Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Svéráz českého rybolovu , ČT 2 , 1.2. 2022

  • Toto téma obsahuje celkem 31 odpovědí. Do diskuze (25 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel stipko a poslední změna proběhla před 2 roky a 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 32)
  • Autor
    Příspěvky
  • #337925
    kloboukatej
    Účastník
    (202 odpovědí)

    V úterý 1.2. byl na ČT 2 odvysílán 2 roky připravovaný snímek “Svéráz českého rybolovu”. Protože o tom trošku vím, dokonce se naše “norská skupina” zúčastnila konkurzu na účast v tomto snímku v r. 2019, byl jsem moc zvědavý a na premiéru snímku jsem předem upozornil širší rodinu a kamarády.  Výsledkem shlédnutí je velké zklamání. Škoda vynaložených peněz. Co si o tom myslíte?

    #337926
    Ciza
    Účastník
    (163 odpovědí)

    katastrofa

    #337929
    JAKABO
    Účastník
    (2998 odpovědí)

    kloboukatej- Ahoj.Napíš nejaké podrobnosti. Čo bolo zámerom tohto filmu?  A nechystá sa Slovenská verzia?

    #337940
    blesk
    Účastník
    (89 odpovědí)

    Aby bylo jasné o čem je řeč.

    #337946
    okoun78
    Účastník
    (10 odpovědí)

    Pokud by tam byli poprvé, tak dejme tomu….ale na to, že tam někteří z nich tam byli 8x, 13x, dokonce…ani jako vtip.

    #337947
    Dalimil
    Účastník
    (50 odpovědí)

    Bylo to fajn, mně se to moc líbilo. Taková v podstatě instruktáž, prostě chlapi jako my.

    #337948
    Luhor
    Účastník
    (34 odpovědí)

    V podstatě to byl pravdivý obraz. V každém turnusu se najde jedna až dvě party, které se chovají tak, jako ve filmu. Jim nejde o chytání a jen zabírají místo. Ale zaplatili, tak jedou a nelze s tím nic dělat. Ve filmu byly i letmé záběry na filetárnu, kde ostatní úspěšní rybáři plnili a lehce překračovali limity, což je normální. Jinak na Bessakeru jsem byl několikrát a pro velké ryby se jezdí na Ornklaken a divil jsem se, že se o něm ani nemluvilo. Na naší lodi bychom takové lovce opravdu nechtěli.

    #337949
    Dannyxs
    Účastník
    (40 odpovědí)

    Za mne zklamání taky, na to, že už tam někteří účastníci byli po x-té, tak to bylo dost mimo. Nevím, možná jenom já každou další výpravou moc žiju už dost předem 🙂 ale tihle chlapi tomu byli vydáni tak trochu napospas… Třeba to tak v “cestovkách” chodí ? Nebo to bylo naprosto chybějícím scénářem “filmu”, že vyznění bylo spíše smutné než o radosti z rybaření, přírody , kamarádství atd.

    Myslím, že “homevidea” za Youtube mají mnohdy vyšší dokumentární hodnotu 🙂

    #337950
    Anonymní uživatel
    Neaktivní
    (1 odpovědí)

    Mám pocit, že se jedná o nastavení zrcadla.  Skvělé je, že filmaři nepodlehli záběrům na rybářsky co nejvíce natažené paže s “rekordními úlovky” a tolik oblíbené plnění mražáků.   Hezká příroda, příjemná muzika, bez zbytečných předváděček vercajku.

    #337952
    Frenky
    Účastník
    (91 odpovědí)

    Dovolil som si skopírovať toto Jegrhanzovo zhodnotenie dokumentu z inej sekcie a za mňa – ,,trafil klinec po hlave”

    Film byl žánrově zařazen mezi dokumenty,což může pro někoho být zavádějící.Vštšina lidí od tohoto filmu očekávala zdokumentování rybolovu v Norsku s kapitálními úlovky,včetně rybolovných technik atd. Jenže filmový dokument nemusí nutně být zaměřen pouze na  profesionalitu podobné dokumentům, které točí Sim a jiní profíci zameření na rybaření v Norsku. Tento se zabývá zdokumentováním skutečností, zde  party obyčejných lidí,rybářů,kteří si jedou splnit své rybářské sny. V tomto směru je pravdivý a jednoznačně povedený. Bez zbytečných příkras, beden plných zmasakrovaných ryb a fotek rybářů s rybami připlácnutými na objektiv fotoaparátu. Pravdivě vypovídá o české povaze a většině  z těch 15000 srdcařů a kamarádů, kteří se celý rok dokáží bavit pouze o Norsku, těší se a plánují společnou výpravu. Beze zbytku a přesně vystihuje celý výlet od začátku až do konce. Atmosféru plánování a příprav, balení a cestu autobusem ve společnosti stejně postižených, krabice s řízky a pečivem, kartony piv a nezbytná slivovička. Nybyl vynechán ani záběr na levné norské marmelády stojící na lednici, zmínka o povedených knedlících a guláši, pivo i k snídani a  poskrovnu  sekvencí, ve kterých chyběl nějaký alkohol, nebo zmínka o něm. Nakonec i smutek nad životní nezdolanou  rybou poznal snad každý z nás. Jestliže se tedy jedná o film, který měl zdokumentovat atmosféru opravdového přátelství (soucítění s nemocným kamarádem Honzou) společně s láskou k rybolovu, je povedený a alespoň podobně se v něm musel najít úplně každý. Já jsem se v něm určitě našel. Podruhé už si ho sice nepustím, ale za ztrátu času jeho shlédnutí nepovažuji. Je pravdivým obrazem české povahy,lásky k rybaření a fenoménu zvaném Norsko.

    #337960
    eduso
    Účastník
    (74 odpovědí)

    Mně osobně se to docela líbylo . Ve spoustě momentech jsem tam poznal taky naši partu. Samozřejmě, že mi tam trochu víc těch ryb taky chybělo. Ale to si můžu pustit něco od Jakuba Vágnera. Tam je to poslední den tutovka. 🙂  Ono to pokaždý nejde ani v tom Norsku.  Posílám pozdrav z Podkrkonoší nejen do pivnice v Jihlavě a třeba brzy na viděnou ve fjordu.

    #337962
    kloboukatej
    Účastník
    (202 odpovědí)

    S hodnocením Frenkyho respektive Jegrhanze se neztotožňuji. Když jsme byli v ČT na konkurzu, dozvěděli jsme se m.j. že, cituji z e-mailu ČT : ”
    Pro dokumentární film (52 minut) „Svéráz českého rybolovu“ hledáme partu 5-7 rybářů a kamarádů cestujících do Norska na ryby. Plánujeme pak natáčet se štábem ve složení kolem 4 lidí celou jejich cestu od samotných příprav až po dobrodružství a zážitky na moři, a to kdykoli v termínu mezi 10. srpnem a říjnem 2019. Kromě velkého nadšení a charizmatu jednotlivých zájemců je základním předpokladem realizace filmu souhlas všech členů rybářské výpravy s natáčením ve všemožných situacích”.

    Čekal jsem, že ČT nabídne  českému divákovi objektivní pohled na to, co může očekávat, pokud se bude rozhodovat jet do Norska za rybařinou k moři. Jel jsem do Norska autobusem, mikrobusem cestovky i mikrobusem, který jsme si sami řídili. Po cestě i v kempu jsem potkal i “rybáře” jejichž cílem cesty nebylo rybaření, ale …………   -. V mém okolí z nich nikdo radost neměl, ale nedalo se nic dělat. Z doslechu vím o případech opakovaných výjezdů jiných za jediným účelem “bagrování ryb”. To jsou ale výstřelky a určitě to není svéráz českého rybolovu.

    Jedeme a po cestě se kocháme, k tomu si třeba i mimořádně zastavíme, Norsko je nádhera !  Chytáme na přívlač i na pilkr na hloubkách. V srpnu učitě paseme po makrelách a část si jich hned vyudíme. Děláme si společně rybí salát ze salátových kelerů. Plánujeme, kam pojedeme na vodu zítra a hodnotíme co jsme zažili a ulovili dnes. Zavaříme si tresčí játra a případně makrely do kečupu. Vaříme rybí polévku, pečeme části velkých koster ryb s masem v troubě……. Přitom ještě stihneme posedět a poctivě zapít zdar i nezdar a všechno si užít. Pravda, moc toho nenaspíme.

    No a teď, když si promítnu ten Svéráz českého rybolovu, tak z toho našeho mi tam hodně chybí.

     

     

    #337977
    Frenky
    Účastník
    (91 odpovědí)

    Ahoj, keď poznáš zadanie, vieš podľa neho zhodnotiť výsledok… kasový trhák z toho asi nebude, ale myslím, že  telka produkuje aj väčšie hovadiny, ktoré dokážeme pozerať. Mňa to pobavilo a koho nie, mohol to predsa prepnúť alebo vypnúť.

    #337978
    Frenky
    Účastník
    (91 odpovědí)

    Zabudol som 🙂

    #337997
    Mino
    Účastník
    (42 odpovědí)

    Mne sa dokument páčil, z nostalgiou som spominal na prvy trip do Norska kedy sme tiež skoro nič nechytili, tiez bol s nami niekto kto uz bol x krat v Norsku a myslel si že vie chytat ryby v Norsku… vo filme som tlacil očami aby to halika dedo vytiahol, nedotlačil som. Ďas to určite nebol, ten tak neplava do stran. Ten film by mohli aj pústať aby upozornili rybarov ako sa to často robit nema ak si chce človek zachytat. Verim, že ryby su všade, len treba na ne nájst tu správnu fintu a mať primerane náčinie. Po vzhladnuti filmu mám este vačšiu chuť vyrazit, takto o 4 mesiace ak to výjde uz budem na ceste spat z Norska. Držim všetkým prsty.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 32)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Svéráz českého rybolovu , ČT 2 , 1.2. 2022

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(117)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...