Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Vse o Hitra a Dolmoy

  • Toto téma obsahuje celkem 1,456 odpovědí. Do diskuze (96 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel dosky a poslední změna proběhla před 10 roky a 9 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,066. až 1,080. (celkem z 1,457)
  • Autor
    Příspěvky
  • #66836
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Honzo, gratulace, hezký kousek:-?

    #67005
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Dnes v noci jsme se vrátili z Hitry. V průběhu týdne mě kolegové pošlou fota, které budu zveřejňovat. Jen poznamenám, že se jedné partě podařilo asi 60 ks polaků za jeden výjezd. Já s mojí posádkou si nemohu stěžovat. Dva dny jsme se nedostali na vodu kvůli počasí, ale také jsme za jeden výjezd uložili do mrazáků 60 kg filet. V průměru pak kolem 18 – 22 kg filetů denně. Jen makrely ještě pořádně nenajely. Dejte mi čas a budu přizpívat. Kuliku příští rok to myslím že bude zajímavé. Ostatní info podám v průběhu týdne.

    #67015
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Začnu popisovat průběh zájezdu. Počasí – dva dny jsme nejeli na vodu – dosti silný déšť. Podmínky pro lov nebyly ideální- převážně voda jak olej a doslova se nehýbala. V celém zájezdu byly utopeny dva pruty. Dále pak nešťastná událost s halíkem. Kolega přivezl do přístavu metrového halíka. Vytáhl ho z lodě na gafu ovšem tak nešťastně, že se mu vysmýkl a spadl zpět do vody. Samozřejmě záchrana úlovku nebyla možná. Měl jsem letos na lodi nováčka nerybáře. Mrzí mě, že na Halleveretu přišel asi o dosud životní rybu. Pral se s ní co to šlo, ovšem technika zdolávání byla nešťastná, protože při dovíjení skláněl prut příliš rychle k vodě a nestačil navíjet. Často jsme ho na tuto chybu upozorňovali. Nemá návyky. Přesto byl spokojen. Něčemu se naučil a byl velmi užitečný. Asi jsme to měli za něho převzít, ale to by nebylo fér. Mám pocit, že letos tam bylo hodně polaků, kteří brali jednak na přívlač, nebo na poskakování nástrahou nad chaluhami. Ovšem dost nám jich při tomto způsobu lovu popadalo. Opravdu si to letos posádka na mém člunu užívala. Konečně jsem nebyl velitelem lodi a tak jsem se mohl kochat. Další pozitivum je, že tam s námi na další lodi byli dva nováčkové na Hitře. Dříve jezdili na Smolu a zde se jim zalíbilo a příští rok s nimi budu na lodi. Musím je pochválit jsou to vytrvalci. Vzali jsme je s sebou na dobrá místa a byli spokojeni, protože za jeden výjezd s námi nalovili tolik jako tři dny před tím, kdy rejdili po vodě sami. Pokračování bude následovat, až soustředím fota od ostatních spřátelených posádek. Filetovací prkno se nám na lodi velmi osvědčilo – vešli jsme se k němu dva a šlo nám to od ruky. Jeden konec byl položen na okraji lodi a druhý na bedně, která byla částečně zaplněna vodou, aby se nehýbala. Tím, že bylo impregnované stolním olejem nesáklo vodu a nekroutilo se.

    #67017
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Nazdar Kime, vítám Tě doma a už se těším na Tvoje přízpěvky a vyprávění.

    #67020
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Ještě něco k nástrahám. Na hloubkách jsme používali místo pilkrů těžké hlavičky (predátory) od Honzi Dufka a na nich jeho velké – asi 20 cm medové gumy – brali to polaci i dorši. Není problém je dostat do 60 i více metrů. Jinak na mělčinách od 12 do 25 m to byly barvy – oranžové s černým hřbetem (relax,kopyta), nebo červené se zlatým flitrem. Samozřejmě i menší medovky od HD. Hmotnost hlaviček 30,40,50 a 60 g podle síly proudu pokud nějaký byl. Právě nováček nerybář měl těžkou rybu na velké gumě. Pustil ji pod hejno kelerů. Zkoušeli jsme i zoomy, ale chytil jsem na to jen 3 tresky. Jde o to, že jsem na dně zachytával řasy a chaluhy, protože jsem navíjel opravdu velmi pomalu. Prostě to s nimi neumím.

    #67021
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Kime, příští rok jedeme spolu v jednom turnusu s EDENENem a tak Tě vezmeme k nám na loď a pokusím se Ti ukázat jak se ZOOMy chytám. Měl jsem na ně letos největší úspěch na polaky, ale i dorši je měli rádi. Jen je dost často zhltli tak, že k nástraze jsem se dostal až při filetování.

    #67024
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Po zábavě přichází práce – dnes myji a suším.

    #67090
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Posílám důkaz, že jsme asi 5 dní pobytu lovili na oleji, pak dva dny lilo a dva dny bylo příhodné počasí.

    #67091
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    #67092
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    #67107
    Piva
    Účastník
    (801 odpovědí)

    To jsou krásné fotky a také je vidět, jaká barva u pana Kima vede na plné čáře:-P

    #67109
    honza dufek
    Účastník
    (1494 odpovědí)

    ..patnáctka “placka”…

    #67127
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Ty fotky jsou z místa, kde se vyskytují halibuti – je to nedaleko od kempu Honzi Dufka. Dno tam vytváří schod, který příkře vystupuje ze 40 na 17-12 m. Bohužel se nám nepodařilo je ulovit pouze se na ně jen dívat – při přílivu. Byly to případy, kdy jsme tahali tresku a halíci se svým vlnivým pohybem přijeli laskavě podívat co se to děje až k lodi. Doplňuji fotem ze svítání.

    #67128
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Kim, jako vždy s překrásnýma profi fotkama a ta barva vede i na jeho kombinéze. Na červenou asi neměl nejvíc úspěchů, když jich tolik přivezl domů!

    #67129
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Honzo, krásná placka a kde jste na ní byli?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,066. až 1,080. (celkem z 1,457)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Vse o Hitra a Dolmoy

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...