Nápověda Doporučujeme:
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 39)
  • Autor
    Příspěvky
  • #349410
    petrstar
    Účastník
    (64 odpovědí)

    Ahoj,  na koncovou montáž vláčky dávám Fluocarbon 50 až 70 podle toho co najdu, délka cca 75 cm. Vrtule stojí různě dle motoru. Průměr cca 6 000,- až 20 000,- Nok. Platí se na místě proti příjmovému dokladu a pojišťovna hradí zpětně mínus spoluúčast.

     

    #349466
    Milos 1227
    Účastník
    (23 odpovědí)

    Pro petrstar

    Ahoj nechal jsem Markovi nějaké trika na Svellingenu měl jsem tam kamaráda  který  má  150 kg a stačilo  mu triko 4XL ale nechal jsem  mu tam i 5XL tak si to vyzkoušej.Miloš

     

    #349467
    petrstar
    Účastník
    (64 odpovědí)

    Ahoj, Miloši děkuji za ochotu. No a co ryby, dejte nám nějaké info. Petr

    #349500
    Milos 1227
    Účastník
    (23 odpovědí)

    Tak pochytal se takový  standard Polaci, obecňačky, mníci vše tak bedýnkový velikosti, bylo nás na chalupě osm tak jsme měli dvě lodě. Na mě vyšla nová kde byl stovkovej motor tak že super. Samozřejmě na šelfu za kostelem bylo ryb více a větší. Kolegové z druhé lodi měli celkem  smůlu tak jsme jim nachytali  cestou ze  srdíčka dvě bedny kelerů tak kolem 30cm sem tam byl větší ale na bedýnkový jsme nenarazily ty tam čekají na vás. Chtěl jsem psát psát přímo ze Svelingenu ale zapomněl jsem heslo sem do diskuze. Tak zatím ahoj M.

    #349502
    petrstar
    Účastník
    (64 odpovědí)

    Ahoj, konečně nějaké info o rybách, děkuji. Kostel je bílá stavba na Sule? Tohle označení neznám.

    #349503
    Milos 1227
    Účastník
    (23 odpovědí)

    Ahoj, kostelu říkáme stavbě když  vyjedeš po kabelu směrem k srdíčku ( u ostrova s majákem swingla ) a po cca 3 km kabel uhýbá doprava tak v těch  místech to stočíš doleva a jedeš směrem k šelfu. Na mapě to uvidíš. Před tím pojedeš kolem asi čtyř mělčinových tyčí.

     

     

     

    #349419
    faustak
    Účastník
    (44 odpovědí)

    Ahoj, na této lokalitě už jsme byli 2x a pokaždé jsme nachytali, dříve jsme jezdili na Titran.
    Na této lokalitě je vše trochu jinak. Pravda tu zazněla s tím, že je třeba jezdit dál. Výpočet který uváděl Petrstar až děsivě přesně popisuje naší spotřebu minulý rok. Jen bych doplnil, že je lepší mít mnohem více Norských korun než je 1500NOK /člena (důvodem je že platit benzín v kempu českými korunami je velmi nevýhodný. Minulý rok byl v kempu nor za 3kč a teď se dá koupit za 2kč ve směnárně. To znamená že když kupuješ 20l kanystr tak na něm reálně zaplatíš navíc o 600kč a to už je docela dost 🙂 a stejně pojedete příští rok znovu jako my všichni.

    Lokalitu můžeš nastudovat třeba tady: mapa
    Vlevo dole se dají přepínat podkladové mapy, jedny se podobají těm co jsou v lodích a druhé mají vrstevnice a tudíž můžeš lépe číst reliéf dna. Dá se od nich stáhnout i appka přes sz jsem asi schopen poslat i “free apk” Já třeba mám tablet v nepromokavém obalu připojený na velkou powerbanku a mám na tom podkladové mapy s vrstevnicemi. Dává mi to možnost mít dvě mapy s různým zvětšením pro lepší orientaci. (viz. foto – fotka není ze svellingenu)

    Jak píšou kluci je dobré se pojistit u allrisku. Myslím že minimálně “kapitán” lodě by to měl mít pojištění. Pry plní dobře, zkušenosti s tím naštěstí nemám.

    Nástrahy máme osvědčené ale je v podstatě jedno na co budeš chytat, když tomu budeš věřit a budeš to tam házet tak nachytáš. (to platí i v čechách o přívlači) Já chytal polaky na zoomy s torpedo hlavičkou a kolega stejně dobře chytal na kulatou hlavičku a fialového twistera se žlutým ocáskem a bralo to oběma.

    Vyjíždění, zajíždění a nebezpečí, že “uděláte” vrtuli je stejné jako při jízdě autem. Když budete jezdit jako bezmozci a riskovat tak se to stát může. Ale když kapitán bude koukat na mapu a hloubku a nejmenší hloubka kam pojedete bude 10m tak jste v klidu. Parkování prostě pomalu, na vodě má loď velký dojezd a posádka prostě při parkování musí pomoci. Na přídi vyskočit a chytit loď a pomoci usadit. Zvládli to jiní zvládnete to taky.

    • Odpověď byla upravena před 10 měsíci a 3 týdny uživatelem Duke.
    • Odpověď byla upravena před 10 měsíci a 3 týdny uživatelem faustak.
    • Odpověď byla upravena před 10 měsíci a 3 týdny uživatelem Sim.
    #349721
    petrstar
    Účastník
    (64 odpovědí)

    Ahoj, dnes za 27. Nevím zda na Svelingenu nejsou ryby nebo rybáři. Podle počtu reportů z kempu to je těžké odhadnout. Souhlasím s faustakem, že 1500 Nok na benzín je minimum a na kratší výlety v okolí kempu. Možná srdíčko. Nevím za kolik se přesně prodával Nok v kempu při platbě benzínu Kč, ale dle dostupných informací byl loňský kurz cca 2,60 Kč za Nok dle ČNB. Prodej ve směnárnách ještě vyšší. Někteří  platily v Kč i Eurech a na přepočet si nestěžovali. Nicméně, je někdo ze stávajících účastníků ve Svellingenu ochoten se podělit o aktuální informace. Děkuji.

     

     

    #349739
    faustak
    Účastník
    (44 odpovědí)

    My to máme za 9. takže ti info určitě napíšu.  😉

    #349740
    Vendys7
    Účastník
    (2 odpovědí)

    Pro faustak:

    Ahoj, my jedem teď v pátek po vlastní ose. To se pomalu minem při odjezdu , 17.6. balíme kufry dom.
    Marně zde hledám možnost poslání soukromé zprávy, mohl by ses mi prosím ozvat na linhos7@seznam.cz?

    Dík 🙂

    • Odpověď byla upravena před 10 měsíci a 2 týdny uživatelem Vendys7.
    #349743
    petrstar
    Účastník
    (64 odpovědí)

    Ahoj, tak první vlaštovka ze Svellingenu, včerejší úlovek stojí za to. Mám pouze foto přes sociální sítě.

    #349751
    faustak
    Účastník
    (44 odpovědí)

    Vidím, že se zadařilo hradečákům, gratulace. Vůbec si nedovedu představit jaké tóčo umí taková ryba udělat. Je nádhernej.

    #349874
    petrstar
    Účastník
    (64 odpovědí)

    Ahoj, nabízíme jedno volné místo na lokalitu Svellingen v termínu 3.-15. 7. . Naše nová posádka přišla o člena. Rádi přivítáme pohodového rybáře. Místo obsazeno.

    • Odpověď byla upravena před 10 měsíci a 1 týdnem uživatelem petrstar.
    #350146
    Krbi75
    Účastník
    (16 odpovědí)

    Ahoj, máte někdo aktuální informace ze Svellingenu???

    #350422
    vydra-cz
    Účastník
    (212 odpovědí)

    Vypadá to že tam všichni umřeli včetně delegáta

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 39)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(14)
(110)
(16)

Nahrávání ... Nahrávání ...