Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 396 odpovědí. Do diskuze (61 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Zbony a poslední změna proběhla před 1 rokem a 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 286. až 300. (celkem z 397)
  • Autor
    Příspěvky
  • #340613
    Sim
    Správce
    (11217 odpovědí)

    Letos se na Soroya loví neskutečný počet opravdu velkých halibutů, chci připomenout, že horní míra je 150cm.

    #340622
    honzak
    Účastník
    (2580 odpovědí)

    Krásný halíci. Jen se zeptám ta horní mira 150 cm je doporučená nebo to je dané zákonem??

    #340626
    os
    Účastník
    (403 odpovědí)

    Tak pokud to je jako loňský rok, tak myslím, ze zákonem to dané není. Je to pouze doporučení a nepsaná dohoda Finmarku. Kdyžtak me Sime oprav.

    #340627
    tom
    Účastník
    (171 odpovědí)

    Tak pokud to je jako loňský rok, tak myslím, ze zákonem to dané není. Je to pouze doporučení a nepsaná dohoda Finmarku. Kdyžtak me Sime oprav.

     

    Je to tak jak píšeš, tato míra 150 cm je doporučená.

    #340628
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    míra halibuta je 80 – 200cm. Horní hranice je stanovena 200cm, nebo 100kg a pustit se musí živý nebo mrtvý.

    Míra 150 je doporučena, protože všichni halíci nad 150cm sou samYce a proto je třeba pouštět, pro zachování dalších generací

    #340643
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    Dnes sem se pustil do betonku u H1.

    Ornulf řekl, že se mu ten nápad líbí, a že to uděláme. (samozřejmě myslel, jooo to uděláme … jednou … až …. )

    Využil sem, že všichni hosti vyrazili na vodu a začal sem kopat, abych zjistil, jak to půjde. Po chvíli kopání a vybírání hlíny přišel Ornulf, jakože slyšel nějaký hluk.

    Tak se ptal: Co děláš?

    já: Připravuju na betonování, a kopal sem dál

    Ornulf se chvíli na mě díval, nic neřek a když viděl, že to jinak nepude, tak mi pomohl i s těma těžšíma kamenama. ( Asi mu bylo blbý se na mě jen koukat )

    Nakonec sem ho ukecal, abysme sehnali míchačku, tak obvolal pár čičmundů v Hasviku a když sme jeli pro míchačku, tak sme v COOPu dokoupili i pár pytlů betonu.

    Tak zítra budeme pokračovat, zatim to jde krásně, ani sem nečekal takový hladký průběh … 🙂

     

    Samozřejmě se to neobešlo bez bebíčka 😀

    Od nějakýho trsu trávy sem se říznul do prstíku 😀

    #340667
    Candat – Rosťa
    Účastník
    (195 odpovědí)

    Po návratu odpočinek a malé shrnutí cesty Soroya Hasfjord 3 –  10-20.5.2022

    Cestu tam jsme vybrali Pobaltím s přespáním, prohlídkou a večeří v Talinu. Cesty naprosto bez problémů až na Litvu, kde se cesty podobají těm naším (čti samý výmol). Ranním trajektem do Finska a pak dále na sever. Cesty také na pohodu, jen u Helsinek trochu provoz, ale nic co se nedá zvládnout.  Ceny nafty cca Polsko 7,63 Zlot, Lotyšsko 1,9 Eur, Finsko 2,25 Eur, Norsko 22 Nok.

    Po příjezdu na Hasfjord (cesta z Hasviku po zimně ještě neopravená) nás přivítal Zbony, ukázal dům a posléze i lodě. Velmi jsem se podivoval proč nám vše tak důkladně ukazuje a vysvětluje, dává rady co proč, kde a jak, nakonec jsem to pochopil a znám i z práce, jak někdo něco odkývá, že tomu rozumí a pak bum prásk a problém je na světě. Tady bych rád vypíchnul neskutečnou práci Zbonyho, bez něho by byl kemp zase jen nějakou opuštěnou osadou, s majitelem, kterého člověk vidí 1x za pobyt. Veškerý problém, námět, připomínku vyřešil ihned, nebo našel řešení. Při příjezdu nás informoval, že praskla hadice na vodu ve filetárně a bude potřeba si vodu nabírat kýblem…problém, nikoliv tuším, že už druhý den byla hadice opravena, což v Norsku není úplně tak obvyklé. Zbonyho přítomnost na mole, pomocná ruka při nakládání, nebo vykládání věcí do lodí, byla super.

    Vybavení kuchyně Hasfjord 3 je až neskutečně bohaté spousta hrnců všech velikostí, pánev, struhadlo, sklenic, prostě vše co bych našel i doma. Dům byl pěkně uklizený a připravený.

    Lodě mají nové silnější motory a řekl bych, že to jde poznat i na spotřebě.

    Ryb v okolí fjordu a před Hasvikem bylo dostatek, jen menší velikosti, bylo potřeba se vypravit na šelf, kde se nám za 2 hodinky podařilo nachytat spoustu velkých ryb nej byla tentokrát obecná 115 cm (gratulace Davidovi, jeho první Soroya a první takto velká ryba). S limitem problém tedy nebyl a my si mohly užívat krásy severu a jeho někdy až ukrutnou zimu. Během našeho pobytu panovaly teploty okolo 0-3 stupňů.

    Benzín do lodi se fasuje, první den nám Zbony dal 8 kanystrů, každý byl za 500 NOKů, někomu to možná vyhovovat nebude, že není plný kanystr, ale zase má člověk přehled kolik toho projezdil. Když bylo potřeba (čti, Zbony automaticky doplnil) tak byl nahlášen počet nově přidaných.

    Naprostá super věc, co jsem ještě v Norsku nezažil je mrazící box, kde ryby krásně mrznou za velmi krátký čas a hezky se pak skládají do bedny.

    Cesta domů stejný směrem, jen přespání bylo cca 300 km za Talinem.

    Zbony ještě jednou děkujeme, tvá přítomnost nám zpříjemnila pobyt na H3 a snad se ještě někdy potkáme, abych ti mohl uvařit zase nějakou tu dobrotu 🙂

    Rok 2023 ještě nemáme naplánovaný, tak uvidíme, kam nás auto zaveze……

    #340670
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    Rosťa

    děkuju moc ! Je krásný to takhle “slyšet” , když se snažim v rámci toho co já můžu ovlivnit a někdy se to nepovede, jak bych chtěl. Je super mít takovouhle zpětnou vazbu.

    A hlavně je super mít takhle rozumný, chápavý a pohodový hosty !

    Cenim si pochvaly, že “všechno zařídim a vyřešim” i když to vždy neni úplně doslova … a abych byl upřímnej, tak ta voda tam praskla už dva turnusy před váma 😀 a trvalo 3 týdny, než sme to s majitelem opravili (sehnali material), takže to vyšlo krásně na vás 😀  (jiank to ještě musíme do-opravit, ve spoji pod filetárnou to kape, ale už to funguje)

    To jen tak, aby to nevyznělo, že sem nějakej superman, co tu má stánek “zázraky ihned a nemožné do tří dnů” 😀 zas tak jednoduchý to neni 😀

    První turnus (20-30.4) nám totiž zamrzla voda do H1, H2 a filetarny, a kohoutek ve filetarne a jedna hadice pod H1 to nepřezila, takze sme křísili vodu hned po příjezdu hostů.

    Překvapil nás silný mráz, což je hlavní důvod proč nepronajímáme dříve (třeba březen atd) protože nemáme řešenou vodu do většiny domů a bývá drsné počasí, pro lodě a molo … (ale i s tim se potenciálně pracuje)

     

    Pomocnou ruku na mole se snažim dávat, obzvlášť ze začátku, protože né každý je zvyklý parkovat lodě na mole, které používáme a pokud fouká vítr, tak se náročnost parkování pouze zvyšuje.

    Co se týče zázemí kempu, tak se také stále snažíme inovovat a doplňovat různé vylepšení a praktické věci.

     

    Děkuju za pozvání, a až se příště potkáme, tak si zase rád dam toho tvýho vyhlášenýho “Čápa s rejží” s tim si mě dostal 😀

     

    Díky, pozdravuju kluky.

    • Odpověď byla upravena před 1 rokem a 11 měsíci uživatelem Zbony.
    #340710
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

     

    V mezičase sem vykopal a zpevnil podklad pro psí domečky. Oni totiž pejskové na jaře, jak všechno taje a půda rozmrzá, tak začínaj hrabat. A ty, co sou na pobřeží, tak si hrabou za domkem, a vpodstatě ho podkopou, že by se domky skutálely do moře, tak jim to vycistim a dam tam ztraceny bedneni, se kterym nehnou, a je klid 🙂

     

    Ted chceme domky renovovat, očistit, natřít, vyměnit, co je na tom ohlodané a nepoužitelné, ale to nijak nespěchá, a může se to dělat dle volného času průběžně.

    Máme totiž další důležitější projekty, na kterých děláme 🙂

     

    V okolí kempu už taje poslední sníh a předpověď na týden je krásná ( ve skutečnosti je tu tepleji, protože to sluníčko to krásně prohřeje )

    #340758
    husky19
    Účastník
    (1717 odpovědí)

    Zbony,
    rád tě přivítám i bez alkoholu. Nabídnu domácí buchty s mákem, tvarohem a povidly. :o)
    Pokud budeš mít možnost, vyfotil bys mi břeh s molem pro Bestemors?
    A podrbej za mne pejsky. Sám jsem měl tažné haskouny a teď mi moc chybí.
    Dík Jirka

    #340773
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    Michal, pekná práca.
    Evidentne ťa to baví.
    Už sa teším za 3 týždne 🙂

    #340792
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    Husky

    děkuju, domácí si určitě rád dam 🙂

    U Bestemors nevim, jak to maj aktuálně řešený, takže pokud pojedu kolem, tak to blejsknout můžu, ale nevim, kde kotví lodě pro ten dům, nechci se jim do toho montovat 🙂

    U pejsků dělam každý den drbací kolečko 😀 budu je pozdravovat

     

    Stipko díky

    Baví mě, když se něco děje. Jak je klid, tak mě začnou svrbět ruce a musim něco dělat …

    Ale na druhou stranu, když je hotovo, tak se musí vychutnat i odpočinek

    #340810
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    Slibovaná pecka v Hasfjordu

    těsně před dokončenim máme druhé molo. Bude kratší, pouze na 2 lodě a bude umístěno mezi grillhouse a filetárnou (dle nákresu – prosim trochu tolerance, kreslil sem to prstem v mobilu)

     

    Molo máme, potřebujeme z hliníku nechat vyrobit tu lávku, po které se chodí a zajistit ukotvení do vody na vnější straně.

    Počítáme, že by molo mělo být připraveno pro turnus, který přijíždí 20.6 ( ale nic neslibujeme, stát se může cokoliv … znáte to …)

     

    Teď sme molo velmi improvizovaným způsobem sundali z přívěsu za chatou Hasfjord 2, kde se bude dát jednoduše natáhnout na vodu, až bude příliv

     

    O dalším postupu akce ” MOLO 2 ” budu informovat

    Až to bude hotové, udělám novou letovou fotku, jak to vypadá komplet

     

    A pod pokličkou nám tu bublá další novinka v rámci zázemí kempu. Dam pár fotek až toho bude uděláno víc, teď to vypadá takový …. hodně na hrubo …

    #340834
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    Krásné tresky na šelfu na 100m na přívlač. Nádherný chytání, největší kus dneska 115cm, jinak další krásný kousky. Ostatní lodě měly plné bedny ideálních “jídelních” ryb … velikost do bedny. Pár kusů kolem metru.

    Fotky od hostů – děkujeme

    #340836
    Sim
    Správce
    (11217 odpovědí)

     

    Míšo to jsou nádherné kousky. Včera jsem videl videa lovců z Hasviku, kde natočili krásné velryby, jen kousek od lodi. Nepotkali tví hosti?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 286. až 300. (celkem z 397)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(110)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...