Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Zachranne vesty povinne!!!!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 184)
  • Autor
    Příspěvky
  • #106015
    mara45
    Účastník
    (2722 odpovědí)

    Také si neumím představit,že bych měl vestu přes plovoucí oblek.Určitě bych jí nezapnul…

    Jedinej komu to nevadí je Šroubek,ten zapne všechny…

    😀

    #106017
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    S cim by se meli domaci vyporadat? To je vase povinnost mit vestu.

    Nekteri majitele vesty pujcuji za poplatek uz leta.

    Neni povinnosti pronajimatele lodi davat k ni jeste i vestu zdarma. A uz vubec ho nemusi zajimat, co si oblekate.

    Tyto automaticke vesty nejsou nejlevnejsi, musi byt v pravidelnych odstupech servisovany a to take neni zadarmo, takze je jen logicke, ze za pujceni by bylo potreba priplatit.

    A take se bohuzel lip kradou …

    #106018
    Jan Kalanin
    Člen
    (194 odpovědí)

    Takže býti bez vesty = stačí být na lodi delší než 8m – paráda…

    Letos chytáme z této kocábky -pravda,bude to ještě chtít propotit pár montérek…

    #106020
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    To Doki – bez oblecene vesty! Vestu musite mit s sebou!

    Ale o tom se jeste take diskutuje v tom smyslu, ze alespon deti by je meli mit oblecene i na vetsich lodich.

    #106022
    Jan Kalanin
    Člen
    (194 odpovědí)

    Pro Janku: s tím problém nebude, místa je dost. A svoje děcka mám už velké. No ale nevím, jestli je někdo takový kaskadér, aby jeho dítě bylo na lodi bez vesty.Já jim dával pod vestu i neoprény.

    #106028
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    Bohuzel, jsou takovi hazarderi…

    Ja vzpominam, jak jsme byli na Nordkapu a kamarad mel vnouce – asi 3 roky. Ten tam jezdil kolem domu a pristavu na trojkolce – s helmou a zachrannou vestou :-D:-D

    Nez jsem se otocila, jeho holky (9 + 8) sedeli s moji holkou v lodi a krouzili po zatoce – ale holky vycvicene, hezky vsechny s vestama. ja jen trnula hruzou. Ale holky umely s lodi lip nez my vsichni dohromady. 🙂

    Vse zalezi jen na lidech a na vychove.

    #106029
    Dušan
    Účastník
    (74 odpovědí)

    Ahoj

    tak sem na to koukal. cenové relace 2900-4000. tedy, když půjde o samonafukovací . Ty s manuálním ovládáním tak o 500Kč méně. To už asi nehraje rozdíl.

    Nevím tedy, chápu to snad správně, že funguje a platí i použitá klasická vesta, kterou si ale mi objemnější nedáme přes plovoucí oblek 🙂 , který nás stál taktéž cca 3500-5000Kč. Takže co s toho ? hazard určitě ne, vidím to na dva měsíce do odjezdu a na redukční dietu, schodit 10-15kg a bude vše OK :).

    #106030
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Já to vidím tak, že si už nový plovoucí oblek nekoupím, ale koupím si kvalitní nepromokavé a teplé oblečení a vestu k tomu a mám jistotu, že ji vždy zapnu a budu v pohodě.:-P

    #106032
    Petr
    Účastník
    (80 odpovědí)

    Nechápu, oblek s EN393 certifikací by snad měl být dostatečný záchranný prostředek. Nebo je to jinak?

    #106033
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    Je to jinak.

    Certifikat EN393 oznacuje vicemene pouze vztlak 50 N, ktery ma skoro kazdy oblek, ale 50 N je nedostatecnych pro bezpecne udrzeni cloveka na hladine. Tim se plovouci obleky radi pouze mezi plavaci pomucky, ale nejsou to zachranne prostredky.

    #106036
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    Nejak sa mi nechce veriť, že záchranné vesty typu tej, ktorú má ta holka na obrázku, je lepšia ako plávajúci oblek. Nejak v ňu nemám dôveru.

    Ale inak je jasné, že záchranné pomôcky tj. vestu musí mať na lodi každý. My máme vesty vždy od domácich ale práve tie, ktorú má to dievča, takže viac používame obleky.

    Snáď bude v ďalších dňoch upresnenie, o aké pomôcky sa jedná a ako to vlastne mysleli.

    #106037
    Petr
    Účastník
    (80 odpovědí)

    ale z legislativy je to snad dostatečné ?

    #106038
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    zachranna vesta zarucuje, ze se telo obrati pri bezvedomi oblicejem nahoru. To oblek neudela. Oblek udrzi telu dele telesnou teplotu.

    Kdyz se to tak vezme, tak idealni je asi kombinace obleku a vesty. Oblek hreje a nadnasi, vesta otoci a nese.

    Pricemz oblek ale nesmi mit ty vzduchove bubliny, musi byt na rukavech a nohou pritazen pasky, aby se voda nedostala dovnitr.

    To Petr1K

    Co myslite, zda staci pouze oblek? Nestaci. Plovouci oblek nenahrazuje povinnost mit pri sobe (ted asi i na sobe) vestu.

    Oblek neni zachranny – v podstate je na stejne urovni jako nafukovaci kruh – to je taky plavaci pomucka.

    Zda se jeste neco zmeni uvidime, az vyjde predpis v konecne podobe.

    #106039
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    [yt=cG1YAbuoqlI=yt]cG1YAbuoqlI[/yt]

    #106040
    Mira
    Člen
    (20 odpovědí)

    Zdravím paní Janka. Až to bude zřejmé, tak sem dejte tedy více info. Chtěl bych taky potom vědět, jestli vesta má mít určité vlastnosti kromě toho, že má odpovídat váze dotyčného a nenechat ho utopit , zda budou určené nějaké přesné prvky co budou muset mít (barva, reflexní pruhy, píštalka, límec atd.) Nechtělo by se mi platit někde zbytečně pokutu, že mám na sobě neschválený typ vesty. Díky

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 184)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Zachranne vesty povinne!!!!

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(12)
(106)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...