Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 270 odpovědí. Do diskuze (56 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Piva a poslední změna proběhla před 5 roky a 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 151. až 165. (celkem z 271)
  • Autor
    Příspěvky
  • #297297
    Terka146
    Účastník
    (192 odpovědí)

    Další foto je ukázka, jak to vypadá, když jde kolem nor a vidí mě kuchat platýse. To, že jsem si jej chtěla nechat v celku jsem ani říct nestihla 😀 ale věřím, že jsem si počínala jako kopyto. Vzal mi fileťák, a za tři vteřiny bylo!

    Bohužel se má kazit počasí, takže teď trochu spánku a vyjedeme s Oťasem na noc. Příliv máme kolem třetí, tak nám držte palce 🙂

    #297318
    Salmon
    Účastník
    (603 odpovědí)

    Terko, držím a přeji parádní lov!!! 😉

    #297336
    Piva
    Účastník
    (786 odpovědí)

    Ahoj Terko, pořádně si to užij a pozdravuj naše kamarády. Snad se vám počasí vyvede.

    #297396
    Harty
    Účastník
    (1242 odpovědí)

    Tak jsme se v sobotu vrátili z Veiholmenu a dal jsem se trochu dohromady a tak napíšu pár řádků. Cesta tam v pohodě. V Oslu 32 stupňů, tam jsme proclili nad limit alkoholu a jelo se na sever. To cesta zpátky byla složitější. Vichřice, déšť ,ale žádná kontrola- v Norsku. Ovšem v Německu se to u Hamburgu podělalo a zpoždění tři hodiny bylo na světě. Veiholmen- letos jsme tam byly s partou podruhý a opět parádní rybařina a jak už se tu několikrát psalo, lovná místa kousek od baráku. To po hříchu moc rybářů nevyužívá a myslí si čím dále, tak tím větší ryby- omyl. To, že jsme nejezdili moc daleko potvrzuje naše spotřeba za 14 dnů 50l benzínu. Počasí jsme měli dobré, ale ideální nebylo. Vítr foukal každý den z jiné strany a tak nám trochu trvalo než jsme se zorientovali. Pak hodně nízké oblačnosti a docela velké vlny, ale dalo se. Ideál polojasno a vítr 3-5ms snad jednou- na chvilku. Ubytování- apartmán nad filetárnou dostatečně veliký. Sice po schodech, ale pro tři kusy paráda. Wifi už i tam funguje- konečně. Nepřítomnost televize nám vyhovovala a studenou chodbu jsme využívali na odležení filetů ve slané vodě- to bylo super. Nefunkční baterie ve sprše byla vyměněna téměř ihned po nahlášení. A taky  musím napsat , že se správce  po celou dobu pobytu o nás staral na jedničku. Zítra pokračování- jdu koukat na fotbal.

    #297434
    Erg
    Účastník
    (272 odpovědí)

    Tak jsme se v sobotu vrátili z Veiholmenu a dal jsem se trochu dohromady a tak napíšu pár řádků. Cesta tam v pohodě. V Oslu 32 stupňů, tam jsme proclili nad limit alkoholu a jelo se na sever. To cesta zpátky byla složitější. Vichřice, déšť ,ale žádná kontrola- v Norsku. Ovšem v Německu se to u Hamburgu podělalo a zpoždění tři hodiny bylo na světě. Veiholmen- letos jsme tam byly s partou podruhý a opět parádní rybařina a jak už se tu několikrát psalo, lovná místa kousek od baráku. To po hříchu moc rybářů nevyužívá a myslí si čím dále, tak tím větší ryby- omyl. To, že jsme nejezdili moc daleko potvrzuje naše spotřeba za 14 dnů 50l benzínu. Počasí jsme měli dobré, ale ideální nebylo. Vítr foukal každý den z jiné strany a tak nám trochu trvalo než jsme se zorientovali. Pak hodně nízké oblačnosti a docela velké vlny, ale dalo se. Ideál polojasno a vítr 3-5ms snad jednou- na chvilku. Ubytování- apartmán nad filetárnou dostatečně veliký. Sice po schodech, ale pro tři kusy paráda. Wifi už i tam funguje- konečně. Nepřítomnost televize nám vyhovovala a studenou chodbu jsme využívali na odležení filetů ve slané vodě- to bylo super. Nefunkční baterie ve sprše byla vyměněna téměř ihned po nahlášení. A taky musím napsat , že se správce po celou dobu pobytu o nás staral na jedničku. Zítra pokračování- jdu koukat na fotbal.

    Harty proč necháváš filety odležet ve slané vodě? – Zbaví se tím přebytečné vody nebo to má jiný důvod?

     

    #297444
    Harty
    Účastník
    (1242 odpovědí)

    pokračování: Dál musím pochválit novou lávku k molu a že chlapi posekali trávu. Je vidět že se snaží, ale práce je tam hafo. Trochu mě mrzí, že rybáři  nejsou schopní po sobě řádně uklidit filetárnu a umýt bedny na ryby- asi mají pocit, že by to měl dělat správce. To se týká i nalovených ryb a o existenci hájení některých  a lovné míry nemají někteří ani páru. Teď ryby: polaci nevytření a po moři roztroušení jako korálky. Chytit více kusů na jednom místě bylo prakticky nemožné. U ostrůvků se jich sice dalo nachytat více, ale jen čudlíci a čekat až se splete větší kus nemělo cenu. Přesto se pár pěkných kusů povedlo. Obecných se nachytalo hodně a velikost  ryb na stř. norsko byla výborná.-Každý z nás několik kusů přes metr. Na vláčku se povedli i nějací mníci, jednoskvrné a brosmy- já 90cm.,a jedno halibutí miminko. Co dodat? Jen snad díky Oto, Berny a Hombre a snad příště shledanou. Bylo to super!

    #297445
    Harty
    Účastník
    (1242 odpovědí)

    Pro Erga: Protože je to ta nejlepší příprava filet na zmražení. Filety tím zbavíme přebytečné vody a tím se maso ryb pěkně stáhne. Méně vody v mase znamená při následném zmražení to, že se struktura masa tolik nepoškodí. A hlavně nepotřebuji si z Norska přivézt vodu, kterou po rozmražení filet vyleji do odpadu.-Méně vody- více ryb. Sladkou- pitnou vodu používáme jen na úklid stolu a maximálně na opláchnutí ryb od krve a výkalů,- když je vyndáme z beden.

    #297449
    Lukas Adam
    Účastník
    (205 odpovědí)

    Pro Erga: Protože je to ta nejlepší příprava filet na zmražení. Filety tím zbavíme přebytečné vody a tím se maso ryb pěkně stáhne. Méně vody v mase znamená při následném zmražení to, že se struktura masa tolik nepoškodí. A hlavně nepotřebuji si z Norska přivézt vodu, kterou po rozmražení filet vyleji do odpadu.-Méně vody- více ryb. Sladkou- pitnou vodu používáme jen na úklid stolu a maximálně na opláchnutí ryb od krve a výkalů,- když je vyndáme z beden.

    Harty parádně napsané. Jak jsme se bavili na místě, my trochu zaplatila za neznalost, ale doufám, že se tam příští rok vrátíme a bude to lepší i s rybami. Jinak jak píšeš paráda, líbilo se všem, i nováčkům. A kdo ví, třeba si zase zapřáhnu lososa :).

    #297657
    Bowhunter
    Účastník
    (242 odpovědí)

    Kluci na Veiholmenu pridelali nové apartmany ………jen je tam více dveří :-)))))

    #297658
    Hombre75
    Účastník
    (278 odpovědí)

    Kluci na Veiholmenu pridelali nové apartmany ………jen je tam více dveří :-)))))

     

    A teď se v těch klíčích vyznej… 😀

    #297836
    Holzby
    Účastník
    (633 odpovědí)

    Chlapy, mně se ten čas nějak táhne. Už aby . . . Junior Cup . . .

    #298064
    Hombre75
    Účastník
    (278 odpovědí)

    Jeden krásnej skoro metrovej poláček z dnešního dopoledne. 🙂

    #298069
    Piva
    Účastník
    (786 odpovědí)

    Davide krásný polak. Gratulace. Na co jsi ho vytáhl a kde?

    #298087
    Hombre75
    Účastník
    (278 odpovědí)

    Davide krásný polak. Gratulace. Na co jsi ho vytáhl a kde?

    Zdar Mires.

    Přišel na žluto – oranžovou atoku u majáku na “16”. 🙂

    #298299
    vapno1
    Účastník
    (445 odpovědí)
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 151. až 165. (celkem z 271)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(108)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...