pro použití na otevřeném moři v extrémních podmínkách;

    úroveň 150 N – je určena pro všeobecné použití nebo pro použití s oděvem do špatného počasí;

    úroveň 100 N – je určena pro ty osoby, které musí čekat na záchranu, ale jsou pravděpodobně v chráněných vodách;

    úroveň 50 N – je určena pro použití těmi osobami, které jsou dobrými plavci a jsou blízko břehu nebo pobřeží nebo které mají pomoc a prostředky záchrany na blízku.

    Co bude platit či neplatit v Norsku se uvidí,

    #106161
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Když to čtu, tak mě napadá, jaká je definice oděvu do špatného počasí? Co je oděv do špatného počasí? Nyní mohu pustit svou fantazii a dojdu k hrozným závěrům. Neboť to že mě “něco” udrží na vodě je fajn, ale jak dlouho vydržím v té studené vodě? 😡

    #106162
    Hlaváček Milan
    Účastník
    (271 odpovědí)

    Naco to tady rozebírat počkáme si na Nory stejně musíme dodržovat jejich zákony nebo se pletu asi né 8-)8-)8-)

    #106167
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Nezbývá mně než souhlasit s příspěvky Kulíka a Vydry cz. Předpokládám, že se zde objeví překlad nově přijaté normy ohledně vest. Následně se rozvine dikuse a snad I nějaké možnosti jak to řešit. Osobně v tom nevidím problem jen ty velikosti vest některým z nás nebudou stačit. Možná ten límec bude vhodný a optimalní řešení.

    #106169
    Nerez
    Člen
    (25 odpovědí)

    Pronájem ubytovacích kapacit a lodí je v první řadě byznys provozovatelů.Mají k tomu podmínky, tak je využívají.Nekonal bych jinak, byznys zřejmě ne nevýnosný, jinak by to nedělali.Proto si myslím, že by měli mít zájem na tom, aby se jejich podnikání rozvíjelo bez negativních zpráv (..utopil se, neboť použil nekvalitní záchrannou vestu.).Proto by měli ke kvalitním lodím automaticky dodat i kvalitní záchranné prostředky.Nebo si snad myslíte, že bychom si měli vozit vesty/límce vozit vlastní?

    #106172
    Pafka
    Účastník
    (3890 odpovědí)

    Taky si myslím, že plovací vesty by měly být součástí pronájmu lodě. Je ale samozřejmě otázkou, jaké? Předpokládám, že to žádné samonafukovací nebudou, spíše ty klasické, které jsou již v současné době ve většině kempů k dispozici. Je pravdou, že pro nás, co nejsme líní se nažrat, může být problém dostat velikost vesty, která by se dala pohodlně obléci na plovací oblek 🙁 🙁

    #106173
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Pafko, já si neumím představit, že mám plovací oblek a na něm ještě vestu a celý půl den nebo i déle vláčím. Po takovém výkonu jen v plovacím obleku mě bolí záda a co když budu mít ještě vestu. Já zvažuji kvalitní nepromokavý dvoudílný oblek, pod který dám termo prádlo a lehké bavlněné triko a případně kalhoty a to z důvodu pohlcení potu nebo něco teplejšího a plovací vestu.:-?

    #106174
    roman1312
    Účastník
    (802 odpovědí)

    null

    Pafka napsal:

    Taky si myslím, že plovací vesty by měly být součástí pronájmu lodě. Je ale samozřejmě otázkou, jaké? Předpokládám, že to žádné samonafukovací nebudou, spíše ty klasické, které jsou již v současné době ve většině kempů k dispozici. Je pravdou, že pro nás, co nejsme líní se nažrat, může být problém dostat velikost vesty, která by se dala pohodlně obléci na plovací oblek

    souhlesím ,to je jako kdybych někomu půjčil auto a nedal jsem mu k tomu žádné příslušenství.

    #106182
    janka
    Účastník
    (2448 odpovědí)

    Romane – nestastne prirovnani .. Auto a i lod ma nejake povinne vybaveni. Zachranna vesta, ale treba i echolot k povinnemu vybaveni lodi nepatri. Zrovna jako kdyz si pujcite auto a oni vam ho daji bez privesneho voziku, polstarku na zadnim sedadle … 😉 😀

    To Nerez – bohuzel se vetsinou nepise “..utopil se, neboť použil nekvalitní záchrannou vestu.” ale “utopil se, neboť NEpoužil záchrannou vestu.

    Divim se “problemum”, ktere tady najednou resite. Jedine, co se ted meni je to, ze vestu nemate mit pouze pri sobe, ale NA SOBE.

    Tot vse.

    Pripoustim, ze bezna zachranna vesta bude asi pres plovouci oblek nepohodlna. Ale pro ty, kterym tato bezna vesta nevyhovuje, existuje pohodlnejsi reseni. Co tak priste neinvestovat tolik do drahych nastrah a nebo elektrickeho navijaku, ale treba do pohodlne vesty?

    do ted si nad vestou tady nikdo ani nevzdechnul a najednou se resi ja nevim co vsechno… nektere prispevky opravdu nechapu..

    😕

    #106183
    poteh
    Člen
    (49 odpovědí)

    Poslední dva příspěvky to podle mě vystihli nejlépe. Je to byznys. Ve svém prvním příspěvku, k tomuto tématu jsem nadhodil jak se s tím vypořádají půjčovatelé. Reakci si přečtěte. Snaha přenést povinnost na zákazníka je jasná. Obávám se toho, že podle serioznosti pronajímatele se setkáme s oběma modely. Jak zapůjčení za peníze nebo vlastní vestu. Tak i automatické doplnění do výbavy. Co se týká velikostí s tím si asi nemusíme lámat hlavu. Ty vesty co se ukazují nahoře jsou prakticky univerzální, podobný princip se používá v letadle a také se tam neřeší velikost. Jen pro zajímavost cena takovéto vesty v nákupu více kusů se dá pořídit kolem 50 dolarů za kus.

    #106189
    jirka66
    Účastník
    (353 odpovědí)

    Souhlasím s Jankou, zatím všude, kde jsem byl, tak jsme byli seznámeni s tím, že v lodi musí být počet vest = počet osob a tak jsme to vždy dodržovali. Nikdy jsme za vesty extra nepřipláceli. Jediný rozdíl, že teď nebude schovaná nebo pod zadkem, ale vezmu si ji na sebe. A když bude nepohodlná, tak pokud někdo investuje nemalé peníze do budování své XXL postavy, jistě má i na XXL vestu 😎

    #106190
    poteh
    Člen
    (49 odpovědí)

    Ještě dovětek než jsem to dopsal skočila tam paní janka. Já myslím, právě to, že dosud byla vesta jen prostředek v nouzi a nepřekážela tak jí nikdo neřešil. Nyní se stane součástí oblečení a značně vám ztíží pohyb a chytání. Proto asi každého kdo zaplatí nemalé peníze zajímá jak to eliminovat na minimum. Přirovnání k vozíku nebo polštáři zde asi nesedí. Já by jsem tom přirovnal k bezpečnostnímu pásu to asi sedí lépe. Já to jako zákazník chápu jednoznačně. Půjdu tam kde mě to bude vyhovovat. Tam kde budou chtít platit za vhodnou, (mě vyhovující), vestu prostě nepůjdu.

    #106192
    Naki
    Účastník
    (900 odpovědí)

    Podle prvního příspěvku Janky jsem pochopil,že povinnost mít vestu bude, pokud loď popluje. Tedy pokud bude stát, tak ji mít na sobě nemusím? Nebo to by musela být loď opravdu zakotvena?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 46. až 60. (celkem z 184)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Zachranne vesty povinne!!!!

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...