Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 322 odpovědí. Do diskuze (59 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Buky a poslední změna proběhla před 4 roky a 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 301. až 315. (celkem z 323)
  • Autor
    Příspěvky
  • #316406
    osprey
    Účastník
    (67 odpovědí)

    Berny>  Prej přijeďte…  Já bych přijel hned. Ale auto by to asi nedalo, doma mám zanedbáno první poslední a musím taky vydělat na Veiholmen 2020. A ty mi tady děláš takovýhle chutě.

    A k tomu ještě možnost nechat se sežrat opravdovým Velkým bílým. Lovit a být loven… Kurňa, já se tam snad budu muset ještě letos vypravit.:))

    No a teď vážně. Je to zajímavé, překvapivé, nebezpečné snad ani ne nebo jenom fakt malinko. Každopádně přítomnost toho druhu u Smoly je docela překvápko, pokud je to opravdu jmenovaný druh. Ovšem při deklarované délce mnoho možností není. Ostatní žraloci na severu tak velcí nejsou s výjimkou ž. grónského, který se ale drží v hloubce. Zajímalo by mě, jestli je tohle nějaký zbloudilec anebo je to gobální oteplování dál než jsme si mysleli.

    PS: Foť. Všechno, všude, pořád.

    • Odpověď byla upravena před 4 roky a 5 měsíci uživatelem osprey.
    #316408
    Marfius
    Účastník
    (64 odpovědí)

    myslim ze i kolem ostrova soroya – Oksfjord byl spatren great white – udajne hlad donuti lovit i ve studenych vodach, nekde je dokonce i video jak vyskocil z vody

    #316423
    sachlj
    Účastník
    (401 odpovědí)

    Vidět ho u lodi tak mu vyhážu všechno co jsem nalovil jen proto aby připlaval blíž.  akdyby projela okolo lodi hřebetní ploutev tak bych si jí chtěl pohladit. Jen se dotknout.

    #316436
    Terka_146
    Účastník
    (68 odpovědí)

    😀 ok, tohle info se nikdy nesmí dostat k mojí matce!

    Shodou náhod mám zítra sraz se Stevem Lichtagem, tak se rovnou zeptám na jeho názor 🙂

    #316520
    berny72
    Účastník
    (208 odpovědí)

    Tak dej Terko hned vědět, osobně jsem velkého bílého neviděl, ale slyšel o něm několikrát od věrohodných zdrojů.

    #316561
    berny72
    Účastník
    (208 odpovědí)

    Žraloci jsou už druhým rokem celkem problém. Myslím hlavně ostrouny a množství v jakém se nyní vyskytují. Trochu bych to přirovnal ke kormoránům v Čechách. Aby tresky za chvíli nebyly  ohrožené jako u nás lipani a potočáci.

    Na určitých místech vidíte pod lodí kroužit i několik desítek ostrounů, mezi nimi často žraloka sleďového do 3 metrů délky.  Atakují vámi ulovené ryby.  Často se nám stalo, že jsme vylovili jen půlku ryby, jak kdyby byla ryba uříznutá. Jednalo se o tak tuhé ryby, jako je brosma a mník. Několikrát nám žralok po krátkém, tvrdém souboji překousl šnůru.

    Myslím, že žralok sleďový by mohl být příští rok zajímavým sportovním druhem, jen to chce přizpůsobit výbavu. O tuňákovi, který se poslední tři roky u Veiholmenu taky vyskytuje, nemluvě.

    O velkém bílém ani psát raději nebudu 🙂

    Nemá někdo věrohodné informace o hájení žraloků, resp. o tom, které druhy jsou chráněné?

    #316563
    janka
    Účastník
    (2440 odpovědí)

    tady jsou hajene druhy https://fiskeridir.no/Fritidsfiske/Freda-artar

    62. rovnobezka je zhruba u Alesundu

    #316565
    Indy
    Účastník
    (96 odpovědí)

    Berny tak jsem měl pravdu, ostroun je hájený. Stejně jako žralok veliký, žralok sleďový a žralok hedvábný. Pokud tomu i správně rozumím, tak jde o trestný čin a pokud žraloka najdou v bedně, tak zabaví všechny ryby.  Já už to četl vícekrát, ale vždy je to v norštině a nebyl jsem si jistý 🙂

    #316643
    sachlj
    Účastník
    (401 odpovědí)

    Hájený sice je ale když ho vytáhneš rychle z velké hloubky tak mu stejně nebude dobře a většina ryb je ko. Nevím jak to mají paryby s kesonovou nemocí. Tak že když mi dodejchá na palubě tak co s ním? Ufiknout hlavu a zbytek naporcovat na háček. To v případě, že fakt exne. V žádným případě nezabíjet.

    #316670
    dosky
    Účastník
    (2655 odpovědí)

    U žraloků bych byl v klidu, ti rozdejchají všechno.

    #316677
    sachlj
    Účastník
    (401 odpovědí)

    U žraloků bych byl v klidu, ti rozdejchají všechno.

    no dyď jsou tady oni, želvy a krokodýli asi nejdýl a přežili války, komouše, dinosaury a přežijou i lidi…

    #316899
    Terka_146
    Účastník
    (68 odpovědí)

    Ahoj 🙂 Berny, Steve říkal, že to klidně může být :)… Pak mě trochu vysmál za mou lehkou paniku 😀 a víc jsme na téma žralok nedali….

    #316947
    fola
    Účastník
    (192 odpovědí)

    Tak hluboko jsem klesl…🤔

    #316957
    sachlj
    Účastník
    (401 odpovědí)

    Tak hluboko jsem klesl…🤔

    Cena je super. Když se to vezme kolem a kolem tak za tyhle ceny kupovat mořské ryby tak se ani nevyplatí za nimi jezdit tak daleko 🙂

    #316960
    Ludek Kouba
    Účastník
    (48 odpovědí)

    Tak hluboko jsem klesl…🤔

    Cena je super. Když se to vezme kolem a kolem tak za tyhle ceny kupovat mořské ryby tak se ani nevyplatí za nimi jezdit tak daleko 🙂

    Tak nejezdi. Zážitky v Makru zatím neprodávají, čerstvé ryby ano.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 301. až 315. (celkem z 323)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(11)
(100)
(14)

Nahrávání ... Nahrávání ...