Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Tipy, triky a vychytávky 2016

  • Toto téma obsahuje celkem 58 odpovědí. Do diskuze (32 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel spring a poslední změna proběhla před 4 roky a 9 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 59)
  • Autor
    Příspěvky
  • #206500
    Duke
    Správce
    (1384 odpovědí)

    Dobrý den , za 33 odjíždíme směr střední Norsko a chtěl bych se zeptat jestli je nějaká možnost náhrady GPS abychom si mohli ukládat místa kde jsme chytali.Děkuji za odpovědi

    Napadá mě jedině nějaká aplikace v chytrým telefonu. Nevím jestli něco takovýho je, co by podporovavlo mapy mořského dna – Bluechart. První co bych asi vyzkoušel, tak je Locus Map Pro – outdoor GPS. Je to dost nabušená appka, tak by snad zvládla i tohle.

    Nic obstojně nenahradí klasickou GPS, např. Garmin 620 s námořní mapou. 😉

    #206701
    Erg
    Účastník
    (272 odpovědí)

    Dobrý den , za 33 odjíždíme směr střední Norsko a chtěl bych se zeptat jestli je nějaká možnost náhrady GPS abychom si mohli ukládat místa kde jsme chytali.Děkuji za odpovědi

    Napadá mě jedině nějaká aplikace v chytrým telefonu. Nevím jestli něco takovýho je, co by podporovavlo mapy mořského dna – Bluechart. První co bych asi vyzkoušel, tak je Locus Map Pro – outdoor GPS. Je to dost nabušená appka, tak by snad zvládla i tohle. Nic obstojně nenahradí klasickou GPS, např. Garmin 620 s námořní mapou. 😉

    Použij aplikaci Norgeskart – zdarma na Obchod Play, mapy si stáhneš offline. Má to spoustu funkcí včetně zaznamenávání polohy. Myslím, že budeš spokojený. 🙂

    #206718
    Duke
    Správce
    (1384 odpovědí)

    Norgeskart bude asi dobrá appka, ale co mě teď napadlo, že pokud aplikace k chodu vyžaduje mobilní signál/datovou síť, tak je velice snadný v zápalu rybolovu odjet dál od pobřeží, kde už signál není, nebo je mizernej a co pak? Má to někdo otestovaný?

    #206721
    honzak
    Účastník
    (2580 odpovědí)

    Norgeskart bude asi dobrá appka, ale co mě teď napadlo, že pokud aplikace k chodu vyžaduje mobilní signál/datovou síť, tak je velice snadný v zápalu rybolovu odjet dál od pobřeží, kde už signál není, nebo je mizernej a co pak? Má to někdo otestovaný?

    Myslím že můj kamarád ji používá a není potřeba data funguje přes GPS v mobilu

    #206723
    mira.sta
    Účastník
    (1492 odpovědí)

    lepsi je Navionics, tam jde mapa stahnout do pameti urcitou oblast a pak neni potreba signal a data, staci jen GPS

     

    #207231
    matyas2411
    Účastník
    (63 odpovědí)

    mockrát děkuji za odpovědi jdu to postahovat a uvídíme.:-)

    #215757
    blesk
    Účastník
    (89 odpovědí)

    Za mě jedině navigace s mapou dna. Od určité doby nemám rád multifunkční zařízení. A všechno se dá koupit i z druhé ruky, pokud člověk zrovná netrvá na posleních novinkách, který sou cenově přestřelený…

    #215893
    Candat – Rosťa
    Účastník
    (191 odpovědí)

    Norgeskart bude asi dobrá appka, ale co mě teď napadlo, že pokud aplikace k chodu vyžaduje mobilní signál/datovou síť, tak je velice snadný v zápalu rybolovu odjet dál od pobřeží, kde už signál není, nebo je mizernej a co pak? Má to někdo otestovaný?

    Myslím že můj kamarád ji používá a není potřeba data funguje přes GPS v mobilu

    Přesně jak píše, využívá gps čip v mobilu a není potřeba data. Používal jsem to taky.

    #222106
    honzak
    Účastník
    (2580 odpovědí)

    Ahoj vsichni, prosim o radu nebo napad. Mam dva proutky na privlac a ani na jednom neni sice nevim proc , ale neni na blanku ocko na zajisteni nastrahy. Pry se da nekde koupit pripinaci ocko, ale nevim kde. Nerad bych to daval na prasaka za normalni ocko.

    Dekuji Honzak 😅😅😅

    #222229
    mikr
    Účastník
    (202 odpovědí)

    Tak to by mě taky zajímalo. Já už mám rukověti rozpíchaný jak jehelníček.

    #222381
    chocho
    Účastník
    (143 odpovědí)

    Tak to by mě taky zajímalo. Já už mám rukověti rozpíchaný jak jehelníček.

    Stačí kousek silnějšího měděného drátu v bužírce. Ohnout do tvaru řeckého písmena omega.

    Nožičky převázat k blanku nití stejně jako očka a přelakovat lakem na nehty. Několik vrstev

    až je povrch hladký. Barva laku stejná jako je vyvázání oček. Karel

    #222529
    Kliknis
    Účastník
    (951 odpovědí)

    Mam jednu rychlejsi, staci binder paska kolem nozicky navijaku a nechat tam vuli abys mohl zahaknout hacek.

    #222777
    kloboukatej
    Účastník
    (202 odpovědí)

    Kliknis ! Palec nahoru !

    #223045
    honzak
    Účastník
    (2580 odpovědí)

    Mam jednu rychlejsi, staci binder paska kolem nozicky navijaku a nechat tam vuli abys mohl zahaknout hacek. [/quote

    Blinder paska je ta elektrikarska??

    #223046
    Jura L
    Účastník
    (9 odpovědí)

    Používám jednoduchou fintu- ohnutý drát z elektroizolace, do “U” a na koncích “nožičky” a upevním to na korkovou část jen více gumičkami – kdykoliv se to dá sundat a líp se to nosí, zvlášť jak je tam nástraha 100g+, je to vyváženější, když je zátěž až pod osou naviáku. Gumičky časem odejdou ale pytlík stojí jen pár kaček, na fídry dám jen pár gumiček – háčky jsou malé, nemá cenu dělat očko. To samé muškařák, jak člověk používá dlouhé návazce je očko na háček před naviákem na nic – je to krátký…

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 59)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Tipy, triky a vychytávky 2016

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(11)
(100)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...