Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 541 odpovědí. Do diskuze (68 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Hombre75 a poslední změna proběhla před 6 roky a 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 121. až 135. (celkem z 542)
  • Autor
    Příspěvky
  • #279627
    PajaP
    Účastník
    (22 odpovědí)

    Keleři tady jdou pěkný.

    Na lodi nej Honzovo 112 cm

    #279629
    PajaP
    Účastník
    (22 odpovědí)

    Ještě ten Honza 112

    #279638
    kvakošek
    Účastník
    (67 odpovědí)

    Dnes jsme si všichni přivstali a vyplatilo se. Soubojů se skoro metrovými rybami jsme si užili dosyta. Zítra to vypadá na dospavaci den.

    #279640
    Jarda Kovařík
    Účastník
    (45 odpovědí)

    Už se těšíme,16.5 máme nástup.

     

    #279644
    kvakošek
    Účastník
    (67 odpovědí)
    #279645
    kvakošek
    Účastník
    (67 odpovědí)

    To se máte na co těšit.

    #279648
    Harty
    Účastník
    (1244 odpovědí)

    Chlapci,  chytáte moc pěkný kelery a jak to vypadá s polakama. Nástup 19.5. a už se nemůžeme dočkat.

    #279650
    Hombre75
    Účastník
    (279 odpovědí)

    Zdar chlapi. Uvolnilo se nám jedno místo (možná dvě) na Veiholmen v termínu 13.5. – 20.5.

    Tak kdyby měl někdo zájem volejte, pište do SZ nebo na 602 168 556 Díky moc 🙂

    #279651
    pepapol
    Účastník
    (243 odpovědí)

    Chlapci, chytáte moc pěkný kelery a jak to vypadá s polakama. Nástup 19.5. a už se nemůžeme dočkat.

    Ahoj Harty dnes jsmee zkoušeli polaky ale vzhledem  skoro bezvětří i když slibovali 4 m/s se nějak nedařilo ale chytají se 🙂

     

    #279653
    jigin1
    Účastník
    (984 odpovědí)

    Bylo potřeba zmenšit a zlehčit nástrahy na cca15gr a použít návazec z fluocarbonu dozaista by se nějaký pověsil.

     

    #279654
    Harty
    Účastník
    (1244 odpovědí)

    Ne ne ne ,chce to přitvrdit. Devadesátku pilkra pustit až na dno,  žádnej návazec a pěkně střední rychlostí ho táhnout proti kopci a neměnit rychlost.

    #279655
    jegrhanz
    Účastník
    (234 odpovědí)

    Připojím třetí názor.(-:

    Drift proti kopci ,naprostý souhlas.Rychlost vláčení střídat se střední a velice pomalou,místy nechat návnadu klesat.Nejdůležitější je trefit téměř s bodovou přesností místo kde ryby jsou.Stačí být jen o málo mimo a záběry jsou už jen náhodné.Ale záleží kde se chytá.Nad velkými chaluhovými poli to tak rozhodující není,ale nad kopci ano.Něco jiného je když trefíte,nebo najdete polaky na volném moři. Stojí v proudu pod mírným úhlem s hlavou dolů a loví.Tam je nejdůležitější drift proti nim.Drift proti jejich hlavám.(nejlépe k večeru když se stmívá až do noci).Drift  opačný je téměř nulový.Takže jednoduché to není.Chce to najít ryby a mít správný vítr.Jinak ale zastávám názor,že chytit polaka není žádná věda.Když se jim chce a najdeme místo kde se tyto ryby zdržují,chytí ho každý a vůbec nemusí být zkušený.

    #279674
    Harty
    Účastník
    (1244 odpovědí)

    To jegrhanz:píšeš jak je snadné chytit polaka. Každý, kdo je loví má nějakou techniku a nástrahy .Např já a Jigin, oba chytáme polaky ,ale každý úplně jinak a nachytáme.Přesto jsou rybáři kteří  je neuloví, kdyby se rozkrájeli.Pro tebe možná jednoduché pro někoho nadlidský výkon.Ale to se dá napsat o každé rybě, prostě víš jak na ně a  to je to umění . Neznamená to,že když to umíš ty, že to je jednoduché.To samé nástrahy.Podle tebe bych vlastně polaka chytit neměl.  Asi by ses divil na jakého kašpárka  se dá ulovit metrovej polak.Zajímalo by mě , jakou rybu je podle tebe těžké ulovit, když v podstatě jí to můžeš naservírovat pod nos , jak píšeš.Umíš to a proto je to jednoduché.

    #279676
    Piva
    Účastník
    (786 odpovědí)

    Naše parta moc polaků nechytí, důvod je jednoduchý. Děláme moc velký hluk na vodě:-) a dle mého  je na to polak dost háklivý.

    #279678
    jegrhanz
    Účastník
    (234 odpovědí)

    Harty: chytit polaka není žádné umění.Na tom si trvám.Byla to moje úplně první ryba kterou jsem v Norsku chytil a to bez  zkušeností. Je to asi druhá,nebo třetí nejčestěji lovená ryba středního Norska po makrele a asi i malé černé. Je hojná a dravá,nechá se chytit i ze břehu,nebo pod molem.Výborný předpoklad k jejímu lovu.Tvá odpověď na můj příspěvek doslova potvrzuje to,co jsem napsal.Polak se nechá opravdu chytit na kdejakého kašpárka a různou rybolovnou technikou,včetně pilkra jak píšeš Ty. Nikde jsem nepsal že bys ho chytit Tvým způsobem nemohl.Pouze jsem doplnil diskuzi o mojí zkušenost.Kašpárka potvrzuji.Chytal jsem polaky i na gumové žížaly z makra.Myslím tím ty sladké,dlouhé ovocné, barevné žížaly, které se prodávají jako sladkost.Kup si jich bednu a nemusíš nic vymýšlet.K metrovým polakům gratuluji.Sám jsem polaků  nachytal metráky (před týdnem 95 kg.čistých filet pouze z polaků za 3 dny lovu)a pomohl chytit tuny.Nikdy jsem ale metrového ještě na vlastní oči neviděl.Přesto věřím že existují. Jak říkal Polívka.”Nikdy jsem tu vaší neviděl,přesto věřím že jí máte.”Měj se a přeji ještě více kapitálních polaků.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 121. až 135. (celkem z 542)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(119)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...