Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 396 odpovědí. Do diskuze (61 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Zbony a poslední změna proběhla před 1 rokem a 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 241. až 255. (celkem z 397)
  • Autor
    Příspěvky
  • #339189
    sachlj
    Účastník
    (401 odpovědí)

    I tam se dá narazit na ruskou ponorku. Je jich tam hafo. Navíc je to hodně mělké moře takže se svým multíkem se v pohodě dostanu na dno i na nejhlubším místě toho moře. A zapřáhnout jadernou ponorku by se mi nechtělo…

    citace z wiki (https://cs.wikipedia.org/wiki/Barentsovo_mo%C5%99e)

     

    Velkou potenciální hrozbu představuje radioaktivní znečištění moře v důsledku činnosti norských závodů na zpracování radioaktivního odpadu.

    V Barentsově moři je potopeno také několik jaderných ponorek. Největší hrozbu představují jaderné reaktory ponorky K-159 projektu 627A “KIT”, která se potopila na konci srpna 2003 na východním pobřeží poloostrova Kola. Trup ponorky je podle zpráv z roku 2021 ve velmi špatném stavu, riziko úniku radiace je veliké, proto ruská korporace Rosatom plánuje ponorku vyzvednout. Vyzvednutí ponorky se nezvládne dříve jak po roce 2030. V souvislosti s únikem radioaktivity z ponorky K-159 se hovoří o tzv. <i>Podmořském Černobylu.</i> Hrozí, že některé oblasti Barentsova moře budou zasaženy na několik let a rybolov bude nutné zcela přerušit.

     

     

    #339579
    Sim
    Správce
    (11217 odpovědí)

    Včerejší parádní úlovek. Halibuti jsou při chuti. No vlastně i tresky.

     

    #339787
    radek
    Účastník
    (681 odpovědí)

    Ahoj kamarádi,

    tak si dovolím zhodnotit naši letošní výpravu na Soroyu. Obecně platí, když se moc někam těšíš, tak se něco pose.. . V mém případě platí jednoznačně, neboť jsem v půlce pobytu musel odjet domů a to hned ze dvou důvodů, jedním byla přetržená šlacha na pravé ruce ( rotátorová mažeta).

    Ale k vlastní cestě a pobytu: Vyjeli jsme z Prahy ve 4 lidech po trase Berlín, Puttgarden-Rogby-Oresundský most-Stockholm-Tore-Kautokeino-Alta-Oksfjord-Hasvik. Cesta ubíhala nádherně v pohodě a do Oksjordu jsme dojeli za 37 hodin. Trajekt jel ráno, tak jsme dáchli a hurá na ostrov zaslíbený. Co nás překvapilo bylo, že jsme trajekt vůbec neplatili, jak tam, tak i nazpátek. Prý turisté co nemají krabičku neplatí.

    Ubytování v pohodě, snídaně u Bilala ( Ahmad byl po celou dobu v Libanonu) a potom přišlo předání lodě. Platil jsem Kassbohla 150HP, dostali jsme obrovské Kvaerno se 200HP, prý je to Ahmadova loď. Sice jsme se obávali spotřeby, ale vzhledem k nadcházejícím událostem byla tato starost zbytečná.

    Den příjezdu bylo nádherné počasí a moc dodnes lituji, že jsme nevyjeli. Následující dny přišlo vystřízlivění. Druhý den jsme jeli na šelf, foukalo kolem 10 m/s ale s Ahmadovou lodí se to dalo. Něco se nechytalo, ale soustředili jsme se na další dny. A ty nepřišly. Čekání na chalupě, stálé pozorování předpovědi, vítr o rychlostech 15-25 m/s nám moc nadějí nedával. Potom jsem musel , jak již jsem poznamenal odjet. Moje cesta byla v pohodě, moc děkuji Bilalovi za zajištění taxíku a ubytování v Altě. Potom již jen tři lety, a byl jsem i se spaním v Altě za 24 hod doma.

    Ale chlapci na Soroye se i nadále utápěli v zoufalství. Stále vítr, přidalo se sněžení a mráz. Nakonec alespoň jeden den vyjeli, nachytali tak 100 kg ryb, nej kus treska 135/19 kg.

    Cesta domů byla až po finskou hranici doslova očistec, úsek Oksfjord-Alta za hranicí sjízdnosti, děkuji pneu Nokian Hakaapelita za jejich účinnost. Od finské hranice už v pohodě.

     

    Zhodnocení na závěr: Určitě na Soroyu ještě pojedu, ale budu vážně zvažovat termín, neboť duben je měsícem,kdy počasí může naše sny zcela zlikvidovat.

    #339795
    jirka66
    Účastník
    (349 odpovědí)

    To Radek – Díky za zhodnocení výpravy, jsou věci, které neovlivníme a s počasím je to loterie i v jiných termínech. Nezbývá, než doufat, že svou smůlu už jste si vybrali a horší už to snad nikdy nebude. My jsme takhle před třemi lety dopadli ve středním Norsku koncem léta – z devíti dnů jsme vyjeli jen třikrát na pár hodin a i při těchto výjezdech jsme se vrátili zmoklí a vyfoukaní, tak že ani chvilka nějaké pohody.  A taky už si říkáme, že už to musí být jen lepší 🙂

    #339917
    husky19
    Účastník
    (1717 odpovědí)

    Za tři týdny vyrážíme na Bestemors.
    Už se dá vyjíždět i z mola u Bestemors? Nechtělo by se mi vyjíždět z Hasviku a vždy zbytečně objíždět draka.
    Dík

    #339918
    radek
    Účastník
    (681 odpovědí)

    Ahoj, ano, už to za mě fungovalo, bylo tam naskládáno 5 lodí

    #339922
    radek
    Účastník
    (681 odpovědí)

    A ještě doplňující info, cestou tam jsme neměli žádnou prohlídku ze strany celních orgánů, ale cesta zpět byla na Kautokeinu parádní, vše vyložit, ukázat, převážit, zkontrolovat papíry . Vše v pořádku a teprve cesta domů.

    #339990
    husky19
    Účastník
    (1717 odpovědí)

    Díky Radku za info. Tak snad se také obejdeme bez zbytečných problémů.

    #339991
    pavelch1234
    Účastník
    (6 odpovědí)

    My jsme jeli přes Kautokeino tam 19.4. na kamerách 30 km/hod , celníka jsme neviděli žádnýho, projeli jsme bez zastavení. Vraceli jsme se 28.4. (o dva dny dřív než bylo plánováno), cesta Oksfjord až skoro Alta ve skoro neprůjezdném sněhu, ale projeli jsme. Z Alty vlastně až domů azuro a na celnici v Kautokeino to samé, nepotkali jsme ani živáčka a celníky už vůbec ne…..

    Co se počasí týče, tak se holt vždycky nevydaří ale tady je to vždycky sázka do loterie……

    Pavel

     

     

    #340029
    Sim
    Správce
    (11217 odpovědí)

    Tady pár krásných fotek, pořízených před současnou bouří, která právě bičuje pobřeží Soroya. Dnes jsem mluvil s Bilalem a od úterý by se mělo počasí opět dostat do normálu s věterem 3-5m/s. Všem držím palce, ať se počasí zase umoudří. Zlomte pruty!

     

    #340036
    Sim
    Správce
    (11217 odpovědí)

    Velké tresky z Hasfjordu

    #340040
    tom
    Účastník
    (171 odpovědí)

    Velké tresky z Hasfjordu

    Ty jsou luxusní.

    #340045
    sachlj
    Účastník
    (401 odpovědí)

    parádní ryby. gratuluji. A moc hezky nafoceno.

    #340099
    Fischstar club
    Účastník
    (87 odpovědí)

    Tak jsme dnes přijeli na Soroyu, ubytovali jsme se, převzali lodě, poobědovali, odpočinuli a pak vyrazili okouknou vodu. A byli jsme úspěšní……tady pár fotek z dnešního lovu…..treska 135cm, 110cm….

    • Odpověď byla upravena před 1 rokem a 11 měsíci uživatelem Fischstar club.
    #340110
    Sim
    Správce
    (11217 odpovědí)

    Vojto gratuluji, super úlovek.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 241. až 255. (celkem z 397)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(109)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...