Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Vlkouš – mořská kočka

  • Toto téma obsahuje celkem 84 odpovědí. Do diskuze (29 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel ZM a poslední změna proběhla před 11 roky a 11 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 85)
  • Autor
    Příspěvky
  • #3357
    frisbee
    Člen
    (39 odpovědí)

    Specializuje se někdo z vás na ně? Rád bych ji někdy chytil ve středním Norsku okolo Hitry. Podělíte se o zkušenosti?

    V knížkách doporučují pruban s mušlema, ale prý už to není "IN". V jakých hloubkách je hledat a hlavně jak poznám na echolotu to správné mušlové místo???

    Uvítám jakoukoliv osobní zkušenost.

    #7383
    Josef Čtvrtnik
    Člen
    (274 odpovědí)

    Ne že bych se specializoval,ale loni v Kopangenu jsem jich lapnul 14 za 10 dní.Myslim že na echu mušlové pole nepoznáš nebo já teda ne,ale osvědčilo se mi bušit kolem skal na hloubkách 30-60m nej nástraha Jighead 400g.Tak ať ti koušou.

    #7384
    Josef Čtvrtnik
    Člen
    (274 odpovědí)

    #7387
    vamor
    Účastník
    (93 odpovědí)

    Podívejte se na zkratky mořského dna – viz. Odkazy na této straně, tam je uvedeno několik názvů zkratek, kdy si můžete místa předem vytipovat na mapách mořského dna.

    #7389
    Sim
    Správce
    (11215 odpovědí)

    To Frisbee:

    Ve středním Norsku se moc na lov vlkouše specializovat nedá, je to spíše dílo náhohy. Většinou se nám podaří v 6 lidech ulovit za celý pobyt tak 1, když máme velkou kliku tak max 2. Je to spíše náhodný úlovek při pilkrování. Každopádně si najdi skálu s tvrdým pórovitým dnem a tam zkoušej štěstí. Nechech se odradit při první vázce. Pokud ulovíš mníka brosmu, tak změň místo, protože kočky se moc nevyskytují v přítomnosti těchto mníků. TIP: k pilkru připichni kus masa, který doveve kočku přilákat i z větší vzdálenosti.

    #7390
    Salmon
    Účastník
    (603 odpovědí)

    To Vamor: dobrá poznámka! A Ty osobně máš nějakou zkušenost s lovem kočky? Já byl 2x na Hitře v Grefsnesvagenu a kočku jsem tam neviděl chytit ani jednu:-( Malí kluci tam ale z mola u břehu chytili několik asi 10cm s největší pravděpodobností koček na maso z mušlí. Velkou tam nikdo neviděl. Je možné, že by byly i přímo v kempu u břehu nebo je to plachá ryba?

    #7391
    Sim
    Správce
    (11215 odpovědí)

    To Salmon:

    Pár čičin ulovených cca 18km od Hitry na Bakkan Wahl

    #7392
    Sim
    Správce
    (11215 odpovědí)

    #7393
    Sim
    Správce
    (11215 odpovědí)

    #7396
    vamor
    Účastník
    (93 odpovědí)

    To salmon : plachá ryby to rozhodně není, naopak na pilker nebo nástrahu útočí jako na vetřelce a brání vlastní teritorium – ostatně až se ti povede nějakou dostat do lodě, tak uvidíš pořádný tanec, to budeš plachý spíš ty :-). Sim má pravdu, střední Norsko na kočky moc není, tam je to spíš věc náhody, samozřejmně vyjímky potvrzují pravidlo. A cár masa, ať už na pilkru nebo přídavném návazci je tou nejlepší nástrahou – hlavně nepodseknout a nechat jí to pořádně zažrat, klidně půl minuty, minutu, že je na konci tak to poznáš na cukající šňůře, spíš to chce povolit brzdu. Ale stejně tak bere mník, záběry jsou si velmi podobné a souboj to s ní žádný velký není, taháš mrtvou váhu – ale jen do chvíle, než uvidí loď, to dostane normálně vzteklinu. Mám natočeno na videu, že byla tak děsně nas…á, že se zakousla sama sobě do ocasu. Kde chytíš jednu, chytej dál, žijí v párech, jsou tam další.

    #7404
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    Jezdím do středního Norska už pár let, osobně ,sem tam o kočku nezavadil,ale výpravy před nama, sem tam  kočku chytli.Ale je to jedna max.dvě za sezonu.Aspoň o tom co vím.Sou tam taky,není jich tam moc,tím myslím místo,kde jezdíme my.Chtěl bych tuto rybu taky chytit.

    #7408
    Salmon
    Účastník
    (603 odpovědí)

    Pro Sim: Jsem ani nevěděl, že Bakkan je tak blízko Hitry:-) Pokud se dá chytit tam, tak šance bude i tam, co jezdím. Dík za fotky.

    A jaké je vůbec maso z vlkouše??? Moc se toho tady o jeho mase nenapsalo.

    #7409
    Salmon
    Účastník
    (603 odpovědí)

    Pro Vamor: A nešlo by alespoň část toho videa s kočkou tady vložit? Nebo spíše nějaký odkaz. Určitě by to uvítala většina z nás! Prosím:-)

    #7410
    janka
    Účastník
    (2442 odpovědí)

    Vlkousi se chytaji i ve strednim Norsku a dokonce i ze brehu! Averoy, Smöla .. do stare diskuze jsem davala fotky ryb chycenych na Smole ze brehu a nebyly to zadne male rybicky  …

    A v jiznim Norsku jsme chytili taky .. maleho, a byl tam! 🙂

    #7412
    Bohuslav Poles
    Účastník
    (190 odpovědí)

    Na Soroya jsme chytli několik Vlkoušů a jednoho jsme si hned udělali k jídlu. Pekli jsme ho na pekáči společně s jeho jikrami. Jikry byly velice lahodné a maso je čistě bílé a velice chutné. Nemá žádnou specifickou chuť a příchuť, ale je trochu jiné než tresčí. Jiné asi tak jako je rozdíl mezi treskou a mníkem. Pokud chytneš Vlkouše, tak si ho určitě dej k večeři, stojí to za to.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 85)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Vlkouš – mořská kočka

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(12)
(106)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...