Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Vlkouš – mořská kočka

  • Toto téma obsahuje celkem 84 odpovědí. Do diskuze (29 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel ZM a poslední změna proběhla před 11 roky a 11 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 46. až 60. (celkem z 85)
  • Autor
    Příspěvky
  • #7584
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    To Komboj:

    Snad to letos vyjde,dám jim jeden celý den.Před tím to nešlo,ale o tom se nechcu bavit,jenom obrazně,měl sem parťáka na lodi,který nevydržel na místě,to je potom katastrofa.Už mám letos novů partu a je super 🙂

    Neboj,vím co ty potvůrký dělájí,nechtěl,bych zákus v noze nebo ,někde jinde :):):)

    Sice jezdím střední Norsko,ale sů tam taky.

    #7586
    ZAPA
    Účastník
    (258 odpovědí)

    Teda pánové opravdu výborné! Mám na mysli to video na předchozí strámce. Doufám že to pan vamor myslel jako odstrašující přiklad a jen nestačil dopsat svůj komentář. Osobně stát se to na mé lodi tak vás nakopu do pr…. Ty chudáci tu rybu podseknou a ještě jí mučí proto že se jí bojí a neumějí ji ani zabít. To je nějaké hrdinství? Buť jí nechci a tak jí co nejrychleji odháčkuji a pustím a nebo chci a rychle jí zabiji. Ale strkat jí konec gafu do huby to je ubohé. Považuji to za hnus a pokud to je možné pane vamor radši to odstraňte. A pro vás ostatní chycená ryba si zaslouží slušné zacházení a to buť rychlou smrt nebo vrácení vodě. To ukazuje vaši rybářskou velikost. A né že strkáte gafem do podměrečné ryby která se náhodou podsekla.

    #7587
    jirka
    Člen
    (65 odpovědí)

    Ty jo!

    Zajímavej pohled na věc. Já bych Vamora neodsuzoval, asi každý z nás /pokud to bylo první setkání s vlkoušem/ jí strčil do huby gaf, nebo ocas z jiné ryby. Přiznávám se! Já jsem taky trápil tu úžasnou rybu.

    #7588
    trojhak
    Účastník
    (132 odpovědí)

    To komboj:

    Halibutek se chytil asi 15km od Breivikbotnu na norův vercajk. Celý mě to nastražil, nahodil, mě to málem utrhlo ruce a pak jsem to zdolal. Pro mě celoživotní zátek. Uf

    #7589
    honzak
    Účastník
    (2580 odpovědí)

    Ahoj všem, když jsem byl na Loppe tak bylo fakt jedno do jake hloubky to clověk hodil koček je tam hodně. Když se lovu koček věnuji tak jich chytnu desitky.Pilker kousek Kelera nebo Jednoskvrnky a párkrát bouchnu o dno a je tam.Podle mne je to nezáživná ryba na zdolávání a co se týče chutě tak Ďas je stokrát lepší.

    #7590
    honzak
    Účastník
    (2580 odpovědí)

    to Komboj.Já už se taky nemůžu dočkat my jedeme až 10.7 2010 🙁

     

    #7591
    vamor
    Účastník
    (93 odpovědí)

    To Zapa : pane Kolego – záměrně psáno s velkým ” K “, konečně to tu i díky Vám trochu žije, Vašeho komentáře si opravdu cením a v principu Vám dávám za pravdu. Leč svou pravdu má i pan Jirka, opravdu to byla kolegova vysněná kočka po cca deseti letech neúspěšných výprav do středního Norska a snaze ulovit vlkouše a i Mr. Komboj má dobrý postřeh,  je to skutečně kutr z Koppangenu, Lyngenfjord. Že ji kolega podseknul, za to opravdu nemůže, to se určitě stává někdy nám všem – a často je mi těch podseknutých ryb opravdu až líto, určitě jste někdy nějakou vytáhli třeba i za oko a co pak s ní když třeba ani nemá míru. A že jsme se těch prvních koček trošku báli, nám nemějte za zlé. Dnes už se bojíme jen těch dvounohých, ty koušou mnohem víc.  

    #7592
    Josef Čtvrtnik
    Člen
    (274 odpovědí)

    To sroubek282

    Já ti to přeju chlape a věřim že to dokážeš a budeš mít štěstí.Vim o čem mluvíš taky jsem to párkrát zažil když je s tebou na lodi aktivní blbec tak ti to zkazí celou dovču.Ale nechci to tu rozšiřovat.Nejni nad to když jsi s kámošem na lodi rozumíte si a je prdel.o)))Kdy a kam vyrážíš???

    #7593
    Josef Čtvrtnik
    Člen
    (274 odpovědí)

    To zapa

    Taky se přiklánim k Jirkovi a přiznám se bez mučení když jsem lapnul svou první kočku v Hanesu cca před 10 lety tak jsme z toho byli vykulený všichni měla 99cm a celou jsem si jí nechal vypreparovat.Celá loď stála na lavičkách a každej se jí bál.Zastávám se vamora  ruku na srdce každej si vzpomente na svoje začátky zda každej dělal vše tak jak se mělo.Já ne ,ale myslim že postupem času k tomu člověk zjíská jinej přístup a pohled.Samo že se setkáš se zpoustou lidí kteří tam jezděj několik let a je to pořád stejný dokud nenapráskaj každej den 2-3 bedny ryb tak nejedou z vody,ale s takovejma lidna já osobně odmítám jezdit na dovolenou na kterou se celej rok těšim.Toť můj názor.

    #7594
    Josef Čtvrtnik
    Člen
    (274 odpovědí)

    To Honzák

    No to tě Venca písk že ďas je lepší já na jeho záběr stále čekám ještě jsem neměl to štěstí.Pár let zpátky jsme ho dostali od domácího v Koppangenu a musim říct že je to pochoutka velká.No mi jedem v květnu na ten Vik Brygge tak jsem na to zvědavej.

    #7595
    Josef Čtvrtnik
    Člen
    (274 odpovědí)

    To Trojhák

    No to ti věřim a přeju,ale trošičku závidim já to štěstí ještě neměl,ale vim že to jednou příjde.Musel to bejt zážitek a souboj jako kráva.

    #7605
    Bohuslav Poles
    Účastník
    (190 odpovědí)

    Nejsem sice trapič zvířat, ale pan ZAPA to trochu přehání. V lodi mě kluci taky štvali, že házeli raby do kádě a ani je po hlavě nemajzli, takže jsem to dělal já, ale ruku na srdce – komerční rybolov nepočítá se zabíjením ryb, nechávají je na lodích udusit se. Podle tohoto videa, které je dost krátké, není Vlkouš moc dlouho na suchu a není nijak ani trápen. Když jsme chytli v lodi našeho prvního, tak jsme taky chtěli vidět, jestli pověst nepředbíhá jeho bájný stisk a po chvilce jsme ho zabili. Přeci jen je to ryba, která vzbuzuje obavy. Až chytnu ďase, tak chci taky vidět jeho akci 🙂

    #7611
    Martin Rollo
    Účastník
    (415 odpovědí)

    Ahoj Vamor dej tam fotku co chytil Jarda co nakupuje v makru

    #7616
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    to Komboj:máme nástup 1.5 ve středním Norsku,oblast More og Romsdal.Komuna Gjemnes.Jezdíme jenom tam a  je to tam super,klid,žádny ruch.Nejezdíme přes cestovku.Už sa těším a bude super 🙂

    #7619
    ZAPA
    Účastník
    (258 odpovědí)

    Jsem rád že se to tu zase trochu oživilo jak psal kolega vamor. Je mě jasné že tuto rybu předchází jistá pověst která zní dělá téměř smrtelnou bestii když jí máte v lodi. Na druhou stranu to píšou většinou ty co jí ještě nechytli. To že má poměrně dobrý zrak a chňape po všem co se hýbe neznamená že cíleně útočí. Pokud jí zbaběle nehodíte do lodě ale vyvěsíte jí na háčku nebo na gafu a bacíte jí po hlavě není se čeho bát. Vlastně ani neznám nikoho koho by tato ryba kousla. Jak píše pam komboj časem to pozná každý a změní pohled na kočku i na to jak sní zacházet. A o tom ten můj příspěvek byl uznat že to není třeba rybu mučit šlapat na ni nebo do ní bodat jak šílenec. Buť je to můj soupeř nebo potrava a podle toho se kní chovám. Stím snad souhlasíte nebo ne?

    Ještě si dovolím reagovat na pana bobo. Nevím jak vy ale ani já a jistě ani pan vamor a ostatní nejsme komerční rybáři ale sportovní. Tak máme k rybám jiný přístup. Jestli necháváte ryby v lodi pochcípat tak asi neni něco s vaším lovem v pořádku. Už jen kvalita masa je ulně jinde než když ji včas vykrvíte. K vašim představám o komerčním rybolovu se nebudu vyjadřovat asi by nás to oba rozčílilo. Jen vás ujišťuji že se i chování komerčních rybářů za poslední léta v mnohém zlepšilo. 

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 46. až 60. (celkem z 85)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Vlkouš – mořská kočka

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(11)
(100)
(14)

Nahrávání ... Nahrávání ...