Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Střední Norsko 2014…Hitra..Froya..Dolmoy…

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 76. až 90. (celkem z 1,103)
  • Autor
    Příspěvky
  • #86993
    Kapitán lipánek
    Účastník
    (489 odpovědí)

    jigin1 napsal:

    Kapitáne já ti to prásknu na levo mezi Hitrou a Smolou je tzv.kobyla cca 20min… na okounky je výborná prvá hrana 170m uvidíš to na mape…jen jich musíš najít v které díře akorát jsou…

    Díky, tím směrem mám vytypovaných pár fleků, určitě tam spustim aspoň párkrát půlkilový pilkřík

    Ale jak koukám na mapu, tak kobilu nevidim

    #86999
    os
    Účastník
    (403 odpovědí)

    to Lipánek. jak píše Jigin1 je to jedna z možností, koně najdeš poměrně složitě, je to obrazec z vrstevnic, ale je poměrně velký. jinak my jezdili z Stejnsoy, takže od mola vlevo a rovnou dolů užínou směrem ke Smole. Než vyjedeš na volný moře, tak je tam přesně na konci výjezdu z fjordu taková hrana. Hloubka ca 80-150m. Tam na hraně stávají jednoskvrnky a dorše. Mníci berou od nějakých 70m níž. Problém jsou lumbové. Je potřeba dát pořádný sousto, jinak je tam hned lumb.

    Další dobrý místa jsou když vyjedeš doleva z přístavu a cca po 500m u kostela zahneš vpravo proskočís mezi ostrůvky a jsi hned na otevřeným moři. Jak vyjedeš na moře tak doleva směrem k větrníkům. Jsou tam hloubky okolo 130m a kamenitý dno. Tam na půlku makrely jdou pěkní mníci a je tam i hloubka na okouníky. Jinak na kopcích okolo 30-50m bývají hejna kelírků a pod nimi jsou větší ryby, spíš na okraji hejna. Když pojedete jakoby pořád vlevo, tak se to dá celé objet dolů ke Smole a vrátíš se jakoby jsi jel od Smoly. Pokud budete mít čas, tak se dá jet ještě vpravo než jsou vidět vrtule, je to směrem k Titranu (na mapě tuším Ramsoy), je tam hora označená 155, tam bývají keleři. Jinak u skal je dost polaků, ale ty na vláčku. Pokud tam je pořád správce takový “přiteplený němec” s náušničkou, tak by ti měl poradit. Svého času tam uměl nejlíp zachytat Wohanka, ten věděl i kam na halíky. Jo a jedna poznámka, docela se tam trhá, když taháš po dně, takže určitě na mníky stačí odlévané pilkry z trubky na topení a trojhák.

    #87006
    Erg
    Účastník
    (272 odpovědí)

    os napsal:

    Klidné se ptej, co budu vědět tak prozradim. My byli 3 v Kvenvaeru,což je kousek od Dolmoy. A 2 Soroya, letos potřetí na Soroy. Lodě na dolmoy jsou luxus. Jediná nevihoda je vítr. Ta kajuta je jak plachta. Musíš si trochu zvedat motor, když chceš jet rychleji, aby loď víc klouzala a nezrala. Jinak se nemusí jezdit daleko a nachytas. My víc pilkrujeme, ale na vláčku tam je spousta míst hned naproti. Musíš si pokecat s Honzou a vytahat z něho různý figle, třeba pravě to jak jezdit s lodí. Rád poradi.

    Kolik se tam tak průměrně vyjezdí za týden v benzínu? A jak je to s echolotem včetně GPS na lodi? funguje obojí OK, nebo si máme brát raději i vlastní rezervní?

    #87030
    os
    Účastník
    (403 odpovědí)

    to erg: nepamatuju si, kolik jsme u Honzy za ten týden projezdili. Vím že jsem se divil, že to nebylo tolik. Echolot ani GPS náhradní nevoz, lodě jsou jak nové a vše šlape v pohodě.

    #87067
    Kapitán lipánek
    Účastník
    (489 odpovědí)

    to os: díky, pilkry odliju, nebo si udělám jen závaží bez trojháků, abych tolik nevázl, něco jsem nakoupil na FF od Honzy Dufka. Něco stopro vyzkoušim, ukládám a hned kouknu do mapy. Každá rada dobrá.

    A jak je to s větrem mezi Smolou a Hitrou, je to tam moc na ráně, fouká tím směrem často? Je mi jasný, že uvidim až tam dojedu, ale jen tak informativně.

    #87071
    os
    Účastník
    (403 odpovědí)

    to lipánek: pokud šla bouře, tak většinou foukalo od Smoly a to jsi seděl na baráku. Jinak asi na Norsko normál.

    #87072
    Kapitán lipánek
    Účastník
    (489 odpovědí)

    os napsal:

    to lipánek: pokud šla bouře, tak většinou foukalo od Smoly a to jsi seděl na baráku. Jinak asi na Norsko normál.

    Jasný, já nechci zažít to co minulý rok, to jsem serfoval s malou lodičkou po vlnách vysokejch jak byla loďka dlouhá, proto změna revíru a lodí. A jsem náležitě ponaučenej 🙂

    Ty i Jigin jste dostali poděkování za vaše rady, díky

    #87081
    Erg
    Účastník
    (272 odpovědí)

    Kapitan-lipanek napsal:

    os napsal:

    to lipánek: pokud šla bouře, tak většinou foukalo od Smoly a to jsi seděl na baráku. Jinak asi na Norsko normál.

    Jasný, já nechci zažít to co minulý rok, to jsem serfoval s malou lodičkou po vlnách vysokejch jak byla loďka dlouhá, proto změna revíru a lodí. A jsem náležitě ponaučenej 🙂

    Ty i Jigin jste dostali poděkování za vaše rady, díky

    to jsme na tom úplně stejně. taky jsem loni cvakal zadkem 10 drat v malý lodičce, kde člověk nevěděl jestli se dřív rozpadne a nebo vletí vlna dovnitř. 🙁

    #87105
    Kapitán lipánek
    Účastník
    (489 odpovědí)

    erg: teť už se tomu jen směju a beru to jako nezapomenutelnej zážitek, ale ten den jsem myslel, že ke břehu nedojedu! Byli jsme asi 10km od kempu a museli jet ještě dál, aby jsme dostali vítr do zad a potom po vlnách domu asi 11 km. Změna počasí proběhla během 5ti max. 10 minut. Ale co bylo nejhorší, tak když jsme vylezli na břeh, tak to ustalo :). Stačilo počkat hodinu.

    #87157
    Erg
    Účastník
    (272 odpovědí)

    Mohl by jste sem někdo prosím hodit mapy okolí Dolmoy včetně TOP fleků? pořád čtu o “podkově”, “mníkovišti”, “kobyle”, atd., ale pořádně vlastně nevím kde to tam je.

    Je mi jasné, že nám Honza na místě ukáže mapu, nicméně rád bych se trochu pokochal a připravil dopředu.

    Díky 🙂

    #87175
    os
    Účastník
    (403 odpovědí)

    to erg: já mapu bohužel nemám, ale na podkovu doplaveš na matraci (tak 3-5min) a mníkoviště je tak 10-15minut lodí.8-)

    #87442
    kubah
    Účastník
    (24 odpovědí)

    Ahoj všichni, právě jsme poprvé na Aukanu.Je to dost tragédie. Na doporučení místního”správce” zkoušíme vláčet na mělčinách ale kromě pár malých obecňaček je to úplná mrtvola.poraďte prosím nějaké pěknné lokality, kde se dá něco normálního chytit. Loď máme dobrou.

    Moc děkuju.

    #87469
    Jisto
    Účastník
    (313 odpovědí)

    Jezdili jsme dlouhá léta do Lesundu (od Aukanu na protějším břehu napravo, žlutý dům před mostem). Už to tam skončilo a tři roky jsme tam nebyli. Vyznačil jsem ti na mapě místa, kde jsme chytávali. Kde jsou ryby letos si budete muset ale najít sami. Pokaždý je to trochu jinak, tak jak všude. Někteří “lítači” jezdívali až naproti k Hitře, ale pozor na počasí. My hodně vláčíme a tak jsme se většinou uspokojili v těchto místech. Když jsme šli na hloubky, tak na šelf na ty hrany co padají do hloubek. Když pojedete doleva na druhý konec ostrova, tak tam je tzv. Brána, o které hodně píší zejména rybáři co jsou kolem Aure a v kempu brněnské CK Travel Support. Já tam byl jednou a žádnej zázrak se nekonal. Hledej v tématech Aukan, Lesund, Aure. Jestli pojedete na mělčiny od vás rovně a nemáte GPS, tak bacha na mělčiny, co jsou vidět při odlivu a při přílivu jsou kousek pod hladinou, je jich tam dost.

    #87472
    kodl1
    Účastník
    (222 odpovědí)

    to:Jisto

    myslíš tento dům

    #87473
    kodl1
    Účastník
    (222 odpovědí)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 76. až 90. (celkem z 1,103)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Střední Norsko 2014…Hitra..Froya..Dolmoy…

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(110)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...