Nápověda Doporučujeme:
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 39)
  • Autor
    Příspěvky
  • #347129
    faustak
    Účastník
    (44 odpovědí)

    Ahoj, dnes za 95. ale klidně bych jel hned.

    Btw. prosím můžete mi někdo prozradit kam v okolí Svellingenu vyrazit na štikozubce? V případě, že máte strach o svoje místo prosím do PM. My tam stejně asi jezdíme v době kdy je to bez šance, ale přece jen bych rád zkusil i něco jiného než obvyklou paletu ryb.

    díky

    #347194
    Milos 1227
    Účastník
    (22 odpovědí)

    Ahoj, my jsme na Štikáče narazili náhodou předloni okolo srdíčka, asi třetí den po příjezdu a bylo to super všechny metr plus.

    Ze vrat po kabelu to asi víš. Rok před tím jsme tam jezdili pro Kelery jak do spižírny. A loni tam nebyla ani šupina, tak jsme jezdili  až za bílej barák k šelfu na Polaky. Ale to bylo vždy termín červenec – srpen. Letos  odjíždíme  10. Května  tak uvidíme co bude, už se těšíme.

    #347214
    faustak
    Účastník
    (44 odpovědí)

    My se věnujeme jiným druhům, ale zajímalo mě zda je v této lokalitě vůbec šance. díky

    #348550
    Milos 1227
    Účastník
    (22 odpovědí)

    Tak ve středu po víkendu vyrážíme směr Svellingen a už se moc těšíme.

     

    #348568
    Krbi75
    Účastník
    (16 odpovědí)

    Ahoj chlapi, budu rád za každé info z letošní rybačky, já tam jedu poprvé 2.7., tak se my bude každá informace hodit.

    předem děkuji a přeji úspěšný lov.

    Martin

    #348604
    Milos 1227
    Účastník
    (22 odpovědí)

    Tak ještě na poslední chvíli jako každý rok tisknu expediční trika. Letos jsem udělal nějaké navíc (loni byl o ně zájem) Tak kdyby měl někdo zájem tak budou u Máry (delegáta) jsou tam velikosti od S až po 5xl.

    #348955
    petrstar
    Účastník
    (64 odpovědí)

    Dobrý den, na Svellingen se letos jezdí jen pro expediční trika? Mám zájem, nenajde se náhodou 7xl? Co ryby? Dejte nějaké info, ať se máme na co těšit.

    S pozdravem Petru zdar

    #349164
    Vendys7
    Účastník
    (2 odpovědí)

    Ahoj,

    vyrážíme teď od 10. do 17. června, bude to Norská premiéra. Uvítáme jakékoliv rady zkušenějších rybářů, tipy ohledně lokality a kempu.
    Kdo by měl tip na dobrou appku  na námořní mapy, počasí atd, tak budem rádi 🙂

    Díky 🙂

    #349168
    Krbi75
    Účastník
    (16 odpovědí)

    Ahoj,

    přeji úspěšný lov a hodně rad od kolegů, já tam razím 2.7. a též poprvé, tak poprosím všechny kdo máte s touto lokalitou zkušenosti o jejich sdílení.

    tak šťastnou cestu a úspěšný lov.

    Martin

    #349204
    Luhor
    Účastník
    (34 odpovědí)

    pokud jedete poprvé, tak se domluvte s někým, kdo to tam zná. Ryby se dají nachytat, ale počítejte s tím, že budete jezdit cca 15 km na šelf. a je celkem jedno zda po kabelu, nebo ke kostelu(je to maják). Držím palce a věřím, že uspějete.

    #349275
    sachlj
    Účastník
    (401 odpovědí)

    Jak píší kolegové. Poprvé v Norsku a poprvé na Svellingenu? To chce jednak mít výbavu do Norska a ne na štiky na středočeském rybníku. To co ti stačí na sumce 80cm v česku ti tam “zláme” první treska. Když budeš poleno. Taky zvládat silný motor na kovové lodi je něco jiného co jsi ještě nezažil. Osobně se za kormidlo nikdy neženu a když tak na otevřeném moři. Na Svellingenu je problém se za rybami nejprve dostat, tj, vymotat se mezi těmi skalisky a neočesat vrtuli o šutry při odlivu. A pak přistávání do toho se vůbec neženu.To nechávám zkušenějším. A to mám papíry na náklaďák i s vlekem. A pak umět číst echo, to nejsou naše echa co ti stačí na rybníku v česku. Raději aspoň jeden na lodi co už tam někdy byl. Aby to nevypadalo jak v tom českým filmu. Nechci tě odrazovat, taky jsme tam byli v Norsku poprvé, já na Svellingenu ale na lodi jsem měl velmi zkušeného rybáře co i rád kormidloval loď. Takže to bylo pro mě poučné a bez stresů. Jo a my středozemci. Mořská nemoc. Bombóny se zázvorem, kinedril a nebo Norský speciální lék Postafen. Když tě to chytne tak ti nepomůže být v konstituci jako Vémola. Jo a ceny za palivo, netuším kolik zdražili a jak budete často a kam plout ale 1500NOK by ti mělo stačit.

    • Odpověď byla upravena před 10 měsíci a 1 týdnem uživatelem sachlj.
    #349285
    sachlj
    Účastník
    (401 odpovědí)

    Jo a bez pojištění bych do lodi v Norsku ani nevlezl.

    #349293
    petrstar
    Účastník
    (64 odpovědí)

    Ahoj, přeji úspěšný lov a hodně rad od kolegů, já tam razím 2.7. a též poprvé, tak poprosím všechny kdo máte s touto lokalitou zkušenosti o jejich sdílení. tak šťastnou cestu a úspěšný lov. Martin

    Ahoj, letos jedeme v termínu od 3.7. na tuto lokalitu poněkolikáté. Jede s námi posádka nováčků. Není potřeba shánět výbavu jako na lov tuňáka obecného. Záleží na tom, jaký způsob lovu upřednostňujete. Na přívlač používám  prut o zátěži 50 g. délce 2,70 m. Doporučuji kvalitnější naviják (sám používám penn slammer 360 cena do 2000,- Kč) a šňůru o nosnosti 12 kg. Gumové nástrahy 20-50 g. nebo obdobně těžké pilkříky. Poslední metrové tresky zdolány na tuto sestavu tento měsíc na ostrově Sula. Na hloubky (pilkrování) doporučuji si výbavu napoprvé zapůjčit (prut, naviják, šnůru) cena troch solidní výbavy se pohybuje v řádu desetitisíc Kč. Loviště v této lokalitě ve vzdálenosti 1-25 km dle aktuální situace výskytu ryb. Na vzdálenější loviště vždy vyjíždíme dvě a více lodí. V průměru projíždíme cca 80 litrů paliva na osobu a turnus. Letos stál litr benzínu cca 30 Nok/litr. Loď doporučuji pojistit  ( osobně používám rybářské pojištění Allrisk). O konkrétních podmínkách výskytu ryb na místě ochotně informuje delegát CK.  Pro inspiraci několik fotografií.

    Petru zdar

    #349398
    Krbi75
    Účastník
    (16 odpovědí)

    Ahoj chlapi, kolik cca stojí taková výměna vrtule, v případě pojištění od All risk to hradí přímo pojišťovna, nebo musím já a až potom to pojišťovna proplatí zpětně?

    dík za info Martin

    #349399
    Krbi75
    Účastník
    (16 odpovědí)

    ahoj, teď si to čtu ještě jednou a vidím, že jedete znovu na Svellingen 3.7. , já shodou náhod též v tento termín s cestovkou SN Tour.

    pokud tě tam potkám, tak budu rád za každou radu.

    jaký Fluocarbon dáváš na koncovou montáž?

    dík za info, mARTIN

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 39)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(11)
(100)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...