Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Soroya Breivikbotn

  • Toto téma obsahuje celkem 121 odpovědí. Do diskuze (26 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Vydra a poslední změna proběhla před 10 roky a 7 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 122)
  • Autor
    Příspěvky
  • #38698
    Lukas Adam
    Účastník
    (205 odpovědí)

    pankac napsal:

    Kluci bude někdo chytat v Breivikbbotenu přímo u Marca nebo chytal ????

    Jedeme tam poprvé a jedeme k nějakému Dariušovi,máš nějakou radu na lokality ???

    Už jsem to psal Darius je v pohodě, poradí co může. Tady je odkaz na video od něj, týpek v žlutočerným Ursuitu :http://www.youtube.com/watch?v=C1KpsPEzAdc&feature=share

    Z Breivikbothnu pořád ven rovně na otevřené moře, cca 18km začínám podmořská průrva. Jinak je to tam placka kolem 50m.

    Nebo směřovat se nalevou stranu směr Hasvik, tam jsou podmořské kopce.

    Ale Sim poradí ještě lépe ….

    #38700
    Hans
    Člen
    (78 odpovědí)

    Zdravim mořské vlky, my jedeme do Breivikbbotenu zítra 😛 Pro nás naprosto nová lokalita, takže si necháme jakkoli poradit. Sim mi poradil náčiní, se kterym vylovil obřího halibuta, takže náčiní už mám připraveno 😀 Jen bych potřeboval poradit, jak funguje ocasní smyčka na vytáhnutí halibuta do lodi, jaké lano použít atd. Nevíte někdo? Díky a lovu zdar!

    #38702
    kaqpa
    Účastník
    (320 odpovědí)

    Tady ti dávám odkaz, kde lze vidět 2 asi nejlepší způsoby vytahování halíka do lodi. Kombinace obou je asi to nejlepší.

    [yt=EFZN6A9o3vA=yt]EFZN6A9o3vA[/yt]

    #38705
    Hans
    Člen
    (78 odpovědí)

    To Kaqpa: díky za pěkné video. Koukám, že na navlékání smyčky na ocas se používá přímo nějaký nástroj…? Nelze to udělat ručně bez něj? 😀

    #38707
    Lukas Adam
    Účastník
    (205 odpovědí)

    Hans napsal: Zdravim mořské vlky, my jedeme do Breivikbbotenu zítra Pro nás naprosto nová lokalita, takže si necháme jakkoli poradit. Sim mi poradil náčiní, se kterym vylovil obřího halibuta, takže náčiní už mám připraveno Jen bych potřeboval poradit, jak funguje ocasní smyčka na vytáhnutí halibuta do lodi, jaké lano použít atd. Nevíte někdo? Díky a lovu zdar!

    Tak štastnou cestu, a budeme se těšit na foto ….a držím palce

    #38709
    Hans
    Člen
    (78 odpovědí)

    Díky Vipsup. Je to pro nás naprosto nové prostředí, léta jsme jezdili buď na Hitru, Dolmoyu, nebo Froyu. Takhle “nahoře” jsme ještě nikdy nebyli :-)Takže to vidim na několikadenní trápení a hledání toho pravého ořechového, než se zeptáme domorodců, kam máme jezdit 😛

    #38712
    kara1111
    Účastník
    (31 odpovědí)

    No, neviděl bych to tak špatně… Co se týká lokalit, z přístavu přímo na moře směrem k šelfu a tam někde budou. Pokud bude počasí, tak se určitě trápit nebudete. Je to něco úplně jiného. Loni jsme byli vedle na Vaaganu a chytali jsme´+- tunu denně ve dvou lodích.To pravé ořechové je tam skoro všude. A zítra odjezd směr Vaagan, tak dáme vědět. 8-)8-)

    #38726
    Lukas Adam
    Účastník
    (205 odpovědí)

    Hans napsal:

    Díky Vipsup. Je to pro nás naprosto nové prostředí, léta jsme jezdili buď na Hitru, Dolmoyu, nebo Froyu. Takhle “nahoře” jsme ještě nikdy nebyli Takže to vidim na několikadenní trápení a hledání toho pravého ořechového, než se zeptáme domorodců, kam máme jezdit

    az vam Darius bude predavat lode, tak pokud vladnete trochu anglictinou, rovnou se ho ptejte kam. On bude vedet, dost si potrpi, aby lide z jeho kempu nachytali, ryby budou. Ted snad jen to pocasi,aby se dalo vyjet na mista.

    #38728
    Lukas Adam
    Účastník
    (205 odpovědí)

    to Hans: pokud trefite ryby, bude uz tezky jezdit jinam, protoze takovy ryby si jinde nezatahas …

    #38733
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)

    vipsup napsal:

    to Hans: pokud trefite ryby, bude uz tezky jezdit jinam, protoze takovy ryby si jinde nezatahas …

    Svatá pravda :-):-):-)

    #38735
    pankac
    Člen
    (44 odpovědí)

    Dá se domluvit s Dariusem Polsky,popřípadě Německy ????

    #38752
    Hans
    Člen
    (78 odpovědí)

    To Vipsup: díky za rady. Anglicky vládneme více než dobře. Možná proto nás vždycky kontroly pustily dál i s těma tunama piv 😀 Ťukám na dřevo a doufám, že jsou na severu stejně pohodový policajti, jako na “jihu”. I když – pokud bude možnost piva někde koupit (Hasvik?), tak je sebou tahat nebudem 🙂

    Jinak do Norska jedu pošestý, kámoši asi podesátý a těšíme se, jako bychom jeli poprvé 😛 No a navíc když tady čtu Vaše zážitky a to, co se tam dá všechno zažít, tak začínám mít obavy z přehnaných očekávání :-)Ještě jeden dotaz: je tam přístup na internet? Mám totiž dilema, zda-li sebou táhnout laptop, což mi sice umožní sledovat počasí, volat zadara své lásce a lepit sem fotky, ale na druhou stranu bych rád zažil tu pravou dovču odříznut od “civilizace” :-)Počasí můžou sledovat kluci na chytrých mobilech, láska se stejně bude toulat v UK a fotky sem můžu lepit po příjezdu domů 😎

    #38754
    Sim
    Správce
    (11215 odpovědí)

    To Hans: Letos již ve finnmarku zadrželi 9 skupin s alkoholem /počítám jen ty, co se přiznali/, většinou s pivem. Neukacáš nic, budou ti citovat zákon a přes to nejede vlak! V Hasviku pivo koupíš v samoobsluze Coop. Nedoporučuji ti vést moc nad limit, staví téměř každé auto. Mnoho aut tam nejezdí a mají na vše dost času.

    #38756
    Hans
    Člen
    (78 odpovědí)

    To Sim: Díky – my to nikdy moc nepřeháněli, ale když jede 6 lidí, každej karton, tak to pak vypadá pro celníky/policajty hrozivě :-)Pokud se tam dá nakoupit v sámošce, tak tím líp.

    Furt nejsem moudrej z toho tahání halíků za ocasní smyčku, nemáš nějakou radu, jak to udělat “ručně”? Díky!

    #38757
    kaqpa
    Účastník
    (320 odpovědí)

    Nechci tady vypadat jak někdo, kdo se v tom vyzná, ale podle toho, co jsem zatím viděl a četl, mi přijde ten hák do tlamy jako nejlepší řešení.. druhý způsob je mít nějaký lepší gaf (např.Vivtek), který ti drží smyčku. Navlékání smyčku ručně bych asi neriskoval, to už radši více gafama … po zkušenosti z videa si myslím Michal bude souhlasit…[yt=pSk8FkjPXE8&feature=yt]pSk8FkjPXE8&feature[/yt]

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 122)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Soroya Breivikbotn

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(12)
(106)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...