Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Tipy, triky a vychytávky 2016

  • Toto téma obsahuje celkem 58 odpovědí. Do diskuze (32 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel spring a poslední změna proběhla před 4 roky a 10 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 14 příspěvků - 46. až 59. (celkem z 59)
  • Autor
    Příspěvky
  • #270191
    trojhak
    Účastník
    (132 odpovědí)

    No já si myslím, že ty košilky na pikrech jsou úplně na ho.no, protože to kazí hod nástrahy.

    #270209
    Navarchus
    Účastník
    (617 odpovědí)

    Při prohlížení internetů sem narazil na tohle. Moc se mě to nezamlouvá. Má takovéto oblíkání pilkříků smysl? Co myslíte?

     

    Osobně si myslím, že stříbrný, či jakýkoliv jiný pilkr by se měl blýskat a házet odlesky. Těmito ,,převleky,, to ztrácí funkčnost lesku. To mohu použít rovnou gumu. Nápadům se ale meze nekladou.

    🙂

    #270211
    JirkaZ.
    Účastník
    (36 odpovědí)

    Chytat to bude, ty chobotničky na horním obrázku se mi líbí, odlesky to házet bude a navíc jsou tam třásně který budou fungovat jako dráždidlo navíc. …. a když se ti to nebude pozdávat, tak to můžeš v pohodě sundat.

    #270215
    Ice
    Účastník
    (206 odpovědí)

    Nešel bych do toho, myslím si, že jedna chobotnička na trojháček úplně stačí. V hejnech to fungovat bude, ale když bude ryb míň, tak to opatrné ryby určitě něpřiměje k záběru. Mám rád pilkry s hadovitým profilem, ty chodí hodně agresivně.

     

     

    #270238
    Harty
    Účastník
    (1242 odpovědí)

    Při prohlížení internetů sem narazil na tohle. Moc se mě to nezamlouvá. Má takovéto oblíkání pilkříků smysl? Co myslíte?  

    Kolikrát mne překvapuje na co všechno se dá chytit ryba.Hlavně jakou rybu na to chceš chytit?Treska obecná např.,tak ta jde po všem, keler skoro,ale poaka na to nechytíš.Tomu vadí i ta bužírka na trojháčku.To je má zkušenost .

    #270484
    Ice
    Účastník
    (206 odpovědí)

    Harty, plánuješ na příští rok nějakou novou kolekci? Budeme mít v partě začátečníka, který by si rád od tebe koupil nějakou doporučenou sadu. Připravíš něco?

    #271070
    Fish
    Účastník
    (308 odpovědí)

    Chci se zeptat, dáváte zpět do krabičky použité trojháčky, kroužky, jigové hlavičky? Je nějaká finta, jak o zprávně odsolit?

    #271080
    Jindrich a Renata
    Účastník
    (92 odpovědí)

    Pořádně vše propláchni ve sladké teplé vodě.Potom to dej na vícevrstvou papírovou utěrku a nech pořádně  uschnout.Krabičky musí být také suché.Pak je vše v pořádku a můžeš je uskladnit na příští sezónu.V zimě vše pro kontrolu prohlédnu a když najdu nějaký náznak rzi tak použiji abrazivní tkaninu a opět uložím.

    #271092
    Harty
    Účastník
    (1242 odpovědí)

    Harty, plánuješ na příští rok nějakou novou kolekci? Budeme mít v partě začátečníka, který by si rád od tebe koupil nějakou doporučenou sadu. Připravíš něco?

    Mám asi 200 kilo materiálu na odlévání,tak že pilkříků bude hafo.Akorát my schází očka do formy a jestli je neseženu,tak je budu muset vyrobit.Ale do Vánoc či spíše do konce listopadu chci mít odlito.Po letech jsem se rozhodl,že nebudu odlévat pilk.tvaru S,ale jenom tzv.Eisele.Ale pro zájemce eska budou, protože jich mám asi stovku v základu.A nová kolekce?Tvar zůstává stejný,ale udělám i lehčí gramáž.A barvy?Tak na to se těším , ty budou rozhodně nové.Tak že ,když bude nováček chtít,tak mu něco připravím.Nově budu  také barvit jigové hlavy co vyrábí kamarád,které máme odzkoušené a gumy které vyrábí jsou nej co se u nás dají sehnat.

    #271096
    Fish
    Účastník
    (308 odpovědí)

    Pořádně vše propláchni ve sladké teplé vodě.Potom to dej na vícevrstvou papírovou utěrku a nech pořádně uschnout.Krabičky musí být také suché.Pak je vše v pořádku a můžeš je uskladnit na příští sezónu.V zimě vše pro kontrolu prohlédnu a když najdu nějaký náznak rzi tak použiji abrazivní tkaninu a opět uložím.

    Mě to vždy zrezlo, když jsem to uložil z moře do krabičky. Umyli jsme to ve dřezu v kuchyni v teplé jarové vodě, ale stejně za rok, se na to již nedalo chytat.

    #272943
    Prochajda
    Účastník
    (88 odpovědí)

    Jak zprávně oplachovat navijáky od slané vody? Poraďte, jestli je lepší navijáky hodit do kýblu s teplou vodou a nechat trochu odmočit, nebo stačí jen ostříkat hadicí se studenou vodou ve filetárně?

    #272949
    Jindrich a Renata
    Účastník
    (92 odpovědí)

    Každý to dělá patrně po svém.Já napustím ještě v Norsku dřez teplou vodou a navijáky v něm jeden po druhém pořádně protočím.Pak nechám v teple usušit,zabalím je a až doma je rozeberu, odstraním případnou sůl,namažu vazelínou a prostříkám mazivem obsahující teflon.Nic víc s tím nedělám a vše funguje jak má.

    #308418
    Heinz
    Účastník
    (111 odpovědí)

    Zkoušel někdo Westin asist hook přidat na gumičku?

     

    #310244
    spring
    Účastník
    (119 odpovědí)

    Zdarec, nevíte, kde sehnat takový pilkr. Dostal jsem ho od jednoho Švéda a bohužel jsem ho po třech dnech utrh i s rybou.  Brali na něj tresky a kelši jako šílení.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 14 příspěvků - 46. až 59. (celkem z 59)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Tipy, triky a vychytávky 2016

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(15)
(115)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...